top of page

|

טיפ להנחה בהארכת תוקף דרכונים

אל תחכה לרגע האחרון כדי לגלות שהדרכון שלך, או של מי מבני המשפחה שלך, אינו בתוקף. גילוי מאוחר כזה יעלה לך הרבה בטרטור וריצות של הרגע האחרון ואולי אף ב-1,200 ש"ח במקרה ותצטרך להאריך את תוקף הדרכון בשדה התעופה בו במקום. בדוק מדי פעם את תוקף הדרכונים, רשום לעצמך תזכורת וזכור גם שזול הרבה יותר לחדש את תוקף הדרכונים בין נובמבר לפברואר - גם אם כמה חודשים לפני שפג תוקפם. קרא עוד פרטים כמה ולמה בפוסט נפרד בנושא.

חסכון בהוצאות טלפון

לוקח את הסלולארי איתך לחופשה בחו"ל?  - בטל את ההפנייה אל התיבה הקולית. כאשר אתה בחו"ל, כל שיחה העוברת אל התיבה הקולית מחויבת כמו שיחה יוצאת מחו"ל אל התיבה הנמצאת בישראל. חסוך הפתעות בחשבון הטלפון לאחר חזרתך ארצה וקרא עוד בנושא...

נוסע לחו"ל? הנה כמה טיפים בנושא מזוודות ומטען.
 

אחד הדברים שיכולים להרוס חופשה הוא להתחיל אותה בלי המזוודה שארזת, לשלם עבור משקל יתר או לגלות שתכולת בקבוקי השמפו והמרכך נשפכו על הבגדים. קרא כמה טיפים שיכולים לחסוך לך את עוגמת הנפש.

 

עודכן ב-23.8.2014 אתה צריך להיות מסוגל לזהות את המזוודה שלך ממרחק - בין אם נפלה ממסוע המזוודות בשדה התעופה, בין אם מישהו חשב שהיא שלו, הוריד אותה מהמסוע והוא בדרכו אל מחוץ לטרמינל ובין אם היא הונחה על מסוע של טיסה אחרת.

עדיף לא לרכוש מזוודה בצבע שחור או אפור - רוב המזוודות על המסוע יהיו בצבעים אלו - ומומלץ לקשור לידיות המזוודה סרטים צבעוניים, או להדביק עליה מדבקות צבעוניות (גם אם מחזירי אור בצבעי אדום-לבן) - העיקר להיות מסוגל לזהות את המזוודה ממרחק.

 

אם המזוודה שלך לא הגיעה ליעד בדוק האם על המסוע נשארה מזוודה דומה לשלך. האם יכול להיות שבעליה של זו שנשארה בשדה לקח בטעות את שלך? בדוק האם מספר הטלפון שלו מצוין על גבי המזוודה והתקשר אליו לפני שישבור את המנעול. זה יכול להציל לך ולו את החופשה.

 

מזוודה קשיחה שוקלת כמה קילוגרמים יותר מאשר תיק 'רך' - אתה עלול לשלם ביוקר עבור קילוגמים אלו במקרה והמזוודה תחרוג מהמשקל המותר - בטיסות לואו קוסט החריגה יקרה בהרבה ועלולה להיות יקרה יותר מאשר מחיר הטיסה.

 

אל תתפתה לרכוש מזוודה אחת גדולה - גם אם יש לה גלגלים. אתה אמור להיות מסוגל להרים את המזוודה בידיך במקרה ותצטרך לטפס בגרם מדרגות או להעמיס אותה לתא המזוודות ברכבת (ע"ע הרכבות המהירות באירופה) - ולא תוכל לעשות זאת במקרה של מזוודה גדולה מאד ומלאה. 

 

לפעמים עדיף לנסוע עם שתי מזוודות קטנות יותר - או מזוודה ותיק. הפיצול הופך פרקטי מאד גם כאשר צריך להכניס את הציוד לתא המטען של רכב. קל יותר לסדר שתי מזוודות קטנות לפי גודל וצורת תא המטען. הגמישות פוחתת כאשר מדובר במזוודה אחת גדולה מאד. אם אתה נושא מזוודה אחת גדולה מאד לא תהיה לך כל אפשרות להכניס אותה בין המושב האחורי למשענת המושב הקדמי (במקרה ועולה הצורך להשתמש בשטח זה - גם אם בנסיעה קצרה בין המלון ושדה התעופה).

 

בקבוקי שמפו, מרכך שיער, אפטרשייב וכו' - מומלץ לעטוף במספר שקיות ניילון ולקשור את הפתח שלהן - שלא יפתחו במהלך ההעברות וכל תכולתם תשפך בתוך המזוודה.

 

מפצל שקעים - של 5-6 שקעים - כזה המתחבר אל החשמל עם כבל קצר של 40-50 ס"מ - יאפשר לך לחבר לחשמל את מטעני הטלפונים, המצלמות, המחשב הנייד ועדיין ליהנות מאור מנורת השולחן שאל השקע שלה חיברת את כל מכשירים אלו.

 

לא להגזים עם האריזה - רוב הסיכויים שתחזור הביתה עם סטים שלמים של בגדים שכלל לא לבשת. אז מדוע לסחוב אותם בכלל?

 

הדרך הטובה ביותר להמנע ממשקל יתר (אובר-וייט - Over Weight) - ועדיין לנצל את כל הקילוגרמים המותרים - היא לרכוש משקל מזוודות דיגיטלי נייד - שמחירו כ-50 ש"ח, משקלו כ-200 גרם וגודלו כגודל שלט רחוק ממוצע. כך תוכל להעריך עוד בשלב האריזה, במלון, אם אתה עומד להיות מחויב בצ'ק-אין, בשדה התעופה, על משקל יתר. הקש בגוגל, משקל מזוודות נייד וראה תמונות ופרטים נוספים.

טיפים לטסים לחו"ל
bottom of page