top of page

|

חסכון בהוצאות טלפון

לוקח את הסלולארי איתך לחופשה בחו"ל?  - בטל את ההפנייה אל התיבה הקולית. כאשר אתה בחו"ל, כל שיחה העוברת אל התיבה הקולית מחויבת כמו שיחה יוצאת מחו"ל אל התיבה הנמצאת בישראל. חסוך הפתעות בחשבון הטלפון לאחר חזרתך ארצה וקרא עוד בנושא...

תדלוק ושעון דלק

גם ברכב שכור, אינך חייב לצאת מהרכב על מנת לדעת באיזה צד נמצא פתח התדלוק. בשעון הדלק, על יד סמל המשאבה, יש חץ קטן המצביע על צד זה. אגב, בניו-ג'רזי (שם הדלק זול יותר בעשרות אחוזים) אסור לנהג לתדלק בעצמו ואף לא לגעת בידית המשאבה. חוק מדינה. חפש בגוגל.

טיפים והמלצות לנסיעה בטוחה

כאשר הרגליים על הדשבורד, גם תאונה קלה (שהיתה אמורה להסתכם בנזק לרכב בלבד) עלולה להביא לפתיחת כרי​ו​ת האויר, אשר ​ידחפו​ את הרגליים שלך ​ בעוצמה רבה​ לאחור ויגרמו​ ל​ך ​פגיעה קשה בעמוד השדרה. בקיצור "תוריד ת'רגליים".

טיפ להנחה בהארכת תוקף דרכונים

אל תחכה לרגע האחרון כדי לגלות שהדרכון שלך, או של מי מבני המשפחה שלך, אינו בתוקף. גילוי מאוחר כזה יעלה לך הרבה בטרטור וריצות של הרגע האחרון ואולי אף ב-1,200 ש"ח במקרה ותצטרך להאריך את תוקף הדרכון בשדה התעופה בו במקום. בדוק מדי פעם את תוקף הדרכונים, רשום לעצמך תזכורת וזכור גם שזול הרבה יותר לחדש את תוקף הדרכונים בין נובמבר לפברואר - גם אם כמה חודשים לפני שפג תוקפם. קרא עוד פרטים כמה ולמה בפוסט נפרד בנושא.

טיפים לנוסעים לחו"ל

גם אם אתה מתכוון לנווט באמצעות אפליקציית Waze, קח איתך בתיק המסמכים גם את 'סיפור הדרך' משדה התעופה אל היעד/ים הראשון/ים שלך (בית מלון, משרדים, מקום מפגש וכו'). באתר Yahoo Maps תוכל לקבל את סיפור הדרך ולהדפיס לך עותק קשיח שלו. העותק המודפס יעזור לך במקרה ולא מצאת בשדה התעופה SIM מקומי לטלפון הסלולארי שלך או שמסיבה כלשהי אינך יכול להתחבר לשירותי הגלישה הסלולארית. 

טיפים לנסיעה למנהטן

טיפים למבקר במנהטן - ברגל או ברכב - גם אם זו לא הפעם הראשונה - לחסכון בזמן וכסף.

 

מתכנן נסיעה למנהטן? - כדאי שתדע : את העליה המייגעת והיקרה לאמפייר סטייט-בילדינג תוכל להחליף בחוויה נעימה יותר ובמחיר נמוך יותר. אל תסתמך על אפליקציות ואתרים לחיפוש חניה - הם לא יעזרו לך. גן החיות בברונקס פתוח בחינם בימי רביעי. ויש עוד המלצות.

 

פורסם ב-16.04.2015 גם אם זו לא הפעם הראשונה שלך במנהטן תוכל למצוא בפוסט זה כמה טיפים שתמצא רק כאן.

 

בנסיעה שלך לארצות הברית, קח איתך את תעודת הנכה שקיבלת מביטוח לאומי. היא תחסוך לך את העמידה בתור הארוך לביקורת הדרכונים (בכניסה לארצות הברית) ובבידוק הבטחוני (ביציאה מארצות הברית). בהערכה לא מוגזמת: מדובר בהמתנה של כשעה. הצג את התעודה בפני הסדרנים ובקש בנימוס לעבור לתור המהיר. יש כזה.

