top of page

|

חיפוש עבודה
להגדיל את הסיכויים להיות מאותר ולבנות דף קורות חיים דו-לשוני.

 

כתיבת דף קורות חיים דו-לשוני הינה גם הפתרון לדילמה: איזה דף קורות חיים לשלוח? את זה בעברית או את זה באנגלית?

 

פורסם ב-26.10.2013 ההמלצה היא לבנות דף קורות חיים דו-לשוני הכולל את שני הנוסחים אחד אחר השני ברצף.

 

מצד אחד חברות בינלאומיות יעדיפו לקבל דף קורות חיים באנגלית (שיתכן אף שישלחו לעיון של גורמים בחו"ל) ומצד שני יתכן כי מגייסות מסוימות (בישראל) יעדיפו לקרוא דף קורות חיים בעברית (ואם הגשת דף קורות חיים באנגלית הדבר רק עלול לפגוע בסיכויים שלך). וכל זאת במציאות בה לעיתים קרובות מאד אנו נדרשים להגיש מועמדות באמצעות אתר אינטרנט תוך צירוף קובץ אחד בלבד של קורות חיים... ואז עולה השאלה: איזה נוסח לשלוח? זה שבעברית או זה שבאנגלית?

 

ההמלצה היא לבנות מסמך/קובץ אחד של קורות חיים בו יופיע הנוסח בעברית ולאחריו הנוסח באנגלית (או בהיפוך הסדר). לדוגמא, אם דף קורות החיים שלך הוא בן שני עמודים אזי הכוונה היא לשלוח מסמך אחד בן ארבעה עמודים: שני עמודים ראשונים בנוסח בעברית ושני העמודים האחרים בנוסח שבאנגלית.

 

יתרון נוסף: חברות רבות וגם חברות השמה בונות מאגרי קורות חיים ושומרות בהם את פרטיהם של כל הפונים אליהם. איתור המועמדים מתוך המאגר נעשה על ידי חיפוש אחר הימצאות מילות מפתח בדף קורות החיים. בניית דף קורות החיים הכולל הן את הנוסח בעברית והן את הנוסח באנגלית – אחד אחר השני ברצף – יגדיל את הסיכויים שדף קורות החיים שלך יהיה בין תוצאות החיפוש.

 

אם עשית זאת אזי בין אם החיפוש יהיה אחר "Project Manager"  ובין אם החיפוש יהיה אחר "מנהל פרויקטים", בין אם החיפוש יהיה אחר "בסיס נתונים" ובין אם אחר "Database", דף קורות החיים שלך יהיה בין תוצאות החיפוש. 

 

טיפ אחד קצר: אם אתה עונה למודעת דרושים ספציפית, ככל שתשתמש ביותר מילים המופיעות במודעת הדרושים לצורך כתיבת דף קורות החיים, כך יעלו הסיכויים שהוא יעלה בין תוצאות החיפוש.

 

שתי המלצות חשובות נוספות: הראשונה, מאחר ומנועי החיפוש אינם מסוגלים לקרוא מסמכי PDF סרוקים, שלח את קורות החיים במסמך Word.

 

זכור לעשות 'קבל שינויים' כדי שמקבלי המסמך לא יראו את השינויים שעשית במהלך עריכת המסמך (מהתפריט הראשי בחר ב-'סקירה', ואז 'קבל', 'קבל את כל השינויים'). שמור את המסמך ורק לאחר מכן שלח את העותק ליעדו.

 

ההמלצה השניה, אל תנצל, או תצמצם, את השוליים העליוניים, ה-Header, של המסמך - הוא נחוץ לחברת ההשמה כדי לציין את שמה, הלוגו שלה ואולי אף את פרטי המכרז או המשרה.

