top of page

|

טיפים לנוסעים לחו"ל

גם אם אתה מתכוון לנווט באמצעות אפליקציית Waze, קח איתך בתיק המסמכים גם את 'סיפור הדרך' משדה התעופה אל היעד/ים הראשון/ים שלך (בית מלון, משרדים, מקום מפגש וכו'). באתר Yahoo Maps תוכל לקבל את סיפור הדרך ולהדפיס לך עותק קשיח שלו. העותק המודפס יעזור לך במקרה ולא מצאת SIM מקומי לטלפון הסלולארי שלך או שמסיבה כלשהי אינך יכול להתחבר לשירותי הגלישה הסלולארית. 

משיכת מזומנים בחו"ל

במשיכת מזומן מכספומט בחו"ל (באמצעות כרטיס האשראי שלך): כל משיכה כרוכה בעמלה קבועה בגובה 4$ -לכן עדיף  לעשות משיכה אחת קצת יותר גדולה במקום שתיים קטנות.

טיפ להנחה בהארכת תוקף דרכונים

אל תחכה לרגע האחרון כדי לגלות שהדרכון שלך, או של מי מבני המשפחה שלך, אינו בתוקף. גילוי מאוחר כזה יעלה לך הרבה בטרטור וריצות של הרגע האחרון ואולי אף ב-1,200 ש"ח במקרה ותצטרך להאריך את תוקף הדרכון בשדה התעופה בו במקום. בדוק מדי פעם את תוקף הדרכונים, רשום לעצמך תזכורת וזכור גם שזול הרבה יותר לחדש את תוקף הדרכונים בין נובמבר לפברואר - גם אם כמה חודשים לפני שפג תוקפם. קרא עוד פרטים כמה ולמה בפוסט נפרד בנושא.

טיפים להשכרת רכב בחו"ל

קיבלת את מפתחות הרכב השכור? - לפני שאתה מתניע ונוסע בדוק שמכסה פתח התדלוק סגור עד הסוף ומהודק. זה עשוי למנוע לך שיבוש בתכניות הטיול. קרא מדוע...

תדלוק ושעון דלק

גם ברכב שכור, אינך חייב לצאת מהרכב על מנת לדעת באיזה צד נמצא פתח התדלוק. בשעון הדלק, על יד סמל המשאבה, יש חץ קטן המצביע על צד זה.

שוכר רכב? - רוב הסיכויים שאתה פטור מתשלום עבור נהג נוסף. בדוק בחברת ההשכרה עצמה.

 

חברות השכרה מסוימות לא מחייבות עבור "נהג נוסף" אם הנהג הנוסף הוא בן/בת זוג (או בן משפחה מקרבה ראשונה) ו/או אם השוכר הוא חבר מועדון הלקוחות של החברה. ויש עוד תנאים המזכים בפטור מתשלום עבור נהג נוסף. בדוק את תנאי ההשכרה בחברת ההשכרה עצמה לפני שתשלם עבור סעיף זה. בפוסט זה תוכל לקרוא את כל האפשרויות שלך להיות פטור מתשלום זה.

 

פורסם ב-23.3.2015 חשוב מאד לזכור: הביטוח של הרכב השכור תקף רק אם הנהג הנוסף אכן מורשה לנהוג ברכב - ולכן אל תסתמך על כללים שלמדת בעבר והטבות שקיבלת בהשכרות רכב קודמות. וודא את הכללים העדכניים בכל השכרת רכב.

 

​ברוב חברות ההשכרה וברוב המדינות תצטרך לשלום כ-10$ ליום בתמורה לאפשרות שנהג נוסף - הרשום גם הוא בחוזה - ינהג ברכב השכור. פוסט זה מפרט את התנאים האפשרייים בהם תוכל לקבל פטור מתשלום עבור נהג נוסף. עם זאת חובה לזכור כי חברות השכרת הרכב משנות מדי פעם את תנאי ההשכרה והחוזים.​ לכן, אל תסתמך בעיניים עצומות על מה שכתוב בפוסט זה וודא בעצמך את תנאי ההשכרה העדכניים במועד ביצוע ההזמנה.

 

כאשר הינך שוכר רכב ל-שבועיים או שלושה עלות נהג נוסף מסתכמת בכ-150-200 דולר - אותם תוכל לחסוך בבדיקה קצרה.  בדוק את זכאותך לפטור מתשלום זה. לעתים בדיקה כזו תגרום לך להעדיף את החברה היקרה יותר, לכאורה.

 

יש חברות השכרה שבהן קרוב משפחה מדרגה ראשונה (נקרא באנגלית Domestic Partner או Immediate Family Member)- שמשמעותו קרוב משפחה הגר עמך - בעל, אשה, בן, בת, הורה) יכול לנהוג ברכב ואין צורך לשלם עבור נהג נוסף. לדוגמא, באדג'ט או אויס (נכון למועד כתיבת פוסט זה).

 

יש חברות השכרה שבהן אם בוצעה ההשכרה על ידי חברה, עבור עובד אחד - תוך שימוש בקוד הנחה של החברה בה הוא עובד - אז עובד/ים נוסף/ים מאותה חברה יוכלו גם הם לנהוג ברכב ללא עלות נוספת של 'נהג נוסף'.

