top of page

|

טיפים להקלטת שיחות טלפון

המלצה להתנהלות נכונה בכל הנושאים העלולים להגיע לערכאות משפטיות היא: התקן על הטלפון החכם שלך אפליקציה המקליטה את כל שיחות הטלפון - הקלטה אוטומטית וללא צורך בהתערבות נוספת. חפש בבנק האפליקציות של הטלפונים החכמים את האפליקציה הנקראת

 Automatic Call Recorder. ההקלטות יישמרו על זכרון הטלפון. מחק את הקלטות שיחות החולין ודאג לשמור (ואולי אף להעביר אל המחשב שלך) את הקלטות השיחות אותן יתכן ותצטרך לשחזר בעתיד - ואולי אף להוכיח בהליך משפטי. הקלטות אלו יסייעו לך כאשר הצד השני יתכחש למה שאמר או הבטיח, או יכחיש את מה שאמרת או ביקשת בשיחה. לחברות רבות יש שירות הקלטת שיחות כזה אבל משום מה רק חלק מהשיחות מוקלטות ולכן אל תסתמך על שירות זה שישמש לחיזוק הטיעונים שלך.

מקרה ביטוח הוא לא רק תאונת דרכים

גם טריקת דלת הרכב, או תא המטען, על היד, או האצבע, יכולה להחשב תאונת דרכים המזכה בפיצוי מחברת הביטוח - מדובר בחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה.

 

הדבר נכון רק אם תכלית הפעולה - כניסה או יציאה מהרכב, הוצאת חפצים מתא המטען או הכנסתם לשם - "הייתה הכנה לנסיעה" או ​"השלמת הנסיעה" או "הכשרת המשכה [של הנסיעה]".

 

​קרא בעיון את תיק 6681-08-11 אשר נדון בבית המשפט בעפולה ואת פסק הדין אשר נתקבל ב-08/12/2014 ושים לב: ישנן אבחנות דקות הקובעות האם השימוש שנעשה ברכב נמצא בקטגוריה של "שימוש עיקרי" של הרכב ואחת מהן היא סמיכות ויחס הזמנים בין המקרה (מקרה הביטוח) ובין הנסיעה שבמהלכה אירע המקרה.

 

לדוגמא, במקרה מסוים נדחתה תביעה של נהגת נגד חברת הביטוח מאחר ובמהלך ההליך המשפטי נמצא כי "אף שהתובעת החלה טוענת לרכבה שקיות מצרכים שרכשה בסופרמרקט הרי שלא היה ברור שבכוונתה היה להתחיל מיידית בנסיעה".

המלצות לתחזוקת רכב בנושא צמיגים

בפוסט נפרד תקרא כיצד צמיגים איכותיים יכולים לעשות את ההבדל בין מקרה ביטוח לבין אנחת רווחה. לפרטים נוספים קרא בפוסט העוסק בנושא צמיגי רכב...

כמה טיפים והמלצות בניהול תביעה קטנה נגד בנק
 
שלד כתב תביעה קטנה נגד בנק וטיעונים אותם תוכל להעלות בתביעה כזו תוכל למצוא בקישורים הנמצאים בפוסט זה המפנה לאתרים אחרים. עם זאת, לפני שאתה עובר לאתרים האחרים, ישנם כמה דברים שאתה חייב לדעת ואותם תקרא כאן.

 

פורסם ב-26.2.2017 הערה: כותב פוסט זה אינו עורך דין או משפטן ואין בהפניה לאתר האחר משום המלצה להגיש תביעה קטנה נגד בנק או אישור מוסמך לנוסח כתב התביעה המפורט שם.

 

על מוסדות בנקאיים חלים חלקים מהמשפט הציבורי ולכן מחויבותו של בנק כלפי הלקוח רבות יותר.  בתביעה קטנה נגד בנק תוכל לתבוע את הבנק על הפרת החובות הבאות:

 

  • הפרת החובה לפעול לטובת הלקוח

  • הפרת חובת האמון, האחריות  והנאמנות כלפי הלקוח

  • הפרת חובת התאמת השירות לצרכי הלקוח 

  • הפרת חובת הגילוי הנאות והחובה שלא להסתיר מידע חיוני

  • הפרת חובת הזהירות המוגברת 

  • הפרת חובת תום הלב בהחתמת הלקוח על מסמך
     

על מנת לא להפר זכויות יוצרים וקניין רוחני כל שאתר השועל יכול לעשות הוא להפנות אותך לאתר אחר בו תמצא מידע אשר יכול לסייע לך בהגשת תביעה קטנה נגד בנק. הקש על קישור זה או חפש בגוגל "תביעה קטנה נגד בנק" עם מרכאות ותקבל מספר בודד של אתרים העוסקים בנושא.

 

להלן קישור לפוסט אחר באתר השועל ובו הצעה למכתב תלונה נגד שופט – במהלך הגשת תביעה קטנה אתה עלול להיות חשוף לכל אחת מהתופעות המתוארות בדוגמא למכתב התלונה. שקול להיערך לכך ושקול להתכונן לעמוד ולטעון את טענותיך נגד תופעות אלו לפרוטוקול עוד בזמן הדיון ולא לאחר קבלת פסק הדין.

 

לגבי אופן הגשת תביעה קטנה – להלן קישור לפוסט נוסף באתר השועל העוסק בהגשת תביעה קטנה במקרה ביטוח רכב. כמה מההמלצות שם תקפות גם לתביעה קטנה המוגשת נגד בנק.

טיפים לניהול תביעה קטנה נגד בנק
bottom of page