top of page

|

טיפים בנושא שימוש בטלפון סלולארי

אתה יכול לאתר את הילד שלך שהלך לאיבוד אם הטלפון הסלולארי שנתת לו ידווח על מיקומו לטלפון הסלולארי שאתה מחזיק. קרא כיצד תוכל לעשות זאת...

טיפים בנושא מזון ותזונה

שמור על הגוף שלך. שתה פחות קפה ויותר תה ירוק, והמתק אותו עם תמצית סטיביה. ויסוצקי משווקת תה כזה בשקיק הכולל כבר את עלי הסטיביה ("בילט-אין"). ללא סוכר ולא ממתיקים מלאכותיים.

טיפים והמלצות בנושא בטיחות

מברשת השיניים - שלך ושל שאר בני המשפחה - היא מצע לחיידקים ותרביות. מעבר לכך היא נשחקת ומתבלה עם השימוש. מומלץ להחליף אותה בחדשה כל שישה חודשים לכל היותר. קרא בפוסט נפרד על עוד משימות חשובות וחוזרות וטיפ לניהול נכון של משימות חוזרות אלו.

ביטוח בריאות לכל המשפחה דרך קולקטיב

אם רכשת ביטוח בריאות לכל המשפחה דרך קולקטיב כלשהו (מקום עבודה וכד') כדאי שתרשום לעצמך : כאשר הילד יגיע לגיל שהוגדר בפוליסה, הפוליסה אינה תקפה עוד (תוקף הפוליסה אינו מוארך אוטומטית). מומלץ לבדוק מתי עליך להגיש בקשה להמשך הביטוח של הילדים - בהגיעם לגיל 18 או 21. באם לא תגיש בקשה כזו תוך X ימים ממועד פקיעת תוקף הביטוח של הילד (על פי ההגדרה בפוליסה) יהיה עליו לרכוש פוליסת ביטוח חדשה וזה אומר הצהרת בריאות, תקופת אכשרה (תקופה במהלכה הביטוח אינו תקף במלואו), מחיר גבוה יותר (במיוחד אם מדובר בקולקטיב) ויתכנו אף החרגות לפוליסה. במקרים מסוימים יתכן אף שחברת הביטוח תסרב לבטח את הילד.

טיפים בנושא טיפולים רפואיים בחו"ל

בנושא מימון הטיפולים הרפואיים: במקרה של הוצאות רפואיות גבוהות עקב מחלה קשה, או נכות, של בעל קרן פנסיה או קופת גמל, או של קרוב משפחה שלו, ניתן למשוך כספים מקרנות/קופות אלו ללא חיוב במס. פרטים נוספים בכתבה מפורטת בנושא זה - כתבה אשר התפרסמה באתר חדשות. להלן קישור לפוסט העוסק גם בנושא זה.

טיפים בנושא טיפולים רפואיים בחו"ל

במקרים רבים, כאשר אתה מבצע בארצות הברית עסקה בכרטיס האשראי הישראלי שלך - באמצעות התקשרות טלפונית למוקד שירות לקוחות של חברה אמריקאית - אתה תתבקש לציין - כאמצעי זיהוי !!! - את המיקוד שלך (Zip Code) - וכאן חובה שתזכור: כל מיקוד שתציין - ישראלי לפי כתובתך בארץ או האמריקאי לפי כתובת המלון שלך - אינו מזוהה במערכות האמריקאיות (...) - אין התאמה בין מה שאתה יודע למה שמצוין ברשומות שלהם (אחרי הכל מדובר בכרטיס אשראי  ישראלי)  ואחרי הנסיון/הכשלון השלישי זה יחשב כנסיון הונאה באשראי והכרטיס ייחסם (-!!!-). לכן, עדיף לפעמים לגשת פיזית אל סניף החברה, או אל בית העסק, ולבצע את העסקה באמצעות כרטיס האשראי המוצג פיזית (לא עסקה טלפונית). והנה עוד סיבה מדוע כדאי לנסוע לחו"ל עם כרטיס אשראי נוסף. לפרטים נוספים קרא בפוסט נפרד העוסק בנושא זה.

