top of page

|

לרכוש תחפושות בזול

מיד לאחר ה-31 לאוקטובר (אז חל ליל כל הקדושים - ההאלווין - בו מתחפשים הילדים בארצות הברית) נופלים מחירי התחפושות וזה הזמן לרכוש - דרך אתרי המכירות ברשת  - תחפושת לפורים (החל אצלנו בדרך כלל בחודש מרס). תוכל למצוא תחפושות במחירים מצחיקים. חפש בגוגל לפי המילים Halloween Costumes. אל תתפלא אם תמצא תחפושות ב15, 10 ואף 5 דולר. גם אם תשלם עבור המשלוח עדיין לא תגיע למחירים של התחפושות בארץ והנה עוד דרך לחסכון רק באמצעות היערכות מראש.

טיפים בנושא חסכון בהוצאות

יש לך חבילת תקשורת? של הטלפון הסלולארי? של הכבלים+טלפון+אינטרנט? - רוב הסיכויים שאתה משלם עבור מוצרים ושירותים שלא קיבלת ואתה לא עושה בהם כל שימוש. בדוק את החשבון החודשי. חפש שם תשלומים עבור נושאים כמו 'תמיכה', 'אחריות', הרחבות כלשהן. אולי תגלה שהנחה שקיבלת לשנה הסתיימה ומחיר החבילה עלה. גם אם חסכת רק עשרה שקלים בחודש זה יסתכם בסוף השנה לסכום בו תוכל לצאת לסרט עם חבר/ה מאשר לשלם אותו לחינם לחברת התקשורת. קרא עוד בפוסט נפרד כיצד להפחית מעמלות בנקים וכרטיסי אשראי. למעבר לחץ על הקישור לפוסט.

טיפים לעיצוב הבית

יש לאחר שפתחת חשבון ב-Pay Pal תוכל לעשות בו שימוש גם לרכישת תמונות וחפצי אומנות אחרים לצורך עיצוב הבית. כנס לאתר האינטרנט etsy.com וכנס למחלקת Home and Living ושם בחר באופציה Painting. באתר זה תוכל לרכוש תמונת שמן מקורית וייחודית ובמחיר שפוי. כמה טיפים בנושא זה: 1. בקש לקבל את התמונה בתוך גליל קרטון. 2. זכור כי בנוסף על המחיר עבור התמונה אתה תחויב במכס. 3. כמו כן, תצטרך למתוח את הקנבס על מסגרת עץ. גם אם המכס והמתיחה יעלו לך כמה מאות שקלים נוספים עדיין המחיר הכולל אינו זהה למחיר אשר תצטרך לשלם עבור תמונת שמן מקורית - באותה רמה ואיכות - בגלריה בארץ.

טיפים להגנה על הילדים

אתה יכול לרכוש לילד שלך טלפון חכם ועדיין לא להתרושש. באתרי הקניות ברשת תוכל לקנות טלפון חכם, עם מסך גדול, בגירסה אחרונה של מערכת הפעלה, וכל זאת בפחות משלוש מאות שקלים. קרא פרטים נוספים...

קניות ברשת - מדריך למתחילים - פוטנציאל חסכון ענק.
 
בקניות ברשת קיים פוטנציאל ענק לחסכון. ניתן למצוא ברשת מוצרים שמחירם מחצית ממחירם בחנויות בארץ. להלן המדריך למתחילים (פרק א').

 

עודכן ב-3.8.2015 בקניות ברשת יש פוטנציאל חסכון ענק. תוכל לעמוד על ההבדלים במחירי המוצרים עוד לפני שתתחיל בפעולות המתוארות באייטם זה. מדובר על הפרש של עשרות שקלים במוצרים קטנים (סכיני גילוח לדוגמא) ועד מאות שקלים כאשר מדובר על נעלי ספורט של מותג מוכר.

 

נכון למועד כתיבת שורות אלו ובנסיון לפשט ולתמצת את נושא המס על קניות ברשת נוכל לסכם את החוק בכך ש-:, עד 75 דולרים אין מס. מוצרי אלקטרוניקה שערכם גבוה מ-75 דולר חייבים בתשלום מס קניה ומע"מ של 35.7%. מוצרים אחרים שערכם גבוה מ-75 דולר חייבים רק בתשלום מע"מ של 18%.

