top of page

|

טיפים והמלצות בנושא בטיחות

הילדים נשארים לבד בבית? - התקן עינית דיגיטלית אשר תאפשר להם גם לראות טוב יותר מי נמצא בצד השני של הדלת וגם תצלם את מה שהם רואים. כך, גם אם לא זיהו, לא זכרו או לא הבינו מי בא לבקר, אתה תראה את ההיסטוריה הנשמרת במכשיר (תמונה + תאריך ושעה). המחיר כ-300 ש"ח באי-ביי או אמזון. קלה להרכבה (לא צריך בעל מקצוע). אינה דורשת חיבור לחשמל (רק סוללות AA רגילות) וכרטיס מיקרו SD (בעלות של כ-40 ש"ח) אשר יאפשר שמירת היסטוריה עצומה.

עוד יתרון: מאחר והעינית הדיגיטלית מורכבת ממצלמה הפונה אל הצד החיצוני של הדלת ומסך הפונה אל הצד הפנימי שלה, לא עובר אור מתוך הדירה לכיוון חדר המדרגות. וכך, מי שנמצא מעבר לדלת לא רואה בעצם את הצללית של מי שמסתכל עליו מבפנים...

לרכישה חפש באתר E-Bay אחר המוצר:

3 5" LCD Digital Peephole Viewer 120° Door Eye Doorbell Video Color IR Camera B

כמה טיפים בנושא דלתות בכלל ודלת הדירה שלך בפרט.
 
איזו ידית להתקין בצד החיצוני? האם להתקין פרפר בצד הפנימי? ומדוע? מתי ניתן לחסוך את הזמנת שירות המנעולן? ועוד סיבה מדוע כדאי לקחת את הטלפון הסלולארי לכל מתחם סגור.

 

מהצד הפנימי – להתקין ידית פרפר – מאפשר יציאה מהירה בשעת חירום מבלי לחפש את המפתח. יש טיעון נגד ידית פרפר זו: גנב הנכנס לדירה דרך החלון, או המרפסת, יוצא באלגנטיות דרך הדלת מבלי לטרוח ולחפש בדירה מפתח. לשיקולך.

 

מהצד החיצוני – להתקין ידית המאפשרת פתיחה ולא ידית קבועה. במיוחד אם יש ילדים בבית. מבטיח שאיש לא יטרוק את הדלת ואז יגלה ששכח את המפתחות בתוך הדירה (וכעת לא יכול לנעול ולא יכול להכנס... וגם מפתחות הרכב בצרור...). מבטיח גם שהכלל 'דלת טרוקה אינה נעולה' יהיה מיושם כהלכה ולאחר כניסה הביתה כל אחד ינעל את הדלת (אחרת היא בעצם פתוחה לכל "דיכפין"...).

 

להתקין שני מנעולים – מנעול רב בריח רגיל ובנוסף, בחלק העליון, מנעול נוסף – מנעול כספת. את המפתח למנעול הכספת ניתן רק לבני הבית. במצב כזה, המפתח שנתנו לאורחים ולעוזרת לא יפתח את הדלת אם נעלנו אותה גם עם המפתח העליון. העוזרת תוכל לצאת ולנעול אחריה עם המפתח למנעול התחתון - אבל גם אם המפתח שלה יגיע לידיים הלא נכונות הדלת תמשיך ותהיה נעולה עם מנעול נוסף – העליון.  אגב, המנעול הנוסף – העליון - מנמיך את המוטיבציה של הפורצים לפרוץ לדירה שלך מאחר והים יעדיפו לפרוץ לדלת בה קיים מנעול אחד ופשוט יותר.

מפתח לא נכנס לחור המנעול – או נכנס בקושי רב – רוב הסיכויים שהמפתח התעקם. נסה לפתוח עם מפתח אחר לפני שתזעיק מנעולן.

מפתח לא מסובב את הצילינדר – נסה לרסס מעט תרסיס 40 WD – מחירו נמוך מאד בהשוואה למחיר ביקור מנעולן.

 

קשה לסובב את המפתח רק כאשר נועלים את הדלת – בדוק את החור ברצפה אליו נכנס הבריח היוצא מאמצע הדלת כלפי מטה – יכול להיות שהחור התמלא בחול ולכלוך.

 

זהירות רבה ותשומת לב מיוחדת: סיבוב המפתח בחור המנעול בכיוון הנעילה (ואגב כך הוצאת הבריחים - אשר בדפנות הדלת - מחוריהם) כאשר הדלת פתוחה זה מתכון להרס המנעול. במצב כזה, אם מישהו ידחף בטעות בכיוון הסגירה (כאשר הבריחים בולטים מחוריהם), הבריח הבולט, הפונה אל כיוון ציר הדלת, יפגע במשקוף, הלחץ יעבור מהבריחים אל המנעול וישבור אותו. אגב, זה תרגיל ידוע של מנעולנים: הזמנת אותם להחליף צילינדר בלבד ויצאת עם החלפת כל המנעול (כל המנגנון).

 

במקום העבודה שלך, במלון ובכל בנין אחר בו אתה מתארח או מתאכסן: קח איתך את הטלפון הסלולארי בכל מקרה בו אתה נכנס לחדרים ואולמות, חדרי מדרגות וחניונים בהם אתה נמצא מאחורי דלת נעולה – למקרה שהמנעול (או המנגנון הפותח את הדלת) יתקלקל ואתה נעול בפנים. 

 

לגבי מניעת פריצה: חנית בחניון ציבורי בחניה כפולה?, השאר לשומר רק את המפתח לרכב – לא את כל צרור המפתחות. את המפתח לדירה שלך יכולים לשכפל ברגע קצר – על ידי צילום או הצמדת פלסטלינה – את הכתובת שלך לוקחים מניירות הרכב אשר השארת בתא הכפפות (או סתם מכתב ששכחת שם) ובכך אמרת לפורצים 'ברוכים הבאים'. כנ"ל בסופרמרקט – יש לך מחזיק מפתחות שמשחרר עגלות סופרמרקט – אל תסתובב בחנות כאשר כל צרור המפתחות קשור לעגלת הקניות. גם זו הזמנה לפורצים.

טיפים בנושא דלת הכניסה
טיפים ליצירת סביבה מוגנת לילדים

כמה טיפים ליצירת סביבה בטוחה יותר עבור הילדים.

bottom of page