טיפים לנסיעה לצורך טיפול רפואי בחו"ל

זכור לאסוף את כל המסמכים הרפואיים הרשמיים - אישורים מפורטים, חוות דעת, מרשמים ועוד - לצורך הצגתם לגורמים השונים בארץ. ועדות רפואיות של ביטוח לאומי ויתכן אף ערכאות משפטיות אליהן יתכן ותצטרך לפנות בתביעותיך נגד המוסד ונגד חברות הביטוח או קופת חולים. ודא שהמסמכים מפורטים מספיק, רלוונטיים ומציינים את מצבו הרפואי של החולה במהלך הטיפולים.

טיפים לנוסע לטיפול פרוטונים בארצות הברית

כמה טיפים והמלצות למי שנדרש לטוס לטיפול פרוטונים בסומרסט, ניו-ג'רזי (ארה"ב) - חלק ב' - השהות בסומרסט והיערכות לחזרה ארצה.

 

בפוסט זה תמצא כמה טיפים והמלצות למי שנדרש לטוס לטיפול פרוטונים בסומרסט, ניו-ג'רזי, ארצות הברית. הטיפים עוסקים בכל הנושאים הלוגיסטיים -דיור, רכב, קניות ועוד.

 

פורסם ב-16.8.2015 פוסט זה נחלק לשני חלקים עיקריים: חלק ראשון :היערכות לטיסה, וחלק שני: השהות בחו"ל (כולל היערכות לחזרה לישראל). זהו החלק השני. קרא קודם את החלק הראשון (הקש על הקישור ועבור אל פוסט זה). כמו כן, קרא את כל הפוסטים העוסקים בנושא זה לפני שתגש ליישום.

 

אם טרם קראת את הפוסט הכללי העוסק בטיפול בהקרנות פרוטונים ויתרונותיו על טיפול בהקרנות פוטונים או אלקטרונים אז הקש על הקישור ועבור אל פוסט זה קודם.

 

ההמלצות נכתבו על בסיס ניסיונו האישי של הכותב. על הקורא לבדוק את רלוונטיות כל המלצה ולבחון את התאמתה למצבו האישי והרפואי בטרם אימוצה ויישומה. הכותב אינו קשור בכל קשר לאף אחד מהחברות והגופים המסחריים המצוינים בפוסט זה.

 

לפני קריאת פוסט זה עליך לקרוא שני פוסטים קודמים העוסקים באופן כללי בטיפים והמלצות למי שנדרש לעבור טיפול רפואי בחו"ל.

 

 

 

קרא תחילה את שני פוסטים אלו. 

 

השהות בניו-ג'רזי לצורך טיפול פרוטונים

 

עם הנחיתה בארצות הברית – תצטרך להגיע אל סוכנות השכרת הרכב על מנת לאסוף את הרכב השכור. אם טסת טיסת לילה לניו-ג'רזי ונחתת מוקדם בבוקר בשדה התעופה Liberty  ב-Newark  אתה תגלה כי ה-Airtrain (רכבת עילית העוברת בין הטרמינלים של שדה התעופה - אשר צריכה להסיע אותך עם המזוודות אל סוכנות השכרת הרכב) אינה פועלת בשעות הלילה. מפתיע לגלות כי שירות כה חיוני אינו זמין בשדה תעופה הפועל 24/7 אך זה אמיתי. במקרה כזה שקול להמתין עד השעה 07:00 בבוקר לחידוש שעות הפעילות של ה-Airtrain או לקחת מונית, או שתיים, תלוי במספר המלווים וגודל המטען, אל סוכנות השכרת הרכב.

 

רכישת כרטיס SIM מקומי – על מנת לצמצם הוצאות מומלץ לרכוש בארצות הברית כרטיס SIM מקומי ולעשות בו שימוש במהלך השהות בחו"ל. כך לא תשלם עבור שיחות נכנסות ואילו שיחות יוצאות תהיינה זולות הרבה יותר. רק עקב פריסה טובה יותר של הרשת, ההמלצה היא לרכוש את  כרטיסי ה-SIM מחברת AT&T. קרא בפוסט נפרד טיפים בנושא צמצום הוצאות טלפון בזמן שהות בחו"ל..

