top of page

|

טיפים לנוסעים לחו"ל

גם אם אתה מתכוון לנווט באמצעות אפליקציית Waze, קח איתך בתיק המסמכים גם את 'סיפור הדרך' משדה התעופה אל היעד/ים הראשון/ים שלך (בית מלון, משרדים, מקום מפגש וכו'). באתר Yahoo Maps תוכל לקבל את סיפור הדרך ולהדפיס לך עותק קשיח שלו. העותק המודפס יעזור לך במקרה ולא מצאת SIM מקומי לטלפון הסלולארי שלך או אינך יכול להתחבר לשירותי הגלישה הסלולארית. 

טיפ להנחה בהארכת תוקף דרכונים

אל תחכה לרגע האחרון כדי לגלות שהדרכון שלך, או של מי מבני המשפחה שלך, אינו בתוקף. גילוי מאוחר כזה יעלה לך הרבה בטרטור וריצות של הרגע האחרון ואולי אף ב-1,200 ש"ח במקרה ותצטרך להאריך את תוקף הדרכון בשדה התעופה בו במקום. בדוק מדי פעם את תוקף הדרכונים, רשום לעצמך תזכורת וזכור גם שזול הרבה יותר לחדש את תוקף הדרכונים בין נובמבר לפברואר - גם אם כמה חודשים לפני שפג תוקפם. קרא עוד פרטים כמה ולמה בפוסט נפרד בנושא.

תדלוק ושעון דלק

גם ברכב שכור, אינך חייב לצאת מהרכב על מנת לדעת באיזה צד נמצא פתח התדלוק. בשעון הדלק, על יד סמל המשאבה, יש חץ קטן המצביע על צד זה.

חסכון בהוצאות טלפון

לוקח את הסלולארי איתך לחופשה בחו"ל?  - בטל את ההפנייה אל התיבה הקולית. כאשר אתה בחו"ל, כל שיחה העוברת אל התיבה הקולית מחויבת כמו שיחה יוצאת מחו"ל אל התיבה הנמצאת בישראל. חסוך הפתעות בחשבון הטלפון לאחר חזרתך ארצה וקרא עוד בנושא...

שוכר רכב בחו"ל? האם וידאת שסוכנות השכרת הרכב תהיה פתוחה בשעה שתגיע אליה?

 

בשדות תעופה רבים בחו"ל סגורות סוכנויות השכרת רכבים במהלך הלילה. תכנון נכון עשוי לחסוך לך עוגמת נפש שבהגעה אל דלפק נטוש וסוכנות סגורה.

 

עודכן ב-22.5.2013 במקרה והגעת אל סוכנות השכרת הרכבים לאחר סגירתה (גם בגלל עיכוב בהמראה, או בפריקת המזוודות) עומדות בפניך שתי אפשרויות גרועות: להמתין בשדה התעופה כל הלילה לפתיחת הסוכנות או לנסוע במונית למלון ולחזור בבוקר לאסוף הרכב? אבל אז עולות עוד בעיות: מה עלות הנסיעה למלון וחזרה? ומה אם תכננתי לעשות נסיעת לילה ליעד מרוחק? ואם אשאר בשדה התעופה כל הלילה, מה יהיה על עלות הלינה במלון שכבר שולמה מראש?

 

ההמלצה: להיות מודע לבעיה. לברר את שעות הפעילות של סוכנות השכרת הרכב ולוודא שתהיה פתוחה עם הגעתך אליה. לקחת סיכון רק בלית ברירה. במידת האפשר והצורך, לטוס בטיסת בוקר או צהריים. לבדוק אפשרות לשלם תוספת כדי שעובד חברת ההשכרה ימתין עם מפתחות וניירות הרכב גם לאחר סגירת הסוכנות. ואם נסעתם בזוג, אחד ימתין למזוודות ויעבור איתם את המכס בעוד השני יקדים ויצא לאסוף הרכב וכך יקדים גם את כל שאר הנוסעים שהגיעו איתכם על אותה טיסה (במקרה כזה חובה גם להזהר מכל מיני מגבלות החלות לפי מספר הנוסעים – לדוגמא מגבלת X חבילות סיגריות, או בקבוקי שתייה חריפה, לנוסע).

 

לגבי החזרת הרכב: כאשר סוכנות הרכב סגורה, את הרכב יאסוף נציג חברת שירותים הפועלת מטעם חברת ההשכרה. נציג חברת השירותים אינו מבצע את פרוטוקול החזרת הרכב כמו עובד חברת ההשכרה. עם חזרתך לארץ אתה עלול לגלות שחייבו אותך עבור "ניקוי מיוחד" של הרכב (ומדובר בסכום של כמה מאות שקלים). כאשר אתה מצלם עם הטלפון החכם שלך את מצב הרכב מבחוץ (בסרטון אחד ארוך הקולט גם את מספר הרכב שעל לוחיות הרישוי), פתח גם את אחת הדלתות וצלם את מצב הרכב מבפנים. זה עלול לחסוך לך את הויכוחים על החיוב המיותר (והמוגזם).

