top of page

|

טיפים לאיתור ילד באמצעות טלפון סלולארי

אתה תוכל לאתר בקלות את הילד שלך אם מכשיר הטלפון הסלולארי שנתת לו ידווח על מיקומו אל מכשיר הטלפון הסלולארי שאתה מחזיק. בעמוד זה תוכל לקרוא כיצד לקצר את רגעי החרדה.

איך לא לאבד מפתחות

הפסק לאבד ולחפש את המפתחות (לדלת הבית, לדלת העבודה, לרכב, לתיבת הדואר). הפסק לאבד ולחפש את רכיב ההחסן הנייד (ה-Disk On Key, הנקרא גם USB). הפסק לחפש את הכרטיס המגנטי של העבודה, של המנוי לבריכה ועוד. פשוט מאד: קשור אותם לרצועת צוואר. רצועה זו תגרום לכך שהחפצים הקטנים הללו לא ילכו לאיבוד בתוך התיק, ברכב, בכיס המעיל. הרצועה תמיד תסמן לך היכן הם נמצאים. ההמלצה הזאת פרקטית מאד, גם עבור כל אחד בכל גיל. המלצה שניה: באפשרותך לרכוש ברשת רצועות צוואר כאלו במחיר נמוך במיוחד. חפש את המוצר תחת השם: Lanyard Strap. כאשר תתחיל לעשות שימוש ברצועות צוואר אלו אתה תפסיק לאבד את החפצים הקטנים והחשובים הללו, תפסיק להתעצבן ולבזבז זמן יקר בחיפושים.

שמור על הטלפון החכם שלך - בידיים של מישהו אחר הוא הופך להיות פרצת אבטחה.

 

הטלפון החכם (והיקר) שלך הוא אמצעי גישה לחשבונות אישיים וגם אמצעי המזהה אותך בפעולות אחזור או החלפת ססמאות של חשבונות אלו. קרא כמה טיפים והמלצות כיצד להגן עליו ועל המידע השמור בו. 

 

פורסם ב-21.10.2014 הטלפון החכם שלך משמש אותך גם לניהול חשבון הדואר האלקטרוני שלך, חשבון הפייסבוק ואחרים. במקרים מסוימים מוגדר מכשיר הטלפון שלך כאמצעי זיהוי (אותנטיקציה) במקרה של אחזור או עדכון ססמא לחשבונות אלו (כלומר, במקרה של אחזור/החלפת ססמא, הססמא - החדשה/הזמנית/הקבועה - תשלח במסרון אל מכשיר הטלפון שלך). מסיבה זו הגנה על מכשיר הטלפון מהווה בעצם הגנה על הגישה לחשבונות האחרים שלך (Gmail, Facebook, E-Bay, PayPal, DropBox וכו').

 

חסימת הטלפון

לכן, במקרה של אבדן מכשיר הטלפון, שקול להתקשר מיד אל חברת הטלפונים ולבקש מהם לעצור את כל השירותים (לנתק את המכשיר - לא לבטל את הקו) כולל חסימת קבלת מסרונים ושירותי Data - לא רק חסימת שיחות יוצאות - מאחר ובמקרים רבים עדכון ססמאות של חשבונות שונים כרוך בקבלת מסרונים נכנסים אל מכשיר הטלפון.

 

חסימת חשבונות

זכור לשנות את הססמאות של כל החשבונות המנוהלים באמצעות אפליקציות המותקנות על גבי הטלפון. לדוגמא, חשבונות דואר אלקטרוני, פייסבוק, פנגו, חשבון בנק וכו'

 

נעילת הטלפון

נעילת מכשיר הטלפון באמצעות קוד (הקשת ספרות או ציור פוליגון בין נקודות) - יחייב את פתיחתו באמצעות קוד זה לפני כל שימוש (וזה הופך מייגע). אמנם במקרה ואיבדת את מכשיר הטלפון שלך מי שמצא אותו  לא יוכל להתקשר אליך, או אל אחד מאנשי הקשר שלך (תחת השם 'אמא', 'אבא') ולהודיע לך שהטלפון אצלו אך מצד שני גם לא יוכל לגשת לחשבונות הדואר, הפייפאל והפייסבוק שלך...

