top of page

|

טיפים בנושא שימוש בטלפון סלולארי

אתה יכול לאתר את הילד שלך שהלך לאיבוד אם הטלפון הסלולארי שנתת לו ידווח על מיקומו לטלפון הסלולארי שאתה מחזיק. קרא כיצד תוכל לעשות זאת...

טיפים בנושא מזון ותזונה

שמור על הגוף שלך. שתה פחות קפה ויותר תה ירוק, והמתק אותו עם תמצית סטיביה. ויסוצקי משווקת תה כזה בשקיק הכולל כבר את עלי הסטיביה ("בילט-אין"). ללא סוכר ולא ממתיקים מלאכותיים.

טיפים והמלצות בנושא בטיחות

מברשת השיניים - שלך ושל שאר בני המשפחה - היא מצע לחיידקים ותרביות. מעבר לכך היא נשחקת ומתבלה עם השימוש. מומלץ להחליף אותה בחדשה כל שישה חודשים לכל היותר. קרא בפוסט נפרד על עוד משימות חשובות וחוזרות וטיפ לניהול נכון של משימות חוזרות אלו.

ביטוח בריאות לכל המשפחה דרך קולקטיב

אם רכשת ביטוח בריאות לכל המשפחה דרך קולקטיב כלשהו (מקום עבודה וכד') כדאי שתרשום לעצמך : כאשר הילד יגיע לגיל שהוגדר בפוליסה, הפוליסה אינה תקפה עוד (תוקף הפוליסה אינו מוארך אוטומטית). מומלץ לבדוק מתי עליך להגיש בקשה להמשך הביטוח של הילדים - בהגיעם לגיל 18 או 21. באם לא תגיש בקשה כזו תוך X ימים ממועד פקיעת תוקף הביטוח של הילד (על פי ההגדרה בפוליסה) יהיה עליו לרכוש פוליסת ביטוח חדשה וזה אומר הצהרת בריאות, תקופת אכשרה (תקופה במהלכה הביטוח אינו תקף במלואו), מחיר גבוה יותר (במיוחד אם מדובר בקולקטיב) ויתכנו אף החרגות לפוליסה. במקרים מסוימים יתכן אף שחברת הביטוח תסרב לבטח את הילד.

טיפים והמלצות לנסיעה לארצות הברית

בנסיעה שלך לארצות הברית, קח איתך את תעודת הנכה שקיבלת מביטוח לאומי. היא תחסוך לך את העמידה בתור הארוך לביקורת הדרכונים (בכניסה לארצות הברית) ובבידוק הבטחוני (ביציאה מארצות הברית). הצג את התעודה בפני הסדרנים ובקש בנימוס לעבור לתור המהיר. יש כזה.

התיישנות על תביעות בביטוח לאומי

את ביטוח לאומי תוכל לתבוע רק 'שנה אחורה'. לכן עליך לגלות מהר את הטעויות שעשית ולזהות מהר את הקצבאות שלא תבעת. חשוב מאד: במקרים רבים משולמת קצבת נכות גם על תקופה הקודמת למועד האבחון. מדובר על חודשים בהם הנכה סבל מהמחלה עוד לפני שאובחנה. רבים אינם יודעים זאת ומסתפקים בקצבה המשולמת להם ממועד אבחון המחלה (המועד בו נקבע ממה בדיוק סובל החולה) ואינם תובעים את הגמלה בגין החודשים בהם החולה סבל מהמחלה ותסמיניה עוד לפני מועד האבחון המדויק.

מדוע צריך כפפות בכל טיול חורף

הכפפות הן לא רק כדי לשמור על חום הידיים אלא גם כדי לשמור על הפנים בכלל ושלמות השיניים והאף בפרט. הכפפות מאפשרות לטייל בנוחות עם הידיים מחוץ לכיסים. במקרה ותחליק על שלג, קרח או בוץ תוכל לבלום את הנפילה באמצעות הידיים הפנויות - משהו שלא תוכל לעשות כאשר הידיים כלואות בתוך הכיסים...

טיפים לנוסע לטיפול פרוטונים בארצות הברית

כמה טיפים והמלצות למי שנדרש לטוס לטיפול פרוטונים בסומרסט, ניו-ג'רזי (ארה"ב) - חלק א' - היערכות לנסיעה.

