top of page

|

טיפ לביקור בספארי ברמת-גן
טיפים לטיולי משפחות

האכלת החיות בספארי עלולה לעלות לך בקנס של 1,000 ש"ח (ובספארי יש פקחים). מעבר לכך, המזון שאתה מאכיל אותן עלול לגרום להן הרעלה ואף מוות.

המלצות לטיולי משפחות
טיפים לטיולי משפחות

ניתן למצוא הרבה טיפים לטיולי משפחות (ובמיוחד משפחות עם ילדים קטנים) בדף הפייסבוק "טיולון - מבלים עם הילדים ומדווחים מהשטח" (עם הגרשיים).

חסכון באמצעות כרטיס מטמון
המלצה לרכישת כרטיס מטמון

אחד היתרונות הגדולים של כרטיס מטמון הוא באירועים גדולים אליהם מגיע קהל רחב בשעה מסוימת. בעוד כולם יעמדו בתור ארוך מאד לרכישת כרטיסים בקופה, יהיו מקרים בהם ייפתח מסלול נוסף -  "תור מהיר לבעלי כרטיס מטמון בתוקף".

טיפים והמלצות לטיולים בזול

כרטיס מטמון - אם אתה חובב טיולים בטבע, כדאי שתחזיק כרטיס כזה בארנק.

 

 

כרטיס מטמון מאפשר כניסה חופשית לשמורות טבע וגם הנחות בכניסה לחופי רחצה. בקיץ הכרטיס מאפשר לך גם אפשרות להשתתף באירועי "שישי שקיעה" - הופעות של אמנים ישראלים המתקיימות בגן לאומי ירקון. משרתי מילואים זכאים להנחה ברכישת הכרטיס דרך אתר 'בהצדעה'.

 

פורסם ב-11.10.2014 כרטיס מטמון של רשות הטבע והגנים ישמש אותך לכניסה לשמורות ואתרי טבע וגם להשתתפות בסיורים מאורגנים ופעילויות נוספות הפתוחות רק למנויים. כמה טיפים והמלצות לגבי כרטיס מטמון:

 

הכרטיס תקף לשנה מיום הוצאתו והוצאת הכרטיס אורכת 14 ימי עבודה ולכן מומלץ להוציא אותו כחודש לפני שמתכוונים להתחיל להשתמש בו (חודש לפני חופשת הפסח, חודש לפני החופש הגדול, חודש לפני חופשת החגים). 

 

עם ביצוע ההזמנה תקבל הודעת דוא"ל המאשרת זאת. אם יצאת לטיול באחת השמורות עוד לפני שקיבלת את הכרטיס המגנטי אזי קח איתך עותק של הודעת הדוא"ל והצג אותה  בכניסה לשמורה - הפקחים יכולים לאמת את הפרטים על פי מספר הזהות שלך. לכן, קח גם אותה.

 

למשרתי מילואים פעילים : הנחה משמעותית ברכישת הכרטיס דרך אתר בהצדעה. בכניסה לשמורה יש להציג כרטיס בהצדעה בתוקף בצמוד לכרטיס מטמון - שים את שניהם בארנק.

 

לפני יציאה לטיול בשמורה כלשהי, מומלץ להדפיס את חוברת העבודה ("חוברת הרפתקה") - סוג של חוברת לימוד והפעלה לילדים (חידות, תשבצים ופרטים אודות הצומח והחי בשמורה - מומלצת מאד). את החוברת ניתן למצוא בדף השמורה - אשר באתר רשות הטבע והגנים - במשבצת 'פקח צעיר'. את חוברת הלימוד/עבודה ניתן לרכוש גם בכניסה לשמורה ומחירה הינו כ-10 שקלים - תכפיל במספר הילדים במשפחה ותחשב את החסכון שבאימוץ ההמלצה להדפיס את החוברת בבית.

 

כרטיס מטמון מזכה בהנחה של 50 אחוז בכניסה לחוף הים בפלמחים, אכזיב, בית ינאי וחוף דור (הבונים) - דבר שמוריד את מחיר הכניסה לחוף למחיר החניה בכל חוף רחצה אחר באיזור המרכז. כך שאם תנצל את הכרטיס רק במהלך הקיץ לרחצה בחוף הים עם הילדים וכבר החזרת את ההשקעה. מעבר לכך הכרטיס מזכה בהנחה של 50% לגן השלושה (הסחנה) ומעיין חרוד.

 

כרטיס מטמון 'תופס' גם במערת הנטיפים (הסמוכה לבית שמש) - אתר אותו ניתן לבקר בכל עונות השנה - גם בחורף.

 

לפרטים נוספים אודות כרטיס מטמון - הנה הקישור.

 

אם לא קיבלת את כרטיס מטמון - צור קשר עם רשות הטבע והגנים - מספר הטלפון של המדור האחראי על הפצת הכרטיס הוא : 02-501-4822

 

אם רכשת את הכרטיס באמצעות מועדון משרתי מילואים פעילים - 'בהצדעה' - תוכל ליצור קשר עם שירות הלקוחות של 'בהצדעה' במספר טלפון :072-2585685 ומהתפריט הראשי לחץ על 9 ועבור אל מענה אנושי (זו אופציה אשר אינה מושמעת בתפריט הקולי).

 

רשות הטבע והגנים אינה שולחת תזכורות כאשר פג תוקפו של כרטיס המנוי - ולכן עם קבלת הכרטיס רשום לעצמך לחדש אותו כאשר יפוג תוקפו. קרא פוסט נוסף העוסק בניהול יומן משימות חוזרות כל שנה.

טיפ להקמת אוהל בחיק הטבע

זהירות!!: חורשות אקליפטוסים הופכות להיות מקום מסוכן מאד בשעות בהן נושבת רוח. ענפי האקליפטוס נוטים להשבר ברוח (הרבה יותר מאשר הרבה עצים אחרים) ונפילה של ענף כבד עלולה לגרום לאסון. שקול פעמיים אם להקים את האוהל שלך מתחת לעצי אקליפטוס.

bottom of page