 

שים לב: ל-אייפון יש אפליקציה בשם I-Got-Ya (לאנדרואיד יש אפליקציה מקבילה בשם Andriguard) אשר בכל מקרה של הקשת קוד פתיחה שגוי היא מצלמת באמצעות המצלמה הקדמית ושולחת את הצילום אל תיבת הדואר האלקטרוני שהגדרת באפליקציה - כך תראה מי מנסה לפתוח את הטלפון שלך...

 

וכאן אנו מגיעים ליתרון המרכזי של מכשירי אייפון מתוצאת אפל. כאשר אתה בעליו של מכשיר אייפון אתה מקבל קוד זיהוי ייחודי למכשיר הנקראApple-ID. כאשר תחסום את ה-Apple-ID (באמצעות שינוי הסיסמא) המכשיר יהיה חסום בכל חברת סלולאר בכל מקום בעולם גם אם יחליף כרטיס SIM (בעוד את המכשירים האחרים תוכל לחסום רק משימוש בחברת הסלולאר שלך - וגנב הטלפון עדיין יוכל להחליף כרטיס SIM ולעבור עם המכשיר הגנוב לחברת סלולאר אחרת - שם המכשיר אינו חסום).

 

עוד יתרון למכשירי האייפון - כאשר המכשיר נעול (באמצעות קוד מספרי או אחר) אין אפשרות לכבות אותו (!). שלא כמו מכשירים סלולאריים אחרים שם ניתן לפרק את הסוללה, במכשירי אייפון החלפת סוללה נעשית במעבדה בלבד ולאחר פירוק לוח האם של המכשיר (...). ולכן, אם המכשיר הסלולארי נעול, מוצא/גונב האייפון לא יוכל לכבות אותו. בהמשך תקרא מדוע תכונה זו מהווה יתרון ענק.

 

איתור הטלפון והמחזיק בו.

ב-AppStore - חנות האפליקציות של אייפון - תוכל למצוא את האפליקציה 'מצא את ה-אייפון שלי' (Find My iPhone). אפליקציה זו מאפשרת לך (באמצעות מכשיר אייפון של בן משפחה אחר) לנעול מרחוק את מכשיר האייפון שאיבדת (או נגנב לך), לשלוח אליו הודעה אשר תופיע על המסך שלו (לדוגמא, בנוסח 'נא להתקשר ל-....' תוך ציון מספר טלפון של קרוב משפחה או חבר), לאתר את המכשיר ולדעת היכן הוא נמצא (באיזה בנין, אך לא באיזו קומה) - הדבר נעשה על ידי שליחת בקשת מיקום וקבלת מיקום המכשיר ע"ג המפה או תצלום אויר - וגם לגרום למכשיר להפעיל סירנה בעוצמה גבוהה כדי שתאתר אותו על ידי שמיעה (ושים לב, שוב, אם המכשיר נעול, מוצא/גונב המכשיר לא יכול לכבות אותו...).

 

למכשירים  סלולאריים בעלי מערכת הפעלה אנדרואיד יש אפליקציה מקבילה בשם Find My Friend.

 

אגב, ממכשיר סלולארי אחד תוכל לעקוב בזמן אמת אחרי תנועות מכשיר סלולארי אחר שלך באמצעות אפליקציית Life360 - אפליקציה זו מדווחת ברצף אחר מיקום מכשיר הטלפון ושומרת היסטוריה של תנועות המכשיר (תוכל לראות את מסלול התנועה שלו גם בזמן אמת וגם בדיעבד באמצעות מכשיר טלפון אחר). 

 

שים לב לא לעשות שימוש בלתי מורשה באפליקציות אלו - במקרה ומדובר במכשיר אשר אינו שייך לך והגדרת בו אפליקציה המדווחת על מיקומו אתה בעצם עוקב אחרי האדם האחר הנושא את המכשיר ויש בכך חדירה לפרטיות שהיא עבירה על החוק.

 

הטלפון הסלולארי כפרצת אבטחה
bottom of page