top of page

|

טיפים לצביעת שיער לקראת ראיון עבודה
צביעת שיער מאפיר - עשה זאת בעצמך. זה רק נראה מסובך.

 

המשימה אינה מסובכת. הנה ההנחיות, צעד אחר צעד, כיצד לעשות זאת נכון כבר בפעם הראשונה.

 

עודכן ב-21.9.2013 הכתבה הנ"ל נכתבת בלשון זכר בלבד מאחר ומדובר על צביעת שיער לגבר המעוניין לטשטש את השיער המאפיר. פעולה זו (בהנחה שמדובר בשיער קצר) אורכת דקות בודדות, היא קלה לביצוע ונעשית באופן עצמאי אחת לשבוע. עם זאת, חובה לקרוא את כל ההנחיות למשתמש – המוצמדות למוצרים השונים – על מנת לוודא שלא קיימות רגישויות לחומרים בהם נעשה שימוש. כמו כן, מומלץ לקרוא את כל ההנחיות בכתבה זו עד תום לפני התחלת ביצוע פעולת הצביעה.

 

המוצרים הנחוצים:

  • שפופרת צבע לטשטוש שיער מאפיר גברי – ניתן למצוא בכל בית מרקחת – בצבע המתאים לצבע השיער המקורי. ההמלצה: לודא שהצבע נמצא בשפופרת ולא מיכל - הסיבה מצוינת בהמשך כתבה זו. כמו כן, מומלץ לבדוק את גוון הצבע. ישנם צבעים חזקים יותר שמן הסתם נראים פחות טבעיים ויש צבעים שהם פחות 'עזים' וטבעיים יותר.

  • מראה קטנה בעזרתה (ובעזרת המראה של חדר האמבטיה) ניתן יהיה לבחון את צביעת השיער על החלק האחורי של הראש.

  • כפפות לטקס – להגנה על אצבעות הידיים מפני כתמי צבע.

  • מברשת שיער – גם למסתרקים עם מסרק.

  • מגבת בצבע כהה מאד.

  • נוזל להסרת לק מהציפורניים – לניקוי כתמי צבע.

  • מקלוני כותנה לניקוי אוזניים.

 

פעולות מקדימות: את פעולת הצביעה יש לבצע כאשר השיער יבש לגמרי (לא אחרי מקלחת).

מומלץ לבדוק אם אין אלרגיה לחומרי הצבע. במקרים קיצוניים אלרגיה עלולה לגרום למעין כווייה בקרקפת. את הבדיקה ניתן לבצע על ידי צביעת שטח קטן של שיער, מאחורי האוזן לדוגמא, להמתין עשרים וארבע שעות ולבדוק האם התפתחה במקום תגובה אלרגית כלשהי.

לצורך הצביעה, הבדיקה או הצביעה המלאה, הכן את כל המוצרים שברשימה בחדר האמבטיה או המקלחת.

כתמים הנוצרים מצבע שיער אינם ניתנים להסרה בכביסה – לכן, הרחק את שטיח האמבטיה והסר את חולצתך.

 

הערה: בתוך מארז ערכת הצביעה שרכשת תקבל גם מעין מסרק חלול האמור להוביל את הצבע אל הקרקפת במטרה ליצור פסים כהים על השיער הלבן. המסרק אינו יעיל ומביא לבזבוז גדול של נוזל צבע. באפשרותך לנסות להשתמש במסרק ובהמשך לעבור להנחיות המומלצות המפורטות בכתבה זו.

 

קרא את כל ההנחיות ותיאור פעולות הצביעה לפני שתתחיל.

 

פעולת הצביעה: שים את כפפות הלטקס על שתי ידיך.

פתח את שפופרת הצבע. שמור את הפקק (תזדקק לו בהמשך).

שים כמה טיפות נוזל צביעה על קצות האצבעות של יד אחת - אצבעות המוגנות על ידי הכפפות.

מרח על שיערך את נוזל צביעת השיער. התחל משיער המצח אחורה ומהצדעים אל מאחורי האוזניים ואל העורף תוך שאתה שומר לא לחרוג מקו השיער ולא ללכלך את האוזניים (כל חריגה מקו השיער ולכלוך האוזניים בנוזל צביעה תביא לכך שתצטרך להשתמש במסיר הלק על מנת להסיר את כתמי הצבע מהעור).

