top of page

|

טיפים בנושא שימוש בטלפון סלולארי

אתה יכול לאתר את הילד שלך שהלך לאיבוד אם הטלפון הסלולארי שנתת לו ידווח על מיקומו לטלפון הסלולארי שאתה מחזיק. קרא כיצד תוכל לעשות זאת...

טיפים בנושא מזון ותזונה

שמור על הגוף שלך. שתה פחות קפה ויותר תה ירוק, והמתק אותו עם תמצית סטיביה. ויסוצקי משווקת תה כזה בשקיק הכולל כבר את עלי הסטיביה ("בילט-אין"). ללא סוכר ולא ממתיקים מלאכותיים.

טיפים והמלצות בנושא בטיחות

מברשת השיניים - שלך ושל שאר בני המשפחה - היא מצע לחיידקים ותרביות. מעבר לכך היא נשחקת ומתבלה עם השימוש. מומלץ להחליף אותה בחדשה כל שישה חודשים לכל היותר. קרא בפוסט נפרד על עוד משימות חשובות וחוזרות וטיפ לניהול נכון של משימות חוזרות אלו.

טיפים בנושא מזון ותזונה

עוף טבע אינו עוף אורגני. עוף טבע הוא עוף אשר לא קיבל אנטיביוטיקה. עוף אורגני הוא רק זה המסומן בסימנים הבינלאומיים המוסכמים של מוצרים אורגניים. על מנת להמנע מתביעות לא מצוינים בטיפ זה יותר פרטים נוספים אודות ההבדלים בין השניים.

טיפים בנושא מזון ותזונה

זכור את המשואה: 7,000 קלוריות = 1 ק"ג.

כל 7,000 קלוריות עודפות שאתה מכניס לגוף יביאו לעליה של 1 ק"ג במשקל שלך.

כלומר, אם כל יום אתה מכניס לפה 500 קלוריות שאותן אתה לא 'שורף', תוך שבועיים תוסיף 1 קילוגרם למשקלך.

זכור זאת. זה יגרום לך לחשוב פעמיים אם לפנק את עצמך בסופגניה או בחטיף שוקולד שיש בהם כ-500 קלוריות בממוצע.

אגב, הליכה של ארבעה קילומטרים, במשך כשעה, 'תשרוף' רק 150 קלוריות שהן שקולות ל-20 גרם במשקלך.

צריך לעבור טיפול בהקרנות?

- שקול הקרנות פרוטונים.

 

בישראל אין מכון פרוטונים. ההקרנות הניתנות לחולים הזקוקים לטיפולי הקרנות הן של פוטונים או אלקטרונים בלבד. עם זאת, במקרים מסוימים הטיפול המיטבי והמתאים ביותר הוא טיפול בפרוטונים - טיפול הניתן רק בחו"ל שעלויותיו גבוהות ביותר.

 

פורסם ב-14.4.2015 בישראל טרם הוקם מכון פרוטונים. חולה הזקוק לטיפול הקרנות יכול לעשות בישראל רק טיפול הקרנות בפוטונים או אלקטרונים. עם זאת הטיפול בפרוטונים הינו מתקדם יותר וההשפעות הנלוות שלו קטנות יותר.

 

הסבר: ההקרנות נעשות על ידי אלומת חלקיקים הפוגעים בעוצמה בתאים הסרטניים של הגידול. אלומת חלקיקי הפרוטונים הינה אלומה ממוקדת יותר (בעלת פיזור נמוך יותר) מאשר אלומת חלקיקי הפוטונים או האלקטרונים. מאחר והאלומה ממוקדת יותר, פחות חלקיקים יפגעו באיברים בריאים הנמצאים בסמיכות לאיזור הגידול - והפגיעה בהם תהיה קטנה יותר, אם בכלל תפגע.

 

כאשר מדובר בטיפול בילדים - שאיבריהם קטנים יותר (וטרם סיימו את תהליך ההתפתחות) ועצמותיהם דקות יותר - המיקוד של האלומה עשוי למנוע פגיעה קריטית באיברים סמוכים ובהתפתחותם העתידית של איברים אלו.

 

ההמלצה היא לשאול את הרופא/ים המטפל/ים האם במקרה הנתון טיפול בפרוטונים יהיה יעיל יותר ומתאים יותר (מאשר טיפול בפוטונים או באלקטרונים) וכמו כן לקבל חוות דעת רפואית שניה בנושא טיפול זה.