 

יש חברות השכרה בהן אם השוכר הוא חבר מועדון טריפל-A (מועדון AAA), גם בן/בת הזוג יוכלו לנהוג ברכב ללא עלות של 'נהג נוסף'. לדוגמא, הרץ (נכון למועד כתיבת פוסט זה). את החברות במועדון AAA ניתן לעשות בסוכנות מ.מ.ס.י. לשם אתה הולך כדי להנפיק רשיון נהיגה בינלאומי (חובה).

 

יש מדינות כמו קליפורניה בה, על פי חוק המדינה, נהג נוסף אינו חייב בתשלום נוסף (נכון למועד כתיבת פוסט זה).

 

יש חברות השכרה בהן חבר מועדון לקוחות (חבר מועדון של חברת ההשכרה - מועדון שהחברות בו אינה כרוכה בכל עלות) יכול להוסיף להזמנת הרכב 'נהג נוסף' ללא עלות נוספת. לדוגמא, בחברת נשיונאל חבר מועדון אמרלד יכול להוסיף כנהג נוסף - ללא עלות - קרוב משפחה מדרגה ראשונה הגר באותה כתובת. כנ"ל חברת הרץ לגבי בן/בת זוג. כנ"ל חברת אלאמו.

 

קרא בפוסט נפרד כיצד תוכל להיות מחובר לטלויזיה הישראלית גם כאשר אתה נמצא בחופשה בחו"ל.

 

קרא גם בפוסט נפרד כיצד תוכל לחסוך בהוצאות טלפון ותקשורת בחו"ל.

 

מתכנן לשכור רכב לתקופה ארוכה? -בארצות הברית הסכם השכרת הרכב נחתם למכסימום של חודש אחד בלבד. פיצול חוזה אחד למספר חוזים מבטל את כדאיות השכרת כסא בטיחות לילד. לפרטים נוספים בנושא...

טיפים והמלצות לנוסעים לחול
טיפים בנושא השכרת רכב בחו"ל

בנושא ביטוח לרכב שכור: שראשי התיבות לא יבלבלו ויטעו אותך. CDW משמעותו Car Damage Waiver - זה הביטוח עצמו. זה לא שחרור מהשתתפות עצמית ולא מגן עליך מפני כיסוי נזקים קטנים גם נזקים כמו קרע בצמיג עקב עליה על מכשול כלשהו. השחרור מהשתתפות עצמית הוא רק SCDW - Super CDW. בחברות אחרות הוא נקרא SLI - משמעותו Supplementary Liability Insurance. שים לב שאתה עדיין צריך לבטח את הנוסעים בביטוח כלשהו - דרך ביטוח הרכב או ביטוח הנסיעות. שים לב וודא שאתה מבוטח כמו שצריך לפני שאתה עולה על הכביש.

טיפים לנוסעים לחוץ לארץ

רשיון נהיגה בינלאומי - אתה חייב שיהיה לך רשיון כזה אם אתה מתכנן לנהוג בחו"ל. אתה לא חייב להוציא אותו רק במ.מ.ס.י - תוכל למצוא באתר משרד התחבורה את רשימת בתי העסק המנפיקים רשיונות נהיגה בינלאומיים. הנה הקישור לרשימת בתי העסק המנפיקים רשיונות נהיגה בינלאומיים.

טיפים לנוסעים לחוץ לארץ

מתכנן לשכור רכב בספרד? -הזהר מ-"עוקץ הפנצ'רים" - זהו 'תרגיל' ידוע בו אלו אשר עוצרים ועוזרים לנהג בהחלפת הגלגל מתגלים כשודדים אשר מסתלקים עם הרכב על תכולתו.

טיפים לנוסעים לחוץ לארץ

בדגמים מסוימים של כלי רכב לחיצה ארוכה (5-10 שניות) על כפתור פתיחת הרכב בשלט-רחוק גורמת גם לפתיחה מלאה של כל ארבעת החלונות. זהו פיצ'ר שימושי מאד בימי הקיץ החמים כאשר אתה צריך להכנס לרכב רותח אשר עמד בשמש במשך שעות. בדוק האם יש את פיצר זה לרכב אשר שכרת. אם 'לא עבד' נסה ללחוץ לחיצה כפולה כאשר הלחיצה השניה היא לחיצה ארוכה כנ"ל.

טיפים לנוסעים לחוץ לארץ

תאר לעצמך מצב בו בחברת ההשכרה קיימים במלאי רק רכבי יוקרה. גם השדרוג יהיה בחינם עדיין נדרש כיסוי ביטוחי לרכב יקר. במקרה כזה נדרשת מסגרת אשראי גבוהה אשר תאפשר שיריון סכום גבוה יותר בהתאם למחיר הרכב. במקרה כזה מומלץ שיהיו בידך שני כרטיסי אשראי של שתי חברות שונות או כרטיסים שלך ושל בת/בת הזוג שלך. שני כרטיסים כאלו יאפשרו שיריון מסגרת כפולה. קרא בפוסט נפרד מדוע כדאי לטוס לחו"ל עם שני כרטיסי אשראי.

bottom of page