top of page

|

תמרור עירית אילת המורה על חניה בתשלום

שלט המכריז על מקום חניה בתשלום (גם בצמוד למדרכה צבועה בכחול-לבן) באילת. בשורה האחרונה מצוין כי השלט בתוקף בכל ימות השבוע - 'כולל שבתות וחגים'.

טיפ והמלצה לגבי החלפת גלגל רזרבי

מומלץ להתקין את הגלגל החילוף (ה-"קטן") על הסרן האחורי - גם במקרה של תקר בגלגל הקדמי - גם אם זה אומר להעביר את הגלגל האחורי אל הסרן הקדמי (לעשות שתי החלפות). קרא מדוע.

טיפים להתמודדות עם דוחות חניה

אחת ולתמיד, מתי מתיישן דו"ח חניה אשר נרשם על ידי פקחי הרשות המקומית???  (עיריה או מועצה מקומית). קרא את החלק השני של פוסט נפרד בנושא זה...

גם אם זו לא הפעם הראשונה שלך באילת עדיין מומלץ לקבל כמה טיפים.

 

האם ידעת שמי שנסחף עם גלשן לשמורת אלמוגים מקבל קנס של כ-2,000 ש"ח. האם הזהירו אותך מגמלים על הכביש במישור רותם? האם ידעת שבאילת יש תעריף חניה יומי (יום שלם במחיר של 5 שעות חניה בלבד) ומה עם דרכון שנחוץ לשיט צלילה באי האלמוגים. ויש עוד.

עודכן ב-11.7.2015 שכרת גלשן רוח ונסחפת אל תוך שמורת האלמוגים? – משמר החופים מוסמך לקנוס גולשים שחדרו למי השמורה בסכום הקרוב ל-2,000 (זו לא טעות: אלפיים) ש"ח.

 

גם אם אינך מתכונן לעבור את מעבר הגבול בטאבה, מומלץ לקחת את הדרכונים גם בנסיעה לאילת אם יש סיכוי שתצאו לצלילה במים הטריטוריאליים של מצרים מול חופי סיני (אם או בלי עליה לאי האלמוגים).

 

גם אם אתה מכיר את הדרך לאילת "בעיניים עצומות", מומלץ לנסוע את הדרך הארוכה תוך שימוש באפליקציית WAZE – לצורך קבלת התראות על מכשולים, תאונות, עומסי תנועה, מחסומי משטרה וכו' הנמצאים בדרך. אפליקציית ניווט כזו או מכשיר GPS יאפשרו לך להעריך נכונה (במיוחד בלילה) עד כמה חדה העקומה, הבאה בעלייה מצומת הערבה לדימונה, עוד לפני שתכנס אליה (קרא פרטים נוספים בפוסט נפרד העוסק ביתרונות השימוש באפליקציות ניווט גם אם מכירים בעל פה את הדרך).

 

כאשר תגיע לבריכת המלון אחרי ארוחת הבוקר תגלה כי הרבה מיטות שיזוף וכסאות נח - הממוקמים תחת השמשיות ו/או סביב הבריכה כבר 'תפוסים' (מסומנים עם מגבות ותיק-ים) ולעומת זאת הבריכה ריקה (!). מה שקרה זה שהשועלים תפסו את המקומות הטובים עוד בדרך לארוחת הבוקר. כך שאחרי ארוחת הבוקר היה להם זמן אפילו לחזור לחדר, להחליף בגדים ולרדת בנחת לבריכה. הכסאות שלהם שמורים. שקול גם אתה להשקיע שתי דקות עוד בדרך לארוחת הבוקר, לעבור דרך הבריכה, ולהבטיח גם לעצמך מקום טוב ומוצל.

תשומת לב מיוחדת לנושא גמלים משוטטים, ובמיוחד בין צומת הערבה לדימונה (מישור רותם) ובין דימונה לצומת שרה – גמל תועה המשוטט על הכביש עלול לגרום לתאונה קטלנית. רבים מתפתים לנסוע לאילת בלילה (כדי להגיע לאילת מוקדם בבוקר) או לצאת מאילת בערב (כדי להרוויח עוד יום באילת) – אך חובה לזכור, אכן בלילה הכבישים פנויים יותר אך עקב הראות המוגבלת עולה וגדל הסיכוי להתנגשות עם גמל תועה שעלה על הכביש.

 

בתכנון, ותזמון, הדרך חזרה מאילת, והעצירות בדרך, זכור כי המסעדות בדימונה (גם ארומה) סגורות במהלך שבתות וחגים ונפתחות רק בצאת השבת או החג. המקום היחיד שתמצא פתוח בדימונה במהלך השבת הוא חנות הנוחות של Yellow בתחנת הדלק פז.  