 

טיפ לכל מקרה של השכרת רכב בחו"ל

 

כאשר אתה מבצע הזמנת רכב שכור בחו"ל ודא שאתה יודע בדיוק מה אתה קונה. הנה כמה שאלות שעליך לשאול:

  • האם המחיר כולל 'נהג נוסף' ? - בחברות השכרה מסוימות 'נהג נוסף' כרוך בתוספת של כ-10 דולר ליום המתווספים למחיר השכרת הרכב. בהרבה מקרים אתה פטור מתשלום זה. קרא פוסט נפרד בנושא זה בדיוק.

  • כמה יעלה לי להאריך את תקופת ההשכרה? - בחברות השכרה מסוימות תצטרך לשלם גם לסוכן בארץ וגם לספק בחו"ל (כלומר לשלם פעמיים) עבור ההארכה ולקבל החזר לאחר חזרתך ארצה (והנה עוד בירוקרטיה שתצטרך לעשות לאחר חזרתך ארצה "לא קיבלתי, תשלח שוב" וכו' וכו').

  • האם אקבל החזר במקרה ואקצר את תקופת שהותי בחו"ל? - בחברות השכרה מסוימות אין, פשוט אין, החזר כאשר תקופת ההשכרה מתקצרת. בנושא הזה יתכן ותעדיף לשכור את הרכב ישירות מחברת ההשכרה בחו"ל.

יכול להיות שהתשובות לשאלות אלו יגרמו לך לעשות את הזמנת הרכב בעצמך, באמצעות אתר האינטרנט.

 

שני טיפים למקרה של השכרת רכב לתקופה ארוכה

 

  • האם אוכל לשכור את הרכב למשך חודש או חודשיים ברציפות? - בחברות השכרה מסוימות מוגבלת ההשכרה לתקופה של חודש ואם שכרת את הרכב לחודש וחצי אז ההזמנה תתפצל בעצם לשתיים - אחת ל-חודש ואחת לשבועיים נוספים. כאשר בתום תקופת ההזמנה הראשונה תצטרך לחזור לסניף חברת ההשכרה על מנת להחליף רכב ולהתחיל את תקופת ההשכרה השניה (לא הגיוני אבל אמיתי, וזה משפיע גם על אופן חישוב מחיר השכרת כסא בטיחות. קרא בהמשך).

  • כמה תעלה לי השכרת כסא בטיחות לילד? -ברוב חברות ההשכרה החישוב נעשה לפי X דולר ליום, מכסימום של Y דולרים לכל תקופת ההשכרה. אבל כאשר תקופת ההשכרה ארוכה (יותר מחודש) ומתפצלת לשני חוזים החישוב נעשה מחדש. Y דולרים עבור התקופה הראשונה ועוד פעם, מחדש, מכסימום Y דולרים עבור התקופה השניה. אתה עלול לגלות שמשתלם יותר לסחוב את כסא הבטיחות מהארץ או לרכוש כסא חדש שם (וכאן עולה השאלה האם אין צורך בכסא הבטיחות כדי לצאת משדה התעופה בנסיעה בטוחה? האם קרוב משפחה או חבר יוכל להביא את הכסא החדש שרכש עבורך לשדה התעופה?).

 

כמו כן, מומלץ כי תקרא את הפוסט המפרט את התנאים בהם תוכל לקבל פטור מתשלום עבור נהג נוסף בהשכרת רכב.

 

סוכנות השכרת רכב בחו"ל
השכרת רכב בחו"ל

מנעול ההגה שהבאת מהארץ יכול להציל את החופשה שלך בחו"ל.

טיפים בנושא השכרת רכב בחו"ל

בנושא ביטוח לרכב שכור: שראשי התיבות לא יבלבלו ויטעו אותך. CDW משמעותו Car Damage Waiver - זה הביטוח עצמו. זה לא שחרור מהשתתפות עצמית ולא מגן עליך מפני כיסוי נזקים קטנים גם נזקים כמו קרע בצמיג עקב עליה על מכשול כלשהו. השחרור מהשתתפות עצמית הוא רק SCDW - Super CDW. בחברות אחרות הוא נקרא SLI - משמעותו Supplementary Liability Insurance. שים לב שאתה עדיין צריך לבטח את הנוסעים בביטוח כלשהו - דרך ביטוח הרכב או ביטוח הנסיעות. שים לב וודא שאתה מבוטח כמו שצריך לפני שאתה עולה על הכביש.

טיפים לנוסעים לחוץ לארץ

רשיון נהיגה בינלאומי - אתה חייב שיהיה לך רשיון כזה אם אתה מתכנן לנהוג בחו"ל. אתה לא חייב להוציא אותו רק במ.מ.ס.י - תוכל למצוא באתר משרד התחבורה את רשימת בתי העסק המנפיקים רשיונות נהיגה בינלאומיים. הנה הקישור לרשימת בתי העסק המנפיקים רשיונות נהיגה בינלאומיים.

bottom of page