 

בפוסט זה תמצא כמה טיפים והמלצות למי שנדרש לטוס לטיפול פרוטונים בסומרסט, ניו-ג'רזי, ארצות הברית. הטיפים עוסקים בכל הנושאים הלוגיסטיים -דיור, רכב, קניות ועוד.

 

פורסם ב-16.8.2015 פוסט זה נחלק לשני חלקים עיקריים: חלק ראשון :היערכות לטיסה, וחלק שני: השהות בחו"ל (כולל היערכות לחזרה לישראל). קרא את פוסט זה עד סופו לפני שתגש ליישום.

 

ההמלצות נכתבו על בסיס ניסיונו האישי של הכותב. על הקורא לבדוק את רלוונטיות כל המלצה ולבחון את התאמתה למצבו האישי והרפואי בטרם אימוצה ויישומה. הכותב אינו קשור בכל קשר לאף אחד מהחברות והגופים המסחריים המצוינים בפוסט זה.

 

לפני קריאת פוסט זה עליך לקרוא שלושה פוסטים קודמים העוסקים באופן כללי בטיפים והמלצות למי שנדרש לעבור טיפול רפואי בחו"ל בכלל וטיפול פרוטונים בפרט.

פוסטים אלו כוללים את נושא הנהיגה בחו"ל, העלאת בקבוקי תרופות למטוס, מה חשוב לקחת:

 

המלצה חמה: קרא תחילה את פוסטים אלו ורק אז המשך בקריאת פוסט זה.

 

היערכות לטיסה לטיפול פרוטונים בניו-ג'רזי

 

רקע - מכון הפרוטונים פרוקיור (ProCure) נמצא בעיירה בשם Somerset (במדינת ניו-ג'רזי) הנמצאת במרחק של שעה וחצי נסיעה דרומית למנהטן (אשר בניו-יורק). באמצע הדרך בין מנהטן ופילדלפיה (אשר במדינת פנסילבניה). מדובר בפרבר שקט של שכונות מגורים. יש מרכזי קניות, יש מסעדות ויש אוכל כשר אך אין בו תחבורה ציבורית.

 

אשרת כניסה לארצות הברית  

לגבי משך הנסיעה – הטיפולים מתבצעים חמישה ימים בשבוע – מיום שני עד יום שישי. חלק את מספר הטיפולים שאתה זקוק להם ב-5 ותקבל את מספר השבועות הנדשים לטיפול. עליך להוסיף למספר זה כ-3-4 שבועות מהסיבות הבאות:

 

 • שבוע הראשון – פגישת היכרות, מדידות ובניית מסיכה (ביצוע סימולציה). לפגישת ההיכרות מומלץ להגיע עם יומן הטיפולים ובו תאריכי הגילוי, האבחונים, הטיפולים השונים (ובמיוחד הטיפולים הכימותרפיים - אם היו כאלו במקביל לטיפול הרדיותרפי - ההקרנות). קרא בפוסט נפרד (טיפ אחד בשני משפטים - בעמודה שמאלית של הדף) המלצה על מבנה יומן הטיפולים.

 • שבוע אחרון – המתנה בין טיפול אחרון לבין פגישת ביקורת.

 • המתנה לטיפול כימותרפי והתאוששות מהטיפול - במקרה בו טיפול הפרוטונים מתבצע במקביל לטיפול כימותרפי יתכן כי המטופל יצטרך להישאר מספר ימים נוספים לצורך ביצוע הטיפול הכימותרפי (אותו יש לבצע לפי מחזור הטיפולים אך לא יוכל לקבל מיד לאחר הנחיתה בישראל), ויוכל לטוס רק לאחר מספר ימים של התאוששות. קרא בהמשך פרטים נוספים לגבי הטיפול בבית החולים סנט פיטר'ס (בהמשך רשימת המלצות זו). שים לב כי מכתב הזימון של מכון הפרוטונים (ProCure) – המיועד לשגרירות האמריקאית - הינו לכל התקופה שאתה נדרש לשהות בארצות הברית. ודא כי קיבלת ויזה לתקופה אשר לא תהיה קצרה מהתקופה בה אתה צריך לשהות בארצות הברית.

 

מבחינת מקום עבודה – עליך להיערך להיעדרות ארוכה. הגש את כל המסמכים הנדרשים לקבלת חל"ת (חופשה ללא תשלום) והערך מבחינה תקציבית לפגיעה בשכר בגובה של שתי משכורות לפחות (קרא המלצה בנושא החזרת רכב חברה/ליסינג על מנת לצמצם את הפגיעה הכלכלית הכרוכה בהיעדרות כה ארוכה). החוק אומר כי מגיעים לך עד 90 ימי מחלה (וכאן בא החלק השני של המשפט) "על חשבון ימי המחלה אשר נצברו לעובד". עליך להיות ערוך לכך שיתרת החובה של ימי המחלה תקוזז מהשכר.