 

לגבי שליחת דף קורות החיים בדוא"ל (לא דרך אתר אינטרנט) : תוכל לשפר את סיכוייך אם תשלח את דף קורות החיים כך שימתין למקבל ההודעה בראש רשימת ההודעות הנכנסות החדשות. זה יקרה אם ההודעה תגיע אליו קרוב מאד לתחילת יום העבודה. גם אם אתה מפיץ את קורות החיים בסוף השבוע או בשעות הערב, או הלילה, תוכל לתזמן את שליחת הודעת הדוא"ל לתחילת יום העבודה הבא. ב-Outlook תוכל לעשות זאת בדרך הבאה: במצב עריכה של ההודעה בחר באופציה "אפשרויות" ואז "השהה מסירה" ואז ב-"אפשרויות מסירה" מלא את התאריך והשעה של "אל תמסור לפני". סגור את מסך זה ושלח את ההודעה כרגיל. ההודעה תמתין ב-'הודעות יוצאות' עד ליום והשעה שנקבת בהן ואז תשוגר אל יעדיה. כמובן שעל ה-Outlook להיות פתוח ועל המחשב להיות מחובר לרשת לצורך השלמת הפעולה. להמלצה זו יש ערך כפול כאשר מדובר בחופשת הקיץ, או החגים, שלאחריה ממתינות עשרות, אם לא מאות הודעות, בתיבת הדואר הנכנס. המלצה זו טובה גם למקרה בו אתה עוסק בחיפוש עבודה בשעות הלילה המאוחרות (בין היתר מאחר ובשעות היום אתה נמצא במקום העבודה ממנו אינך יכול לעשות זאת) ולא מעונין שמקבלי ההודעות שלך יקבלו את הרושם המוטעה שאתה נואש ושולח הודעות חיפוש עבודה בשעה 2 בלילה.

 

אם שלחת את ההודעה בדוא"ל אל תשכח לכתוב בגוף ההודעה סוג של מכתב מלווה. בגוף המכתב המלווה תוכל לציין פרטים אותם לא ציינת בדף קורות החיים שלך - אופי התפקידים שמילאת, תכונות אופי שלך המעידות על התאמתך לתפקיד, פרטי הגורם אשר המליץ לך לפנות אל מקבל ההודעה וכו'.

 

להלן דוגמא לנוסח מכתב מלווה לדף קורות חיים:

"כ [תפקיד אחרון] ב [אגף / חטיבה] של [שם חברה] וב [אגף / חטיבה] של [שם חברה], צברתי ניסיון רב ב [משימות פיתוח או ניהול] של [מערכות / פרויקטים] – ללקוחות מהשורה הראשונה – [תיאור הלקוחות ו/או שמותיהם] – [בארץ ובחו"ל].

 

אני בעל רקע [סוג הרקע טכני / פיננסי וכו'] רחב (כ [תפקיד] ב [מקום עבודה], ב [תפקיד], [מקום עבודה]), בעל ניסיון ניהולי כ [תפקיד] ב [מקום] וכ [תפקיד] ב [מקום] ובעל יכולת ל [תכונות והגורמים המתארים את הגורמים להצלחותיך הקודמות והנדרשים לתפקיד הבא שאותו אתה מחפש].

 

כיום אני מחפש אחר המשרה הבאה ב [תחום המשרות שאתה מחפש]  ואשמח אם [פנייתי זו תגיע לידיהם של מנהלים מגייסים המחפשים אחר מועמד בעל ניסיון וכישורים כשלי [ואשמח אם נפגש לשיחה במהלכה אציג את יכולותיי וכישוריי].

 

דף קורות החיים שלי מצורף להודעת דוא"ל זו. פרטים נוספים אודות כל תפקיד שמילאתי – כולל המלצות של מנהלים, לקוחות וקולגות – ניתן למצוא בדף פרופיל הלינקדאין שלי בקישור [קישור לדף הלינקדאין]."

 

שני טיפים קצרים לגבי דף קורות החיים - אל תציין בדף קורות החיים נסיון תעסוקתי אם אינו רלוונטי לתפקיד אליו אתה מגיש מועמדות. אל תכניס לדף קורות החיים נופך אישי על ידי ציון תחביבים, פתגמים וכיו"ב. 

 

אל תציין בדף קורות החיים גיל או מצב משפחתי - גם אם לדעתך נתונים אלו נותנים לך יתרון על פני מועמדים אחרים (זה יעלה בלב המגייס שאלות לגבי המקצועיות שלך). 