 

לקניות ברשת יש שני תנאים מקדימים: תיבת דואר אלקטרוני (אימייל) וכרטיס אשראי.

 

ההמלצות בנושא זה הן:

(1) להגדיר סיסמא מורכבת לתיבת הדוא"ל מאחר ופריצה אליה עלולה להביא לפריצה לחשבונות אחרים שתיבת הדוא"ל היא שם המשתמש של החשבון. קרא עוד אודות מניעת גניבת זהות.

(2) להצטרף למועדון לקוחות של אחת מחברות האשראי ולהוציא כרטיס אשראי חדש/נוסף אשר ישמש רק לרכישות ברשת – כך שזיוף כרטיס האשראי החדש וחסימתו (על ידי חברת האשראי) לא יפריעו לפעולות השגרתיות שאתה עושה ביום יום עם הכרטיס הישן – כולל הוראות קבע שנתת. הצטרף למועדון לקוחות אשר אינו מחייב בדמי שימוש קבועים, לפחות במקרה וביצעת מעל מספר מסוים של רכישות. קרא עוד אודות הפחתת עמלות בנקים וחברות אשראי.

 

שלב ראשון: פתח חשבון ב-Pay Pal – לשם כך כל מה שצריך זה חשבון דואר אלקטרוני וכרטיס אשראי. מטרת חשבון ה-Pay Pal היא להסתיר את פרטי כרטיס האשראי שלך. כך שבקניות באמצעות אתרים שונים לא תצטרך לציין את פרטי כרטיס אשראי שלך - דבר שעלול לחשוף את הכרטיס לזיופים - כי אם את פרטי חשבון ה-Pay Pal. בפתיחת חשבון ה-Pay Pal יש לציין סיסמא אשר תשמש להזדהות בעת ביצוע קניות באינטרנט. צור ססמא מורכבת אשר תהיה קשה לניחוש (סיסמא באורך של שישה תווים לכל הפחות – סיסמא המורכבת גם מאותיות 'גדולות', גם מאותיות 'קטנות', גם ספרות וגם מסימנים כגון $, %, !).

 

שלב שני: פתח חשבון ב-E-Bay, Deal Extreme או Ali Express. שים לב. זהירות. כי יש אתר בעל שם דומה Alli Express (עם שתי אותיות l אשר סומן כבר כאתר phishing - אתר שנועד להטעות את המשתמש ולגרום לו להקיש את פרטי המשתמש והססמא של אתר Ali Express האמיתי - וההמשך ידוע...).

 

שלב שלישי: הזמנת מוצרים. שים לב: בהזמנת מוצרים מהאינטרנט שים לב לעלויות המשלוח, לעיתים הן גבוהות מאוד. במקרים רבים המשלוח חינם לארצות הברית אך יקר כאשר מדובר במשלוח לישראל. השתדל להזמין מוצרים שהם Free Shipping ושניתן להחזירם ולקבל עבורם זיכוי כספי. תוכל לשאול את הספק שאלות על המוצר, תכונותיו ופרטיו. אם אהבת את המוצר שפרסם ואת השירות שנתן (מהירות התגובה ואיכות השירות) תוכל לחפש מוצרים נוספים הנמכרים על ידי אותו ספק.

 

אם השתתפת במכרז וזכית במוצר כדאי מאד שתרכוש אותו אחרת E- Bay יסמנו אותך כלקוח בעייתי ואתה עלול להיחסם מרכישות נוספות. במקרה כזה האפשרות היחידה שתהיה פתוחה בפניך לחזור ולרכוש באתר זה היא להירשם מחדש עם פרטי זיהוי (דוא"ל ופרטי חשבון Pay Pal) אחרים.

 

מלכודת ה-Estimated Delivery Date : במקרה ונפגעת בתהליך רכישה של מוצר ב-Ebay (לדוגמא: החזרת את המוצר אך הספק לא זיכה את חשבונך) תוכל לפנות אל רשת Ebay בבקשת עזרה והרשת היא שתפנה אל הספק ותדאג לכך שתקבל את הכסף חזרה. את העזרה הזו מהרשת תוכל להגיש רק בתוך 30 יום מתאריך המשלוח המשוער שצוין עבור הפריט במעמד הרכישה. רבים לא שמים לב לתאריך זה אבל הוא משמעותי במקרה שהמוצר אינו לשביעות רצונך.

