top of page

|

טיפים לחסכון בפרמיות של ביטוחים

האם אתה מובטל או היית מובטל? אם כן, בדוק את פוליסות הביטוח שלך, ובמיוחד פוליסות ביטוח הבריאות. אל תתפלא אם תראה שם סעיף 'שחרור מתשלום פרמיה במקרה של אבטלה'. אל תצפה שסוכן הביטוח שלך יעדכן אותך על המצאות סעיף זה. הגש את המסמכים וקבל חזרה את הפרמיות. מדובר במאות שקלים. קרא בפוסט נפרד על עוד אפשרויות נוספות להורדת עלויות הפרמיות של פוליסות ביטוח

התמודדות עם אפליה על רקע גיל בשוק התעסוקה

 

כיצד להקטין את הסיכויים להיפגע מאפליה על רקע גיל בשוק התעסוקה בכלל ובתהליכי המיון בפרט. כמה המלצות למניעת רושם ראשוני שגוי.

 

עודכן בתאריך 21.08.2014 ברשת קיימות כתבות רבות המתארות את האפליה על רקע גיל הקיימת בשוק התעסוקה. כמו כן, נכתב רבות על חשיבות הרושם הראשוני בראיונות העבודה ("אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני טוב"). לא נחזור עליהן כאן.

 

להלן הדרכים המומלצות למניעת רושם ראשוני אשר יפגע בסיכויים לקבל את המשרה עקב סטיגמות הקיימות בנושא הגיל הכרונולוגי.

 

 • ביגוד - זה לא הזמן והמקום להשתמש בבגדים ישנים. חולצות כפתורים של בית כנסת, חתונות ובר מצוות אאוט. חולצות פולו ספורטיביות אין. לגבי מכנסיים: מכנסי כותנה צעירים (גאפ, דוקרס) וחדשים – לא ג'ינס – גם לא ג'ינס כחול. אתה לא צריך לרכוש חולצות פולו במאות שקלים. חפש את מחסני היבואנים ותמצא חולצות באותה איכות ובחצי מחיר.
 • שיער – מעבר להמלצה כללית לתספורת מוקפדת, ההמלצה החמה לבעלי השיער המאפיר היא לצבוע ולטשטש את השיער הלבן באמצעות ערכת צביעה ביתית – זו פעולה שניתן לבצע בקלות יחסית באופן עצמאי בבית. קרא הנחיות מפורטות.

 • נעליים - נכתב רבות על סקירה מכף רגל ועד ראש. את נושא הראש כיסינו בהמלצה הקודמת. ההמלצה בנושא כף הרגל היא לרכוש נעליים חדשות, בעלות מראה צעיר (לא נעלי ספורט ולא נעלי טיפוס הרים). הופעה לראיון עבודה עם נעליים בלויות, לא מצוחצחות ועם עקבים שחוקים לא יוסיפו לסיכויי הקבלה שלך. המלצה נוספת: לקשור את השרוכים קשר כפול ומשולש אחרת מישהו עלול לייחס את השרוך שהשתחרר בנעל לרשלנות וחוסר הקפדה בעבודה.
 • שיניים – החיוך שלך הוא אחד הגורמים החשובים ביותר בראיון העבודה. ההמלצה היא לתקן בשיניים את כל הטעון תיקון (מניקוי אבן וסתימות ועד ביצוע הלבנה, כתרים ושתלים – לפחות בשיניים הקדמיות). למרות הירידה ברמת החיים הנגרמת עקב הפיטורים, חבל מאד יהיה לאבד משרה נחשקת ומתגמלת עקב הימנעות מהוצאת  סכום כסף על שיפור המראה החיצוני בתחום זה.

 • הלבנת שיניים - שקול להשתמש במשחת השיניים החדשה של קולגייט - קולגייט אופטיק - אמנם מחירה כפול ממחיר משחת שיניים רגילה אך על פי הפרסום היא מלבינה שיניים לפרק זמן של כשעתיים (מספיק כדי לעשות רושם טוב בראיון העבודה). 

 • משקפיים - החלף את המשקפיים הישנים שלך למשקפיים עדכניים.

 • שיחות טלפון עם מגייסות - קיים בעמידה - כך תחצין יותר אנרגיות במהלך השיחה.

 • בראיון העבודה – עמוד זקוף (או שב זקוף כאשר אתה יושב) והחצן את הרוח והאנרגיות הצעירות שלך כדי לסתור את הדעה הקדומה על בני הארבעים פלוס. חייך. התגבר על הקושי להסתכל בעיניים של בן שיחך על ידי כך שתביט אל מרכז המצח של המראיין. הפגן שפת גוף אנרגטית.

 • לגבי השאלה "איך אתה רואה את השתלבותך עם עובדים הרבה יותר צעירים ממך?" אל תתחיל את התשובה ב-'איני רואה כל בעיה'. אם אמרת את המילה "בעיה" זאת אומרת שאתה חושב שיש פה מקום לבעיה. במקום זאת תאר את ההשתלבות במילים חיוביות "שילוב מצוין", "זווית ראיה חדשה מצד אחד וניסיון מצד שני" וכו'.

 • במקרה והינך מחפש משרה במדרג נמוך יותר מהמשרה הקודמת שהיית בה : בתשובה לשאלה מדוע הינך עושה זאת,  ענה על דרך החיוב (נהנית בתפקידך הקודם אך כעת הינך מעונין להיות קרוב יותר לשטח, ללקוחות וכו').

 • לגבי טענה, או שאלה, על כך שאתה מוכשר מדי (אובר-קוואליפייד) - זכור שמחקרים כבר הוכיחו שעובד אינו נשאר במקום עבודה או עוזב אותו בכלל הכישורים שלו. בדרך כלל מה שגורם לעובד להשאר, או לעזוב, קשור יותר לתרבות הארגונית של החברה, סביבת העבודה והתנאים המוצעים לו - או שמיצה עצמו בתפקיד אחרי מספר שנים - אך לא עקב רכישת תואר כזה או אחר. נקודה נוספת היא שגם מקום העבודה מרוויח בכך שהוא מקבל יותר מעובד שהוא מוכשר מדי.

 • עוד לפני הראיון, לך לכנסים, הרצאות שיווקיות - רובם ניתנים בחינם לעוסקים בתחום - צפה במצגות והתעדכן במגמות האחרונות בתחום שבו את עוסק. כך תוכל להפריך את הדעה הקדומה שמבוגרים אינם מעודכנים בטכנולוגיה האחרונה ובטרנדים האחרונים.

 

בפוסט נפרד תוכל לקרוא דוגמאות לשאלות מכשילות העולות במהלך ראיונות עבודה...

 

אפליה על רקע גיל מבוגר
טיפים לחיפוש עבודה
bottom of page