 

כמו כן, שים לב, הורה לילד עם מוגבלות זכאי ל-52 שעות חופשה נוספות בשנה על חשבון המעביד. מדובר על סל של 104 שעות שנתיות למשפחה (אם מדובר בהורה יחיד או שהורה אחד מנצל את הזכאות של שני ההורים). להלן קישור לדף מידע בנושא.

 

התמודדות עם ההוצאות הכספיות הגדולות - בפוסט נפרד תקרא טיפים שלא תקבל מחברות הביטוח. להלן הקישור לפוסט זה.

 

 

ביטוח נסיעות (בריאות ומטען) - חברות ביטוח נמנעות מלמכור פוליסת ביטוח נסיעות (חלק הבריאות) עבור המטופל עקב מצבו הרפואי.  שים לב: אם המטופל רכש ביטוח בריאות פרטי אז חברת הביטוח שלו (המממנת את טיפול הפרוטונים) תוכל לבטח גם את המטופל בביטוח נסיעות וביטוח בריאות המכסה גם אירועים אשר אינם קשורים למחלה עצמה ועלולים להתרחש במהלך הנסיעה.

 

קופת חולים וחברת ביטוח  – בדוק בקופת החולים ובחברת הביטוח מהן תקרות המימון של נסיעה זו בכל אחד מסעיפי ההוצאות של נסיעה זו והשהיה בחו"ל (דיור, כלכלה, רכב וכו'). שים לב כי  מקופת החולים בה אתה מבוטח תוכל לקבל כ-20 דולר לכל יום בחו"ל ללא הצגת קבלות.

 

השכרת רכב – אל תסתמך על התחבורה הציבורית ב-Somerset. מדובר בפרבר שקט ואין כל אפשרות להתנהל ללא רכב צמוד. ההמלצה היא לשכור רכב גדול כגון SUV. אם מדובר בנסיעה של משפחה ההמלצה החמה היא לשכור VAN (שבעה מקומות). הדלק בניו-ג'רזי זול מאד (הרבה יותר זול מאשר בישראל ועוד יותר זול מאשר במדינת ניו-יורק הסמוכה, לדוגמה) ולכן עלות הדלק אינה מהווה מרכיב מרכזי בשיקול האם לשכור את הרכב הגדול. לעומת זאת תא מטען גדול הינו הכרחי – במיוחד בנסיעה של משפחה. כאשר הינך שוכר רכב לתקופה כה ארוכה אתה תעבור לתעריף חודשי ומחיר ההשכרה יהיה נמוך מאד – הרבה יותר נמוך מתעריף שבועי.

 

מטען - במהלך תקופת השהות שלך בארצות הברית אתה תעבור בין שתי עונות - או שלוש. אם תרכוש בארצות הברית ביגוד התואם את מזג האויר, אתה צפוי לחזור עם מטען גדול יותר מזה שיצאת איתו - ולכן תזדקק למזוודה נוספת. שקול לטוס עם מזוודה בתוך מזוודה על מנת לחסוך את רכישת המזוודה הנוספת.

 

ההמלצות בנושא רכב הן:

 

 • להירשם כחבר מועדון לקוחות של חברת ההשכרה – דבר אשר יאפשר לך לצבור קרדיטים (למשל, בחברת National תוכל לצבור קרדיטים ולהפוך אותם לזכות לימי השכרה).

 • לשכור את הרכב ישירות דרך אתר החברה – דבר אשר יחסוך לך את ההתעסקות עם הסוכן במקרה של הארכת החוזה וכמו כן לא תחויב לשווא במקרה בו תחזיר את הרכב לפני תום תקופת ההזמנה המקורית.  שים לב שכאשר הינך רוכש את הביטוחים עבור הרכב השכור אינך רוכש שוב עוד פוליסת ביטוח בריאות - המקבילה לביטוח הבריאות שרכשת כבר במסגרת ביטוח הנסיעות שלך.