 

הסבר: הספק מציין עבור כל מוצר מהו תאריך המשלוח המשוער במקרה של הזמנה. זהו תאריך משלוח משוער והספק אינו מחויב אליו. במקרים רבים תאריך המשלוח האמיתי הינו מאוחר יותר.

 

המלכודת היא: במקרה והמוצר אינו לשביעות רצונך והחזרת אותו לספק, והספק לא זיכה את חשבונך אתה עלול לגלות כי חלפו יותר מ-30 ימים מתאריך המשלוח המשוער שצוין בהזמנה והאפשרות לפנות אל EBay ולבקש עזרה אינה פתוחה עוד בפניך. לכן ההמלצה היא לפתוח קריאה אל EBay בכל מקרה בו המשלוח מתעכב או שגילית כי המוצר אינו לשביעות רצונך - וזאת עוד לפני חלוף 30 הימים מתאריך המשלוח המשוער. במקרה הכי גרוע תסגור את הקריאה כ-'אזעקת שווא'.

 

זכור כי יש לך הגנה נוספת למקרה שלא קיבלת את המוצר - והיא באמצעות פיי-פאל (Pay-Pal) - שם ההגנה ניתנת לפרק זמן של 180 ימים לאחר הרכישה. לכן, אם החמצת את המועד לפתיחת קריאה ב-אי-ביי, תוכל להעזר בפיי-פאל. ואם גם פיי-פאל לא סייעו לך תוכל תמיד לפנות אל חברת האשראי שלך ולדווח על כשל תמורה.

 

המלצה נוספת: שמור את כל ההתכתבות שלך עם בית העסק ממנו רכשת את המוצר. אתה תזדקק להתכתבות זו במקרה ותרצה לדווח לחברת האשראי על כשל תמורה (קרא אייטם נפרד בנושא כשל תמורה באתר זה).

 

דוגמא למקרה כשל תמורה: המוצר לא היה לשביעות רצונך, התכתבת עם בית העסק אשר בקש ממך לשלוח את המוצר חזרה תוך הבטחה שיזכה אותך (את כרטיס האשראי שלך). במקרה והזיכוי לא הגיע תוך פרק זמן סביר, ואתר המכירות לא סייע לך, תוכל לפנות אל חברת האשראי ולדווח על כשל תמורה - תוך צירוף ההתכתבות עם בית העסק והקבלה על משלוח המוצר. במקרה כזה תקבל את הכסף חזרה לא מהספק ולא מ-E-Bay כי אם מחברת האשראי.

 

טיפ נוסף בנושא המשלוח: שים לב לאופן משלוח המוצר. אם הוא מגיע לארץ באמצעות חברת שילוח או בלדרות אז קח בחשבון חיוב נוסף עבור אחסון המוצר, שחרור המוצר, דמי טיפול וכו' - דברים שלא לקחת בחשבון כאשר חישבת את עלות המוצר.

 

חסוך לעצמך הפתעות במועד קבלת המוצר: עוד בשלב הזמנת המוצר עליך לקחת בחשבון שאם עלות המוצר עולה על סף מסוים אז במועד קבלת המוצר אתה תחויב גם במכס וגם במע"מ. סף העלות הזה הינו משתנה ונקבע לפי סוג המוצר - לדוגמא, אם מדובר במוצר הלבשה או מוצר אלקטרוניקה. זכור גם כי לצורך הבדיקה האם עלות המוצר גבוהה מהסף שנקבע בתקנות או לא, עלות המוצר כוללת גם את מחיר המוצר עצמו וגם את מחיר המשלוח.

 

אל תנסה להתחכם ולפצל הזמנות (חלקים של אותו מוצר בחבילות נפרדות, מספר קטן של פריטים זהים בכל חבילה נפרדת). אם החבילות מגיעות בהפרש של כמה ימים הם נחשבות הזמנה אחת והסכום הכולל של כולן יחד הוא אשר ישמש לבדיקה האם המוצר/ים חייבים במכס ובמע"מ כמפורט לעיל. 

 

 

טיפים לקניות ברשת וחסכון בהוצאות
bottom of page