 

אמפייר סטייט בילדינג (Empire State Building) - עלות העליה של משפחה שלמה לראש המגדל מגיעה ל-170$ (!) וכרוכה בהמתנה של שעה וחצי (ואולי אף יותר) למעלית. ניתן להחליף את העליה לראש המגדל בעליה למסעדה המסתובבת בראש מלון מריוט אשר בטיימס סקוור. קרא פרטים בהמשך.

 

תצפית יפה ונוחה על מנהטן ניתן לקבל מהמסעדה המסתובבת אשר בראש מלון מריוט שבטיימס סקוור. The View. למרות מה שכתוב באתר, המסעדה אינה פתוחה כל היום ברציפות והיא נפתחת מחדש בשעה 17:00. מומלץ לבוא בשעת השקיעה. המסעדה עגולה ומסתובבת על צירה. סיבוב מלא של 360 מעלות תוך שעה. המסעדה יקרה מאד (Buffet ליחיד 38 דולר). ניתן לשבת למשקה בלבד. גם המשקאות יקרים אך הביקור עדיין יותר זול מאשר העליה לאמפייר סטייט בילדינג ואינו כרוך בהמתנות למעלית וכו'. מהכניסה למלון יש לעלות לקומה 3 ומשם לעבור אל מעלית אחרת שרק היא מגיעה אל המסעדה הנמצאת בקומה 48.

 

ביקור בפסל החירות - כיום הנקודה הגבוהה ביותר בפסל החירות - אליה ניתן לעלות במהלך הביקור - היא המרפסת אשר סמוך לכפות הרגליים של הפסל. כדי לעלות לכתר אשר לראש הפסל יש להרשם שלושה או ארבעה חודשים מראש. ההרשמה נעשית דרך אתר האינטרנט של הפסל.

 

ביקור במנהטן עם ילדים

 

חנות צעצועים: FAO Schwartz בשדרה החמישית. עדכון. נכון ל-16.07.2015 : חנות זו נסגרה. עדכון. נכון ל-17.11.2018 חנות זו נפתחה מחדש

 

ההמלצה היא להכנס לחנות Toys Are Us בטיימס סקוור - בתוכה יש גלגל ענק המהווה עוד אטרקציה לילדים. מנסיון, קנה את הכרטיס לגלגל הענק מיד עם כניסתך לחנות. משום מה, שעת העליה לגלגל הענק היא תמיד חצי שעה מרגע רכישת הכרטיס (פשוט רוצים שתסתובב עוד קצת בחנות).

 

גני חיות: ברונקס וסנטרל פארק. גני חיות גדולים מאד והכניסה אליהם יקרה מאד. בגן החיות ברונקס ניתן להכנס ביום רביעי בחינם (מדובר בחסכון של כ-100 דולר למשפחה - מי שמעונין נדרש לשלם רק עבור המתקנים המיוחדים - האקסטרות - קרוסלה וכו'). הקש בגוגל Bronx Zoo Wednesday Free וקרא את הפרטים.

 

אם צריך לשלם מחיר מלא לכניסה לגני החיות הנ"ל אז ניתן לוותר. חבל על הזמן והכסף. בכל מקרה הילדים לא יכולים 'לבלוע' גן חיות כה גדול ביום אחד. אם נמצאים בניו-יורק לתקופה ארוכה כדאי לקנות כרטיס משפחתי לשנה ולנצל אותו במספר הזדמנויות (בכל פעם לראות קטע אחר של הגן). אם נמצאים בניו-יורק עם רכב ניתן לנסוע נסיעה קצרה אל גן חיות אחר: ה-Turtle Back Zoo - בחבל אסקס. זהו גן חיות קטן, יפה ונעים. יש גם פינגווינים וכלבי ים. ניתן ללטף חתולי ים. יהיה קל לילדים לבקר וללכת בשבילי הגן. עבור ילדים קטנים יש עגלות פלסטיק בהן הם יכולים לשבת בזמן שההורים גוררים אותם. גן החיות נמצא בתוך איזור של נוף יפה. עלות הכניסה לגן חיות זה הינה כמחצית מעלות הכניסה לגני החיות האחרים. החניה בחינם. מומלץ.