 • אם שכרת את הרכב בחברת National, Alamo או Enterprise, זכור כי באפשרותך לתקן ליקויים קלים במוסך STS הנמצא ב-Somerset  - קרוב מאד למלון AVE – על שדרת Elizabeth – ולהיות פטור מנסיעה לסוכנות ההשכרה בשדה התעופה (הסבר: ישנם תיקונים אשר אינם נעשים על ידי שירותי  הדרך של חברת ההשכרה ויהיה צורך להגיע עם הרכב לסוכנות ההשכרה – על מנת להחליף את הרכב – או להכנס למוסך חברת הההשכרה לצורך ביצוע תיקונים).

 

נהיגה בניו-ג'רזי – חובה להיות מעודכן בחוקי הנהיגה הספציפיים לארצות הברית וניו-ג'רזי. קיימים חוקים שכדאי ואף חובה לדעת. קרא פוסט נפרד בנושא חוקי נהיגה בחו"ל. בנוסף, בניו-ג'רזי יש חוק מדינה על פיו אין תדלוק בשירות עצמי ולנהג בכלל אסור בכלל לגעת בצינור וידית המשאבה.

 

טיסה לניו-ג'רזיבמקרה והמטופל הינו ילד צעיר, עליך לזכור כי נסיעת האחים תורמת לטיפול ולריפוי ומקלה על המטופל בכך שהיא יוצרת ומשמרת סביבה תומכת מבחינה רגשית. דרוש מחברת הביטוח לממן גם את כרטיסי הטיסה של שאר בני המשפחה.

 

מכון הפרוטונים ProCure ממוקם ב-Somerset / New Jersey ולכן עדיף לך לטוס אל שדה התעופה Liberty  ב-Newark. לתשומת לב הטסים בחברת אל-על: הטיסות מניו-ג'רזי חזרה לישראל ממריאות מ-Newark בשעות הצהריים. רק במוצ"ש יש טיסות לילה מ-Newark לישראל. לעומת זאת, הטיסות לישראל משדה התעופה JFK/קנדי (הנמצא בניו-יורק) הינן בשעות הערב (אך הדרך מ-Somerset ל-JFK ארוכה והכבישים עמוסים – מחייב לקיחת מקדם בטחון גבוה על מנת לא לאחר לטיסה). בדוק עם סוכנות הנסיעות גם את פרטי הטיסות חזרה (מהיכן ובאילו שעות) והתאם אותן לנוחיותך. בדוק את תאריך חזרתך לארץ בלוח השנה העברי – אם מדובר בערב חג בישראל תהיה לך בעיה לעשות שינויים של הרגע האחרון – הטיסות יהיו מלאות עד אפס מקום.

 

מלון דירות – בסביבת מכון הפרוטונים קיימים מספר מלונות טובים (סונסטה Sonesta, הילטון ו-אייב Ave). ההמלצה החמה היא על מלון אייב (AVE) ב-Somerset – בזכות הקרבה הן למכון הפרוטונים (שם מתבצעות ההקרנות) והן לבית החולים St. Peter's. (שם מתבצעות הבדיקות הרפואיות – ספירות דם וכו' - וגם הכימותרפיה). הדירות מאובזרות ברמה גבוהה יותר - עד לרמת מכונת כביסה, מייבש כביסה, מיקרוגל, מדיח כלים, תנור וכו' (בעוד במלונות אחרים, Sonesta לדוגמא, מכונת הכביסה משותפת לכל הדירות בקומה). יתרון חשוב נוסף: ודא שאתה מקבל את ההנחה בשכירות – כמטופל מכון Procure . פנה אל מכון פרוקיור ובקש שיעבירו את שמך למלון לצורך קבלת ההנחה.

 

הזמנת דירה מרוהטת : מומלץ לעשות את הזמנת הדירה המרוהטת במלון הדירות כמה שיותר מוקדם. למלון הדירות Ave  – הממוקם במספר בנינים במתחם סגור - יש דירות בגדלים שונים, בדרגות ריהוט (Furniture Level) שונות ובתכניות רצפה (Floor Plan) שונות. הזמנה מוקדמת תאפשר לך בחירה גדולה יותר מבין האפשרויות הקיימות באותו זמן.

 

בביצוע ההזמנה עליך לזכור את ההמלצות הבאות :

 

 • אם הינך נוסע בחורף – כדאי שתבחר דירה לה יש מוסך (Garage) צמוד. הדבר יחסוך לך את עבודת פינוי השלג מהרכב לפני כל נסיעה (ובניו-ג'רזי הדבר משמעותי). כמו כן, הכניסה לרכב והיציאה ממנו נוחות יותר במקרה של גשמים ורוחות.