 

מאחר והטיפול בפרוטונים נערך בחו"ל בלבד, העלויות הינן גבוהות מאד - הן לצורך הטיפול הרפואי עצמו והן לצורך הקיום בחו"ל (אש"ל, נסיעות וכיו"ב) - גם של החולה וגם של מלווה השוהה איתו בחו"ל במהלך הטיפול.

 

בנושא מימון הטיפולים הרפואיים: במקרה של הוצאות רפואיות גבוהות עקב מחלה קשה, או נכות, של בעל קרן פנסיה או קופת גמל, או של קרוב משפחה שלו, ניתן למשוך כספים מקרנות/קופות אלו ללא חיוב במס. פרטים נוספים בכתבה מפורטת בנושא זה - כתבה אשר התפרסמה באתר חדשות.

 

ההמלצה בנושא העלויות הנלוות של הטיפול הרפואי היא: לרכוש גם עבור הילדים במשפחה - מיום הלידה - פוליסת ביטוח רפואי המכסה גם טיפול במחלות קשות וגם טיפול בחו"ל.

 

הטיפול הרפואי בחו"ל גורם להיעדרות ארוכה ממקום העבודה ואובדן ימי עבודה רבים. שים לב שפוליסת ביטוח הבריאות הפרטית שרכשת מכסה גם פיצוי בגין אבדן ימי עבודה או גימלת החלמה. סעיפים אלו אמורים לכסות את ימי העבודה הרבים שהפסדת לצורך הטיפולים הרפואיים. מדובר על סכומים בגובה אלפי שקלים.

 

חובה לזכור: גידולים סרטניים אינם נחלתם של מבוגרים בלבד - הסטטיסטיקה מוכיחה כי גם ילדים צעירים מאד יכולים להיות מאובחנים כחולי סרטן ומומלץ להיערך מבחינה ביטוחית לכל מקרה כזה או דומה.

 

קרא פוסט נפרד ובו טיפים והמלצות למי שצריך לטוס לטיפול רפואי בחו"ל

 

קרא גם פוסט אחר ובו המלצות וטיפים העשויים לסייע למי שעומד לטוס לארצות הברית לצורך טיפול פרוטונים במכון פרוקיור (ProCure) בניו-ג'רזי.

 

שתי המלצות נוספות:

  • בדוק את תוקף הדרכון שלך. בכניסה למדינות מסוימות יש דרישה שהדרכון יהיה בתוקף למספר חודשים לאחר הכניסה למדינה וכמובן בעת הגשת הבקשה לאשרת כניסה (במקרה ויש צורך באשרה כזו). קרא פוסט נפרד בנושא.

  • היערך למקרה בו הקרנות הפרוטונים יתבצעו בארצות הברית. ודא שיש לך אשרת כניסה לארצות הברית ושהיא בתוקף למספר חודשים ממועד הכניסה לארה"ב.

  • מומלץ מאד שתמיד יהיו בידיך מספר תמונות פספורט זמינות. הן בפורמט רגיל המשמש להארכת דרכונים והן בפורמט המיוחד אשר דורשת הקונסוליה האמריקאית לצורך הענקת אשרת כניסה לארה"ב (גודל מיוחד לתמונה עצמה, לא לחייך, שתי האזניים נראות בתמונה, יחס שטח הפנים משטח התמונה וכו'). הצמד אותן לדרכון.

 

חובה עליך לשים לב: אם רכשת ביטוח רפואי עבור המשפחה - דרך קולקטיב או אחר - זכור כי בהגיע הילד לגיל 18 או 21 (תלוי בהגדרת הפוליסה), עליך להאריך את תוקף הפוליסה של הילד. הדבר חייב להיעשות תוך X ימים מיום הגעתו לגיל המצוין בפוליסה. אם לא תעשה זאת עד התאריך המוגדר בפוליסה המשפחתית הקיימת אתה עלול לגלות כי אתה חייב לרכוש עבורו פוליסה חדשה כמבוטח חדש. במקרה כזה הפוליסה החדשה שלו עלולה לעלות הרבה יותר, הילד יהיה חייב בהצהרה רפואית, יהיה צורך בתקופת אכשרה (תקופה בה כיסויי הפוליסה מוגבלים), בפוליסה עלולות להיות החרגות ויתכן גם כי חברת הביטוח לא תהיה מוכנה כלל למכור לילד את הפוליסה (עקב מחלה אשר הילד חלה בה במשך השנים).

 

טיפול בגידול סרטני או שפיר
bottom of page