ודא שהשיער אכן נצבע אך משנצבע השיער הנח לו – אם תמשיך ותעסה את השיער כאשר הוא כבר צבוע אתה עלול לעשות את הפעולה ההפוכה ולפגוע בספיגת הצבע אל השערות.

היעזר במראה כדי לצבוע את העורף ומאחורי האוזניים.

משכיסית את כל השיער המתן מספר דקות לפני שתמשיך עם השטיפה.

 

לגבי שפופרת הצבע: על גבי האריזה מצוין כי השפופרת טובה לצביעה אחת. יש אמת בפרסום מאחר והצבע הוא נוזל מתחמצן (עם החשיפה לחמצן מתחילה פעולה הדרגתית של פגיעה ביעילות הצבע). עם זאת, מבחינת כמות, השפופרת מספיקה ליותר מצביעה אחת של שיער קצר. ניתן לשמור את שאריות הצבע לשימוש שבוע אחר כך בתנאי שסוגרים את השפופרת עם כמה שפחות אויר בתוכה. הדרך לעשות זאת היא להחזיק את השפופרת פתוחה, כאשר ראשה כלפי מעלה, לסחוט לאט ובעדינות את השפופרת ולהוציא את רוב האוויר שבתוכה תוך שמוודאים שהצבע עולה ומתקרב אל פי השפופרת ואז לסגור את השפופרת היטב כדי שהשפופרת לא תתנפח ותתמלא שוב באוויר. בשאריות הצבע ניתן לעשות שימוש בשבוע אחר כך. בכל מקרה ודא שיש בידך שפופרת נוספת למקרה שהשאריות בשפופרת אחת לא יספיקו לפעולת הצביעה הבאה.

 

לאחר סיום פעולת הצביעה, המתן כמה דקות כדי לאפשר לשערות לספוג את הצבע – ככל שתמתין יותר כך השערות יספגו יותר צבע.

 

שטיפת הצבע: כנס למקלחת וקח איתך את מברשת השיער. שטוף את השיער כאשר ראשך מוטה כך ששאריות הצבע אשר ישטפו עם המים לא ילכלכו את פניך או יחדרו לעיניך/פיך. כאשר אתה מתחת לזרם המים במקלחת, השתמש במברשת השיער כדי לסרק את שיערך תוך שאתה משפשף קלות (!) את הקרקפת עם סיבי המברשת. הדבר יוביל להסרת שאריות צבע אשר נדבקו לעור הקרקפת. שטוף את ראשך עד אשר המים אשר שטפו את שיערך אינם מהולים עוד בצבע. השתמש רק במגבת הכהה על מנת לנגב את השיער – עלולות להיות מספר טיפות מים מהולות בצבע וחבל להרוס מגבת בהירה.

 

בחן את קו השיער, גם בצד האחורי של הראש ומאחורי האוזניים. אם במהלך הצביעה חרגת מגבולות קו השיער – נקה את כתמי הצבע מהעור באמצעות מקלוני הכותנה כאשר הם ספוגים בנוזל להסרת לק. זהו נוזל חריף - ודא שעורך אינו אלרגי למגע עם נוזל זה – אך, רק נוזל ברמת חריפות כזו יכול להסיר כתמי הצבע מהעור.

 

על פעולת הצביעה יש לחזור אחת לשבוע כדי לכסות את שורשי השיער שצמחו בשבוע שחלף וככל שתחזור על פעולה זו כך היא תהיה קלה יותר ומשך ביצועה יתקצר למספר דקות בודדות.

 

אם הינך מעונין בצביעת השיער באופן חד-פעמי (לדוגמא, לצורך צילומי תדמית, צילום תמונת פספורט וכיו"ב) וחושש משינוי דרמטי בהופעה החיצונית - שקול להשתמש בצבע חד פעמי. מדובר בסוג של ג'ל אותו ניתן למרוח על השיער על מנת לטשטש את השיער הלבן והאפור. היתרון והחסרון בג'ל זה הוא בכך שהוא נשטף במים. מצד אחד לאחר צילום, פגישה קצרה, ראיון, תוכל להתקלח, לשטוף את השיער, להסיר את הג'ל ולחזור למראה הטבעי שלך. מצד שני, במקרה של הזעה קיצונית מעור הקרקפת, חשיפה מקרית למים (או אף גשם) עלולות לזלוג טיפות מים עם צבע (...). הנושא לשיקולך. אם בחרת לנסות זאת אז חפש בגוגל "מגווני שיער לגברים בלבד".

bottom of page