 

נושאת המטוסים Intrepid: על גבי נושאת המטוסים הוצבה מעבורת חלל בתוך האנגר שנבנה סביבה. הביקור בהאנגר של מעבורת החלל כרוך בתשלום נוסף על כרטיס הכניסה לנושאת המטוסים. מיותר. אין כניסה לתוך מעבורת החלל עצמה והביקור כולל רק צפיה במעבורת מבחוץ. יש עוד תמונות וסרטונים. מיותר. ההאנגר של מעבורת החלל כולל עוד שתי אטרקציות נוספות (מדמה טיסה וסרט תלת-מימד) שהם כרוכים בתשלום נוסף על התשלום הנוסף של הכניסה להאנגר. ניתן לווותר מלכתחילה.

 

כניסה למנהטן עם רכב

 

חניה: מנסיון אשר נצבר במהלך מספר ביקורים במנהטן: כל האפליקציות והאתרים בנושא חיפוש חניה אינם מסייעים. נהפוך הוא. המחירים המצוינים באפליקציות ובאתרים אינם מעודכנים ונמוכים משמעותית מאשר במציאות. אתה יכול לנסוע אל החניון במשך דקות ארוכות ואז לגלות שהוא מלא והמחיר האמיתי הרבה יותר גבוה. אם עומדת בפניך האפשרות לבחור באיזה יום להכנס לעיר זכור כי קל יותר יהיה למצוא חניה ברחוב בימי ראשון.  

 

שתי עובדות חשובות: עלות החניה במקרה של רכבים גדולים (רכבי שטח, מיני-ואן) הינה גבוהה יותר מאשר עבור רכב משפחתי סטנדרטי.

 

חניונים רבים מעניקים הנחות ל-"ציפורי השחר" (Early Birds) - רכבים הנכנסים אל החניון לפני השעה 11:00 בבוקר זוכים להנחה משמעותית.

 

אם אתה נכנס למנהטן עם רכב, נצל אותו גם כדי לבקר בטיילת פרנק סינטרה בעיר הובוקן  (Hoboken) הנמצאת מעבר לנהר ההדסון - מערבית למנהטן - במדינת ניו-ג'רזי. מומלץ ביותר להגיע לטיילת זו בשעות אחר הצהריים ולפני השקיעה. 

 

אם אתה עומד לשכור רכב, מומלץ שתקרא גם את הפוסטים הבאים:

 

לנהיגה בחו"ל חוקים שונים. כדאי שתדע אותם לפני שאתה עולה על הכביש.

 

- כדאי לך לוודא שסוכנות השכרת הרכב תהיה פתוחה גם בשעה שתגיע אליה.

 

- ייתכן מאד ואתה יכול לחסוך את עלות נהג נוסף בהשכרת רכב. קרא מהם התנאים לקבלת פטור מתשלום זה.

 

- בדיקה קצרה שמכסה פתח התדלוק סגור ומהודק יכולה להציל לך את הטיול/הנסיעה בחו"ל.

- בביטוח רכב בחו"ל, מה ההבדל בין CDW לבין SLI? - קרא טיפ קצר בנושא.

טיפים לנוסעים לחוץ לארץ

אל תכניס שום פרי או ירק לארצות הברית. גם תפוח ארוז אשר קיבלת במהלך הטיסה נחשב מוצר חקלאות אשר הכנסתו לארצות הברית עלולה לחייב אותך בקנס בגובה מאות דולרים. אכול את התפוח (או השלך אותו לפח) עוד בטרם תנחת בארצות הברית. אל תתחכם. הכלב הרחרחן של רשויות המכס עלול לגלות את מה שניסית להסתיר. טיסה נעימה ובתיאבון.

bottom of page