 • קיימות דירות עם מרפסת פתוחה – נח למעשנים – וקיימות דירות בהן המרפסת הפתוחה הוחלפה ב-סולאריום – היכול להוות חדר עבודה או חדר שינה פתוח נוסף במקרה הצורך (נסיעת משפחה). למרפסת הפתוחה אין כל יתרון בחודשי החורף.

 • בדירות קרקע - קיימות דירות בהן קיים מעבר ישיר בין הדירה לבין המוסך – נח מאד בהכנסת סלי הקניות  ישירות אל המטבח.

 • למכון הפרוטונים Procure הסדר עם מלון AVE ואתה תזכה למחיר טוב יותר כמטופל של המכון. פנה אל מזכירות מכון Procure ובקש לקבל הפניה אל הגורם ב-AVE אשר יעניק לך את ההנחה הנ"ל.

 • המלון בנוי ממספר בנינים בני שלוש קומות כל אחד (קומת קרקע, המסומנת כ-1, קומה 2 וקומה 3) – ללא מעלית – ולכן ההמלצה היא על דירה בקומת קרקע (שיתכן ויש לה מוסך צמוד - שהוזכר בסעיף הקודם). במקרה בו המטופל הינו ילד יתכן ויהיה צורך צורך לשאת על הידיים בדרך בין הרכב והדירה – משימה שתהיה קלה יותר כאשר הדירה בקומת קרקע.

 • בחירת הבניין – במתחם המלון יש מספר בנינים הסמוכים לרחובות Pierce ו-Elizabeth  ולמרות שמדובר בפרבר שקט, הדירות הגובלות בכבישים אינן שקטות כמו דירות בבניינים המרכזיים יותר של המתחם. באפשרותך לראות את מפת מתחם המלון. בדוק גם את כיווני האויר - גם הם מצוינים במפה. להורדת מפת המלון לחץ על הקישור.

 • בדירה שני חדרי אמבטיה אולם הברזים הינם ברזי מקלחון ("טוש") בלבד. באם רצונך כי יותקן ברז עם צינור ומזלף ("טלפון") בקש זאת משירות הלקוחות והם יתקינו זאת עבורך בתוך זמן קצר ביותר. הדבר משמעותי כאשר יש לרחוץ ילד קטן (אשר אינו מתקלח לבד) או כאשר לגוף המטופל מחובר פורט המשמש לצרכי הרדמה ומתן הטיפול הכימותרפי.

 • ולמי שנוסע בקיץ כדאי לדעת כי בסוף מאי נפתחת במלון בריכת השכשוך - בריכה קטנה הממוקמת ליד בנין ההנהלה (בו נמצא גם מכון הכושר, הביזנס סנטר, הקפיטריה הקטנה). ליד בריכת השכשוך יש גם מנגל גז לשימוש האורחים.

 

עוד המלצות לגבי המלון: לכל דירה יש WIFI מוגן סיסמא – מומלץ להביא מחשב נייד אשר יאפשר לך להתחבר לאתרי אינטרנט ישראלים ואף לצפות בתכניות טלויזיה ישראליות – קרא המלצה מפורטת בנושא צפיה בטלויזיה ישראלית בחו"ל.

 

 

במאמר מוסגר: אם אין דירות פנויות במלון Ave, נסה את מזלך במלון הדירות Avalon Somerset. להלן הקישור לאתר המלון. אם גרת שם כתוב לאתר שועל על נסיונך ונשמח להוסיף לפוסט זה פרטים אודות מלון זה. נכון למועד כתיבת שורות אלו אין פרטים נוספים מלבד אלו המופיעים באתר.

 

לפוסט זה יש חלק ב' - ובו טיפים נוספים העוסקים בשהות בסומרסט - הנה הקישור לפוסט ובו טיפים והמלצות שכותרתו 'השהות בסומרסט ניו-ג'רזי לצורך טיפול רפואי'.

כתוב לנו בבקשה אם יש לך המלצות נוספות וטיפים נוספים אשר לא צוינו בפוסט זה - כמו גם תיקונים להמלצות הקיימות בו. כל המידע הקיים ומפורסם באתר זה מונגש לאחרים על מנת לסייע לקוראים הזקוקים למידע חיוני זה. להלן קישור לעמוד 'כתבו לנו'.

bottom of page