 

חניה באילת - חשוב לזכור. מלכודת תיירים בה נופלים מאות ישראלים בכל שנה. ברחבי העיר אילת, חוקי החניה בתשלום (גם בצמוד למדרכה הצבועה כחול-לבן) תקפים ומחייבים בכל ימות השבוע - כולל ימי שישי שבת וחגים. ישראלים רבים מגיעים לאילת, סבורים כי באילת חלים אותם חוקי חניה כמו בשאר הארץ וקוראים את האותיות הקטנות שבתמרור רק לאחר שגילו את הדו"ח מוצמד לשמשת הרכב.

 

פרט נוסף שהרבה ישראלים אינם יודעים - באילת יש תעריף חניה יומי. נכון למועד כתיבת שורות אלו (פברואר 2015) התעריף הוא 25 ש"ח ליום בעוד התעריף השעתי הוא 5 ש"ח. כלומר, במחיר של 5 שעות חניה ניתן לחנות כל היום. ההמלצה היא: אם הפעלת את הפנגו, או רכשת כרטיס חניה, למשך שעתיים או שלוש (בחוף הים בשעות הבוקר לדוגמא), שקול להשאיר את הפנגו מופעל כל היום, או לרכוש כרטיס במחיר של חניה יומית, ולהנות מהחניה בכל רחבי העיר במשך כל שעות האכיפה (עד 9:00 בערב). וכך, לדוגמא, תוכל לחנות גם בצהריים ברחבי העיר וגם בערב בסמוך לטיילת.

 

מול מלון הילטון מלכת שבא, בין הטיילת לבין קו המים והמרינה, יש מגרש חול גדול המשמש לחניית כלי רכב. בכניסה למגרש ניצב שלט בודד, על עמוד, המציין כי חוקי החניה בתשלום חלים גם במגרש חול זה - שמן הסתם אין לו אבני שפה והן לא צבועות בצבעי כחול-לבן. גם זו מלכודת למבקרים רבים. ברחבי העיר קיימים מספר מגרשים כאלו - חפש את התמרור אם אינך מעונין למצוא דו"ח והודעת קנס מוצמדים לשמשת הרכב שלך.

 

קניות באילת - מומלץ לדחות קניות של פריטים מסוימים עד להגעה לאילת. חיתולים, מטרנה, מוצרי קוסמטיקה - מומלץ לרכוש באילת ולעלות איתם צפונה (חסכון נטו). לגבי מחשבים נישאים, טאבלטים, דיסקים נתיקים, טלפונים חכמים - הההפרשים בין הרכישה במרכז לבין הרכישה באילת מסתכמים במאות שקלים. אל תשכח את חנות K.S.P. בטיילת. החנות תמיד מלאה ויש סיבה טובה לכך. זכור כי בחנויות מסוימות המכירה היא רק לבעל כרטיס האשראי ולו בלבד (בעל הכרטיס חייב להיות נוכח בחנות והקבלה תהיה אך ורק על שמו של בעל הכרטיס).

 

כרטיס מטמון - של רשות הטבע והגנים - 'תופס' גם באילת - בשמורת טבע חוף האלמוגים - כשבעה קילומטר מדרום לעיר אילת. קרא עוד פרטים על כרטיס מטמון ויתרונותיו בפוסט נפרד בנושא כרטיס מטמון

 

קעקועי חינה שחורה - לכל אלו המתכננים לעשות באילת קעקועי חינה שחורה : משרד הבריאות מזהיר מתגובות עוריות אלרגיות לקעקוע חינה שחורה. הקעקועים עלולים לגרום לתגובות אלרגיות כמו גרד, נפיחות, אודם ושלפוחיות העלולות לגרום לצלקות. לפרטים כנס לקישור אל אתר משרד הבריאות.

 

חזרה מאילת - לתושבי גוש דן - נכון למועד כתיבת שורות אלו, הנסיעה בכביש 6 צפונה היא בתשלום רק משעברת את מחלף שורק. שקול לחזור צפונה על כביש 6 (ובכך לחסוך את כל הרמזורים - והמכמונות - של קרית גת, קסטינה, מסמיה/ראם, כנות, גדרה וכו') אך לרדת מכביש 6 במחלף שורק, לנסוע על כביש 3 עד מחלף לטרון, להשתלב לכביש 1 מערבה לכיוון מחלף בן-שמן ומשם הביתה. אם חזרת בלילה והכביש פנוי, התמרון הזה מאריך לך את הדרך ב-10 דקות בלבד אך חוסך לך את אגרת הנסיעה בכביש 6.

       

טיפים לנוסעים לאילת
bottom of page