 

הכנת "סיפור דרך" - אם נחתת בשעת בוקר מוקדמת, רוב הסיכויים שדלפקי החברות הסלולאריות יהיו סגורים ואת כרטיס ה-SIM המקומי אתה תרכוש מאוחר יותר ב-Somerset או בקניון Bridgewater. אתה צריך להיות מסוגל לנווט – בלי טלפון מקומי ואפליקציית Waze – משדה התעופה אל המלון (ואולי גם מהמלון לקניון Bridgewater). הכן והדפס מראש את "סיפור הדרך".

 

כתובת קניון Bridgewater היא:

 

400 Commons Way Bridgewater, NJ 08807

T-908-218-0001

 

הוראות נסיעה: מהמלון עליך לנסוע בכביש 287 צפונה עד יציאה מספר 14B (יציאה 14-בי, לא יציאה מספר 148) לכיוון כביש 22 מערב (שים לב: היציאה בצד שמאל של הכביש!).

מכביש 22, צא ימינה ל-Commons Way/Garretson Road

פנה שמאלה בצומת המרומזר הראשון, או השני, לכניסה למרכז הקניות.

 

קניות/סופרמרקט – גם של מוצרים כשרים – ההמלצה היא לבצע את הקניות ברשת  Shoprite –  יש חנות קרובה מאד למלון הדירות AVE – על שדרת Elizabeth  - מרחק של נסיעה קצרה ביותר (ביציאה מהמלון פנה ימינה ובצומת עם Elizabeth פנה שמאלה. אחרי כמה מאות מטרים תראה מצד שמאל את מרכז הקניות).

 

יש חנות גדולה יותר של רשת Shoprite (ומרוחקת יותר מהמלון) ובה מבחר גדול יותר של מוצרים ישראליים ו/או כשרים בסמוך ליציאה 13 על כביש 287.

 

כתובת החנות הגדולה (והמרוחקת יותר ממלון Ave) הינה:

 

611 w Union Ave

Bound Brook, NJ

 

עם הגעתך למלון תצטרך לעשות קניה גדולה של כל המוצרים הנדרשים לך למהלך השהות שלך במלון.

 

מומלץ להרשם כחבר במועדון הלקוחות של רשת החנויות Shoprite  - החברות אינה כרוכה בכל עלות ועשויה לחסוך סכום לא מבוטל בכל רכישה (ההנחה ניתנת במעמד הקניה - לא צבירת נקודות וכו'). מומלץ לעשות זאת כבר ברכישה הראשונה. שלא כמו ברשתות אחרות, חברות במועדון הלקוחות של רשת זו הינה פתוחה גם בפני תיירים (שאין להם כרטיס Social Security אמריקאי).

 

נסיעה בתחבורה ציבורית למנהטן – רכבת - בסוף השבוע ילדים יכולים לנסוע בחינם ברכבת למנהטן. עם זאת, במקרה והילד מקבל גם טיפול כימותרפי, והמערכת החיסונית שלו חלשה יותר, עדיף לילד לא להדחק לתחבורה ציבורית עם נוסעים זרים רבים שאין בטחון שכולם בריאים. זכור לאסוף את הקבלות על רכישת כרטיסי הרכבת והתשלום למוניות.

 

בית חב"ד – נמצא בהילסבורו (מרחק נסיעה קצרה מ-Somerset). בני הזוג מרים ושמעיה קרינסקי, דוברי עברית, שמחים לעזור בכל נושא – גם מעבר לתחום כשרות, דת והלכה:

 

Miriam and Shmaya Krinsky

Chabad Center for Jewish Life

Circle of Hope

26 New Amwell Road 

Hillsborough NJ 08844

www.myjewishcenter.org

 Wireline: 908-874-0444

Cellular: 908-242-1348 and 908-966-0299

Fax: 908-450-3333

 

המלצות לחורף – החורף בניו-ג'רזי הינו חורף קשה וארוך ולכן ההמלצות לנוסעים בחורף הן:

 • לבוש: להצטייד בלבוש תרמי ומעילים המיועדים למזג אויר קיצוני כזה.

