top of page

|

המלצה להפרדת תיבות דואר

ההפרדה בין תיבות הדואר הפרטית והארגונית חיונית גם על מנת שתוכל לקבל לטלפון הסלולארי שלך את הודעות חברת כרטיסי האשראי, במיוחד בזמן שאתה נמצא בחופשה בחו"ל. קרא בפוסט נפרד מדוע...

איך יאתרו אותך ביום שאחרי הפיטורים? ובאיזו דרך?

 

כל אדם צריך לראות עצמו כאילו הוא עצמו... מפוטר מחר. ולהיכן יגיעו הודעות הדוא"ל המיועדות אליך אישית ביום שהתיבה שלך בעבודה תיסגר? ומה עם מספר הטלפון הסלולארי? האם הוא נשאר ברשותך?

 

פורסם ב-26.10.2013 ההמלצה היא להחזיק בכל נקודת זמן שתי תיבות דואר נפרדות - אחת לצרכי עבודה ואחת לצרכים פרטיים - ולהשתמש לצרכים פרטיים רק במספר טלפון פרטי שבו תחזיק לאחר עזיבת מקום העבודה.

 

לכך יש מספר סיבות טובות:

 

הדואר הארגוני מנוטר ומבוקר על ידי מקום העבודה. מסיבות רבות עדיף שהדואר הפרטי לא יהיה חשוף למעסיקיך – במיוחד כאשר אתה מחפש אחר המשרה הבאה. 

במקרה של פיטורין, בנוסף על כל הקשיים הנלווים לתהליך זה, תאלץ להתמודד עם גם עם מטלת עדכון כתובת הדוא"ל בכל המקומות שבהם מכירים את כתובת הדואר הארגונית (קרובים וחברים, בנקים, חברות ביטוח, מועדוני צרכנות, אתרים – פייסבוק, לינקדאין, ואחרים - שנרשמת אליהם באמצעות כתובת הדוא"ל, דפי קשר במוסדות לימוד ועוד ועוד – מדובר על מאות גורמים וחברים). 

חסוך לעצמך את טרחה זו ואת עוגמת הנפש במקרה ששכחת את אחד הגורמים והודעות המיועדות אליך נשלחות לאחר פיטוריך אל תיבה שאין לך גישה אליה...

לאחר הפיטורין (יש חברות המשתמשות בשפה נקיה לכאורה ומכנות את תהליך זה בשם 'הוצאה למעגל תעסוקה חיצוני'), אל תתפלא אם מקום העבודה יקבע בתיבת הדואר שלך - מבלי לשאול אותך בכלל - מענה אוטומטי המעדכן כי אינך עובד יותר בחברה ומבקש את שולח הדואר (בהנחה שמדובר בלקוח של החברה, קולגה, נותן שירותים, ספק חיצוני) לפנות אל המנהל הישיר שלך, או המחליף שלך תוך ציון פרטיו (...) ועכשיו תאר לעצמך שחברים, שכנים וקרובי משפחה שלך יקבלו את הודעה זו עוד לפני שעדכנת אותם שפוטרת..​.​

 

לגבי מספר טלפון : ההמלצה היא להשתמש לצרכים פרטיים רק במספר טלפון אשר ישאר עמך לאחר עזיבת מקום העבודה. מספר זה יהיה ידוע לכל חבריך, מכריך וכו' – כמו כתובת הדוא"ל הפרטית – ולא תצטרך לעדכן את כולם במספר החדש במקרה ותפוטר ותתבקש להשאיר את מכשיר הטלפון הארגוני בידי המעסיק.

 

כך גם לא תאלץ לבצע את תהליך העברת הבעלות על מספר הטלפון במקרה והחברה מאפשרת לעובדים לעזוב עם המספר אשר שימש אותם במהלך שנות עבודתם.

 

עוד היבט שעובדים רבים לא חושבים עליו : מספר הטלפון אשר משמש אותך לעבודה מוגדר ברשימות תפוצה רבות - אשר הוגדרו על ידי מקום העבודה - לצורך משלוח הודעות והתראות בנושאים שונים. אם אתה מתכוון לעזוב ולקחת איתך את מספר הטלפון הזה, אל תתפלא אם חודשים אחר כך תמשיך לקבל הודעות והתראות של מקום העבודה ותצטרך לחזור ולהתקשר לחברה בה עבדת כדי לבקש שוב שוב שיסירו את המספר שלך מרשימות תפוצה אלו.

 

ההמלצה החמה: לרכוש מספר 'יפה'/קל (באתר גולן טלקום תוכל לבחור את מספר טלפון שלך ללא עלות נוספת) - מספר אשר ישמש אותך לצרכים פרטיים. בנושא זה ההמלצה היא לבחור מספר קל להקראה - הקרא לעצמך את המספר ובחן האם המספר קל או מסובך. ברור כי מספר כמו 058-5858585 הינו מספר שקל לזכור (הוא מורכב משתי ספרות בלבד) אך להקריא אותו קצת יותר מורכב...

 

שים לב: ראשית, יש מכשירי טלפון בהם ניתן להתקין שני כרטיסי SIM - ולכן תוכל להשתמש במכשיר אחד כדי לקבל שיחות המיועדות לשני מספרים - הארגוני והפרטי. שנית, כיום, עם החבילות הלא מוגבלות (והזולות), תמיד אפשר לעשות 'עקוב אחרי' ממכשיר אחד למכשיר השני והנה עוד שתי סיבות מדוע עדיף וכדאי לא להשתמש במספר הטלפון הארגוני לצרכים פרטיים.

 

אספקט נוסף - מיועד לעובדים המחפשים אחר מקום העבודה הבא: הטלפון הארגוני מאפשר למקום העבודה לנטר את המיקום שלך (אחרי הכל, מנוי הטלפון הינו של המעסיק ובבעלותו). כאשר יש לך שני טלפונים ושני מכשירים אזי בשעות ובימים שאתה לא בתפקיד אתה יכול להשאיר במשרד, או פשוט לכבות, את המכשיר המיועד לצרכי העבודה, ולהשתמש רק במכשיר הטלפון הפרטי - הדבר נכון במיוחד כאשר אתה הולך למבחנים וראיונות עבודה במקומות עבודה אחרים.

לקראת פיטורים
bottom of page