top of page

|

טיפים לחסכון במעבר לדירה חדשה

עובר דירה? - יש עוד דרך להוריד מחירים: יותר זול להתחבר כלקוח חדש (לשירותי הכבלים, טלפון ואחרים) מאשר לבצע שינוי כתובת. אתה תקבל דילים טובים יותר במחירים נמוכים זאת. רוב הסיכויים שתקבל גם פטור מעלות ביקור טכנאי לביצוע ההתקנה.

עגלת נשיאה מתקפלת

עגלת נשיאה מתקפלת - שימושית מאד גם במהלך העברת דירה וגם בנשיאת מזוודות ביציאה לחופשה. 

טפים לתליית תמונה בדירה חדשה

כאשר אתה תולה תמונה, יהיה קל לך לדעת היכן המסמר צריך להיות תקוע בקיר, אם תשים טיפת משחת שיניים על גב התמונה - במקום בו המסמר יחזיק אותה - ותצמיד את התמונה לקיר רק לאחר שמצאת את המקום המדויק עבורה. אח"כ נקה את משחת השיניים עם מטלית לחה.

טיפים קצרים
טיפים למעבר לדירה חדשה

מגיע לך פטור מתשלום ארנונה על דירה ריקה. כל עוד הדירה בשיפוצים ולא עברת לגור בה (חשבונות החשמל והמים משקפים זאת) אתה פטור מתשלום ארנונה. רוב הרשויות המקומיות (עיריה, מועצה מקומית) נותנות את הפטור לבעל הנכס פעם אחת (באופן חד-פעמי) ולפרק זמן של X חודשים (בכל עיריה קבעו X אחר). אל תשכח לנצל את פטור זה.

עוברים דירה? - לא בין המיצרים. קשה למצוא מובילים ליום שלישי.
 
לפי המסורת היהודית אין לעבור לדירה חדשה בתקופת בין המיצרים. מאחר וכולם רוצים לעבור ביום שלישי ("פעמיים כי טוב"), קשה יותר למצוא מובילים פנויים לביצוע הובלה ביום זה.

 

עודכן ב-23.8.2014 על פי המסורת היהודית אין לעבור דירה בתקופת בין המיצרים (בין י"ז בתמוז לבין תשעה באב) – תקופה החלה בעונת קיץ – העונה בה בוחרים רבים לעבור לדירתם החדשה. תן דעתך על כך בקביעת מועד העברת הדירה.

 

על פי המסורת עדיף לעבור דירה ביום שלישי בשבוע ("פעמיים כי טוב") – אם תבחר לעבור דירה ביום שלישי, מומלץ 'לסגור' את ההובלה זמן רב מראש מאחר ורוב המובילים תפוסים ביום זה של השבוע.

 

הזמן ארונות קיר והתקן את מדפי המחסן עוד לפני ביצוע ההעברה – כך תוכל לפתוח את הארגזים ולסדר את תכולתם עוד ביום הראשון לכניסתך לדירה החדשה.

 

לקראת יום ההובלה, הכן 'טושים' עבים, ניירות לבנים ונייר דבק. עוד בשלב האריזה, כתוב על כל ארגז והדבק פתקית לכל רהיט וציין לאיזה חדר בדירה החדשה יש להכניס את הארגז/פריט. בדירה החדשה הדבק על דלתות החדרים שלטים שהכנת מראש עם שם החדר כדי שהמובילים ידעו לאיזה חדר להכניס כל ארגז/רהיט - כך לא תצטרך אתה עצמך להעביר ארגזים ורהיטים למקומם הנכון בדירה החדשה. במקרה שהמובילים אינם קוראים עברית, השתמש במספרים 1, 2, 3 וכו' אשר יהוו את מספר החדר בבית.

 

אל תסגור עיסקה ומחיר לפני שנציג של המובילים יבוא לדירתך  ויעריך את היקף עבודות האריזה וההעברה - לאחר שבחן את גובה הבניין, דרכי הגישה והמרחק ממקום החניה של המשאית ועד הכניסה לדירה/בנין. כך לא יטען ביום ההובלה שנתקל בקשיים וידרוש תוספת למחיר.  אל 'תסגור' מחיר לפי שעת מוביל או מספר ארגזים. 'סגור' עבודה בקבלנות. 'סגור' מחיר 'מקצה אל קצה' (כולל חומרי אריזה – ארגזים, סרטים דביקים) – כולל מע"מ – כך תמנע 'הקפצת' המחיר בנקודת זמן בה תהיה חייב לקבל את רוע הגזירה (שהרי יש השלכות כספיות לדחיית ההובלה – לצורך איתור מובילים אחרים).

 

הזמן את ההובלה לשעה מוקדמת בבוקר. ודא שההובלה שלך היא ההובלה הראשונה ליום העבודה של המובילים. כך תוודא שהמובילים לא יתעכבו בהובלה קודמת או בדרכים לפני שיגיעו אליך - לביצוע ההובלה שלך - וכך גם תוודא כי יהיה בידיך מספיק זמן לארגן את החפצים בבית החדש - בשעות אחר הצהריים - ולא להגרר עם משימה זו אל תוך הלילה.   

 

ודא שלמובילים יש ביטוח לכיסוי נזקים בהובלה – במיוחד נזקים לרהיטים, חפצי אומנות ומוצרי חשמל העלולים להישבר ולהינזק. אם אין למובילים ביטוח כזה, שקול להעביר את רהיטים, חפצים, מוצרים אלו בנפרד.

 

ועוד כמה טיפים קטנים:

 

ספרים - לארגזים קטנים (!) וחזקים. גם אדם חזק מאד לא יוכל להרים ארגז גדול המלא בספרים.

 

תמונות - לפני ביצוע העברת הדירה, רשום על גב כל תמונה את גובה המסמר (המרחק מהרצפה) שעליו היא היתה תלויה. בדירה החדשה תקע את המסמר באותו גובה שרשמת עוד לפני המעבר. כך תחסוך מחדש את החישובים של המיקום הנכון של המסמר ביחס למסגרת התמונה.

 

עגלת נשיאה מתקפלת - אחת הרכישות הטובות ביותר שתעשה לקראת המעבר לדירה החדשה. עגלת הנשיאה תסייע לך בהעברת חפצים כבדים כגון ארגזי כלים, דליי צבע ואחרים - גם בין חדר לחדר בתוך הדירה.

עוברים דירה וצריכים טיפים

אם שער היציאה מהחניה הפסיק לעבוד (ואין הפסקת חשמל או בעיה אחרת באספקת החשמל למנוע השער) חפש את משאית המנוף ברחוב שלך או ברחוב הסמוך. רוב הסיכויים שיש קשר בין עבודת המנוף לבין העובדה שאביזרי השלט-רחוק הפסיקו לעבוד. הסבר: מפעיל המנוף שולט על זרוע המנוף באמצעות קופסת פיקוד אלחוטית. על מנת ששידורים של אביזרים אחרים לא יגרמו לתנועות לא רצויות - ומסוכנות - של זרוע המנוף, מפעיל המנוף משבש את כל השידורים האלחוטיים הקרובים ויתכן וזו הסיבה לבעיה ממנה אתה סובל.

bottom of page