 • מלון דירות: לבחור בדירה עם מוסך כך שהכניסה לרכב והיציאה ממנו ייעשו במוסך המקורה.

 • נעלי בית חמות: בחדרי השינה ובחדר המגורים יש שטיח מקיר לקיר.עם זאת הרצפה במטבח, בפינת האוכל, בחדר השירות (מכונת כביסה ומייבש) ובחדרי השירותים הינה קרה מאד בחורף – ובמיוחד בדירת קרקע.

 • שתי סחבות רצפה סופגות (!). בארצות הברית אין, פשוט אין, סחבות רצפה ואתה צריך אחת כזאת עבור כל אחת משתי הכניסות לדירה. הסבר: את הנעליים אתה משאיר בכניסה לדירה כדי לא לעלות איתן על השטיחים. השלג שנתפס בחריצי סוליות הנעליים נמס והופך לשלולית מים. אם לא תביא סחבות תצטרך להשתמש במטליות קטנות (כמו אלו לשיש - כי רק אותן תמצא בחנויות).

 

בית מרקחת – מרשת CVS - נמצא בסמוך למלון AVE וחנות ה-Shoprite. על שדרת Elizabeth. בית מרקחת נוסף נמצא ב Somerset Park Pharmacy, 900 Easton Ave – בדרך לבית החולים סנט פיטר'ס.

 

פארקים סמוכים - שני פארקים קרובים מאד ל-Somerset – שניהם פתוחים, בשניהם דשא, שולחנות פיקניק, מסלולי הליכה והכניסה והחניה ללא תשלום. תוכל לנווט אליהם באמצעות האפליקציות הסלולאריות רק באמצעות שמם:

 • Duke Farms

 • Colonial Park

 Colonial Park הינו פארק שקט ובו מסלול הליכה – במרחק נסיעה קצרה מאד ממלון Ave על שד' Elizabeth. ב-Colonial Park קיימים מתקני משחקים, מסלולי הליכה, סככה ומתקני מנגל לשימוש הציבור.

 

JCC – Jewish Community Center  - נמצא בסמוך למרכז הקניות ב-Bridgewater. ההמלצה היא לבקר ב-JCC, להיפגש עם מנהלת המרכז ולבדוק את האפשרות ליטול חלק בפעילויות החברתיות והספורטיביות המתקיימות בו (בריכה, חדר כושר, אולם כדורסל סגור ומגרש כדורסל פתוח).

 

מספרה – בצד המזרחי של שדרת Elizabeth  (הצד בו נמצאת חנות ה-Shoprite) יש מספרת נשים. בצד המערבי של שדרת Elizabeth נמצאת מספרת גברים. נהוג לתת טיפ לספרית שהוא בגובה של 20 אחוז ממחיר התספורת.

 

בשר כשר – בחנות Glatt 27

 

מסעדות סמוכות למלון/מכון הפרוטונים או בית החולים:

 

 • מסעדת Rubi Tuesday – שד' Davidson (ע"י המלון). אמריקאית עם בר סלטים.

 • מסעדת Freddy's – רח' Pierce (ע"י המלון). אמריקאית.

 • מסעדת Sahara – בשד' Easton (על יד בית החולים) – מסעדה מזרחית (לבנונית/מצרית).

 • מסעדת California (איטלקית) – במרכז קניות Bridgewater.

 • דיינר אמריקאי – Bridgewater Diner – ארוחת בוקר אמריקאית (זהירות רבה בכניסה וביציאה מ-Diner זה – מדובר בכביש סואן ותנועה ערה ומהירה - הכניסה אל דיינר זה הינה מהנתיב השמאלי ביותר וכך גם היציאה מדיינר זה נעשית תוך השתלבות בתנועה אל הנתיב השמאלי).

 

יש כמובן רבות אחרות אך בשלב ראשון תוכל להתחיל עם אלו ובהמשך להרחיב את המעגל.