 

אל תכתוב את דף קורות החיים בגוף שלישי. 'ניהל פרויקטים גדולים...', 'ביצע התקנות באתרי לקוח...'. במקום זאת כתוב 'ניהול פרויקטים גדולים...', 'ביצוע התקנות...'.

 

אל תציין בדף קורות החיים את כתובת הדוא"ל של מקום העבודה הנוכחי שלך (איך ייצרו איתך קשר אחרי שתעזוב?) או כתובת אימייל לא מקצועית - 'מגניבה' או מצחיקה. לצרכי חיפוש עבודה עשה שימוש בתיבת דוא"ל בעלת כתובת המראה רצינות - גם אם זה אומר להקים תיבת דוא"ל חדשה שכתובתה מורכבת משמך הפרטי ושם המשפחה שלך.

 

ועוד טיפ אחד: אם הנך רואה עצמך מתאים לשני תפקידים - לדוגמא, מנהל פרויקטים ומנהל מוצר - בנה לך דף קורות חיים המותאם לכל אחד מהתפקידים והגש את הדף הנכון על פי הצורך. השוני בין שני דפי קורות החיים יהיה רק ברמה של דגשים (ניואנסים) ולא שוני מהותי. אחרי הכל זכור כי יתכן ושני דפי קורות החיים יגיעו אל אותה חברה ויתגלגלו לידיו של אותו מגייס...

 

המלצה אחרונה: הקפד לעדכן את דף קורות החיים שלך גם אם אינך מחפש עבודה אחרת/חדשה. כך תוודא כי הינך צובר כישורים המוערכים בשוק העבודה - ואינך 'יורד לשוליים' מבחינת נתיב ואופק הקריירה שלך. זכור כי השווי שלך בשוק העבודה אינו נקבע על פי התרומה שלך לחברה בה אתה עובד כיום כי אם על פי הערך המוסף שאתה מביא עימך לחברה הבאה שתגייס אותך...

אפליה על רקע גיל
טיפים בחיפוש המשרה הבאה

אם הגשת את מועמדותך למשרה בחברה מסוימת והגשת דף קורות חיים שנכתב ברישול או הגעת לא מוכן לראיון, אתה עלול 'לשרוף' את עצמך בחברה זו גם לגבי משרות אחרות שיפורסמו בעתיד. לכן, לפעמים עדיף לדחות את הגשת המועמדות ולעשות זאת רק לאחר שאתה מוכן ב-100% (לאחר הכנת דף קורות חיים מושלם ובמקרה הצורך גם קבלת אימון של קואצ'ר והכנה לראיון עבודה).

טיפים בחיפוש המשרה הבאה

את שיחות הטלפון שאתה מנהל עם המגייסות קיים בעמידה.  העובדה שאתה עומד תביא לכך שאתה תקרין יותר אנרגיות במהלך השיחה - וזהו מסר לא מילולי שיעבור אל הצד השני ויצור רושם טוב יותר לגבי מידת האנרגטיות שלך.

טיפים לכתיבת דף קורות חיים

מחקרים מוכיחים: התנדבות על בסיס קבוע (וכמובן חברות בארגון התנדבותי והתנדבות למען הקהילה) תיתן לך נקודות זכות רבות בתהליך קבלה לעבודה ותגדיל את סיכוייך לקבל את המשרה. תן לעצמך יתרון על פני מתחריך וציין בדף קורות החיים את העובדה שאתה מתנדב. הקש במנוע החיפוש של גוגל "התנדבות + יתרון + דף קורות חיים + תהליך קבלה לעבודה" וקרא פרטים נוספים על כך.

טיפים לחסכון בפרמיות של ביטוחים

האם אתה מובטל או היית מובטל? אם כן, בדוק את פוליסות הביטוח שלך, ובמיוחד פוליסות ביטוח הבריאות. אל תתפלא אם תראה שם סעיף 'שחרור מתשלום פרמיה במקרה של אבטלה'. אל תצפה שסוכן הביטוח שלך יעדכן אותך על המצאות סעיף זה. הגש את המסמכים וקבל חזרה את הפרמיות. מדובר במאות שקלים. קרא בפוסט נפרד על עוד אפשרויות נוספות להורדת עלויות הפרמיות של פוליסות ביטוח

bottom of page