top of page

|

המלצות בנושא מגן ברקים למקרר
טיפים למניעת אש במטבח

המקרר הוא אחד הגורמים השכיחים ביותר לשריפות במטבחים ובתים. מגן ברקים עם טיימר (השהיה) - שמחירו כ-50 ש"ח סה"כ - יהיה זה אשר יגן על המקרר שלך בכלל, והמדחס שלו בפרט, מפני מכת ברק. 

המלצות בנושאי עיצוב, תכנון ועריכה
טיפים לקבלת שירותים קטנים בזול

לקבל עזרה קטנה ובזול : עיצוב לוגו (מגרפיקאי), תכנון מטבח (מארכיטקט), בניית אקסל מסובך (מתכניתן) - את כל שירותים אלו ורבים נוספים תוכל לקבל, ובזול, דרך אתר Fiverr - תמורת 5$ בלבד (חמישה דולר - כמו שם האתר) - מבעלי מקצוע במדינות מתפתחות (הודו, סין, אלבניה ואחרות).  

טיפים לשיפוץ דירה והחלפת צנרת
טיפים לשיפוצים בדירה

חשוב מאד. בנושא בטיחות. על מנת למנוע סכנת התחשמלות. אם החליפו בדירתך את צנרת המים הישנה - רוב הסיכויים שצנרת המתכת הוחלפה בצנרת פלסטיק. במקרה כזה בוטלה ללא ידיעתך ההארקה לדירה שלך. במצב כזה קיימת סכנה חמורה להתחשמלות. ולכן, בכל מקרה, בגמר השיפוצים בצע בדירה בדיקת הארקה על מנת לוודא שלא קיימת סכנת התחשמלות. אל תחסוך. מדובר בבטיחות של דיירי הבית. את הבדיקה צריך לבצע חשמלאי מוסמך. קרא בפוסט נפרד עוד טיפים בנושא שיפוצים.

מדוע למרות כל המדידות, הנישה של המקרר קטנה מדי?!

 

ומדוע המגירה של מוצרי החלב לא נפתחת עד הסוף? אין עוגמת נפש גדולה יותר מלרכוש מקרר ואז לגלות שהוא לא מתאים לנישה שלו במטבח. תכנון נכון ומודעות לכל ההיבטים ימנעו את הבעיה.

 

בתכנון גודל הנישה המוקצית למקרר חובה לזכור:

 

 • הנישה המוקצית למקרר חייבת להיות רחבה מהמקרר בכ-15 עד 20 סנטימטר - לכל הפחות.

 • אם לצד המקרר עומד קיר – הנישה מאבדת כ-2 סנטימטר מרוחבה עקב עובי הפאנל המותקן על החלק הנמוך של הקיר.

 • אם מדובר בדירה 'על הניר' חובה לזכור שבדרך כלל הקבלן שומר על הזכות לסטייה של 2% במידות – במקרה כזה הם רוחב הקיר עליו נשען המקרר מתוכנן להיות 4 מטר אזי יתכן כי בפועל הוא יהיה רק  3.92 מטר – חובה לוודא עם מתכננ/ת המטבח: האם ה-8 סנטימטרים האלו יבואו על חשבון הנישה של המקרר?

 • בדגמי מקרר מסוימים, גם אם נפתח את דלת המקרר ב-90 מעלות בלבד, המקרר הופך רחב יותר ב-4-6 ס"מ – עקב מיקום צירי דלתות המקרר.

 • מסיבה זו, לצורך מקרר שרוחבו 100 ס"מ מומלץ להקצות נישה ברוחב 120 ס"מ לפחות (ובודאי אם מדובר בדירה על הנייר).

   

   

  לגבי מיקום המקרר במטבח:

 • אם זהו מקרר בעל דלת אחת, חובה לקחת בחשבון את כיוון פתיחת דלת המקרר. האם כיוון הפתיחה מקשה על הכנסת והוצאת מוצרים מהמקרר והעברתם אל משטח העבודה או השולחן? האם רוחב הדלת חוסם את המעבר במטבח? האם פתיחת דלת המקרר מגלה את תוכנו לכל היושבים בסלון?

 • אם המקרר עומד בפינת המטבח, או שלצד המקרר ניצב קיר אשר אינו מאפשר פתיחה מלאה של דלת המקרר – האם ניתן יהיה למשוך את מגירות המקרר? (ר' תמונה הממחישה כיצד דלת המקרר חוסמת את מגירת מוצרי החלב) חובה לזכור שלמקרר יש גם ידית ההופכת את הדלת לעבה יותר.

 • במקרה ולמקרר יש בר מים קרים וקוביות קרח – יהיה צורך לחבר את המקרר למערכת המים והביוב. אם בנישה לא מותקנות נקודות אלו אזי יש לוודא שניתן למתוח את שני צינורות אלו מהמקרר אל נקודת המים והביוב של המטבח.

הפוסט הזה עזר לך? חסך לך? כסף? טרחה? עוגמת נפש? - אפשר להחזיר טובה לאתר השועל גם על ידי תרומה קטנה יותר ממחיר כוס קפה - גם אם של שקלים בודדים - אשר ישמשו רק לפיתוח ותחזוקת האתר. לתמיכה לחץ כאן

 

 

 

תכנון נישה למקרר במטבח
חסכון בעלות ביטוח דירה

מתקין/מוביל המקררים הציע למכור לך מגן ברקים לשקע המקרר? -מצוין. המלצה טובה. רק זכור שמחירו של מגן ברקים כזה הינו בין 60 ל-100 שקלים. אל תתפתה לקנות אותו ממוביל/מתקין המקררים במחיר כפול ומשולש. תתחדש. קרא פוסט נוסף המפרט דרכים בהם בעלי מקצוע עלולים "לעבוד" עליך.

bottom of page