 

 

במהלך השהות במלון AVE ב-Somerset

 

 • יש Business Center הפתוח 24/7 ומאפשר גישה לאינטרנט והדפסת מסמכים. המפתח המגנטי ל-Business Center נמצא בצרור המפתחות שקיבלת עם הגעתך למלון.

 • חדר כושר הפתוח בכל ימות השבוע 24/7 – הבא עימך בגדי ונעלי ספורט. המפתח המגנטי לחדר הכושר נמצא בצרור המפתחות שקיבלת עם הגעתך למלון.

 • ארוחת בוקר קלה – כל בוקר בימים ב-'ו' – בבנין המרכזי. שים לב: ארוחת הבוקר מוגשת רק עד השעה 09:00.

 • כל יום שלישי או רביעי האחרון בכל חודש קלנדרי מתקיים בלובי של הבניין המרכזי מפגש דיירי המלון  ובמהלכו מוגשת ארוחת ערב קלה. אירוע קליל ולא פורמאלי בו תוכל ליצור קשר עם שאר הדיירים במלון.

 • לכל דירה יש תיבת דואר במרכז חלוקה הנמצא במרכז המתחם (המפתח נמצא בצרור המפתחות שקיבלת). בעוד שחבילות מגיעות לשירות הלקוחות של המלון – והדייר אוסף אותן משם – את המכתבים יש לאסוף מהתיבה אשר במרכז החלוקה. בדוק את התיבה שלך מדי כמה ימים אתה עשוי לגלות שם בין יתר המכתבים גם שוברי הנחה העשויים לסייע לך כלכלית.

 • אחזקת וניקוי הדירה – למלון שירות אחזקה (Maintenance) ושירות ניקוי חדרים (Housekeeping) – המנקה עובדת בדירה יום בשבוע (באופן קבוע – ביום שנקבע על ידי הנהלת המלון). תכנן את היעדרותך מהדירה ביום זה על מנת לאפשר לה לעבוד באופן חופשי. במקרה הצורך תוכל לבקש מהנהלת המלון לשנות את יום הניקיון על מנת שיסתדר עם לו"ז הטיפולים והצורך שלך להישאר בדירה.

 • הודעה על עזיבת המלון – עליך להודיע בכתב להנהלת המלון על מועד עזיבתך - 15 ימים לפני עזיבתך את המלון. זכור כי אם הינך טס טיסת לילה ותעזוב את החדר בשעות אחר הצהריים, אתה תחויב עבור יום אחד נוסף של שהות במלון. רשום לך את חובה זו ביומן.

 

בית החולים St. Peters

 

 • בית החולים St. Peter's  : שם עובר המטופל בדיקות דם, ספירות דם, סריקות MRI, טיפול כימותרפי (במקרה והמטופל עובר טיפול כימותרפי במקביל לטיפול הרדיותראפי) ושאר השירותים הרפואיים אשר אינם ניתנים במכון הפרוטונים.

 • טיפול כימותראפי במקביל לטיפול הרדיו-תראפי - מומלץ לתאם את הטיפול הכימותראפי לסוף השבוע - ימים שבת וראשון - כך לא תהיה פגיעה ברצף הטיפולים הרדיו-תראפיים המתקיימים בימים שני עד שישי.

 • תנאי האשפוז בבית החולים St. Peter's נוחים יותר מאשר בבתי החולים בישראל. מדובר על מחלקה עמוסה פחות (ברוב המקרים מדובר על מטופל אחד – ומלוויו – בחדר), תפריט ארוחות הנתון לבחירה. מטבח המצויד בכל שעה (גם בסוף השבוע) בפירות, קפה, חלב – דבר המקל גם על שהות המלווה. מסיבה זו, בדוק את מחזורי הטיפול הכימותרפי ואת לוח זמני הטיפול הרדיו-תראפי ושקול להאריך מעט את שהותך ב-Somerset על מנת לעבור את הטיפול הכימותרפי בארצות הברית במקום בישראל (וזאת על מנת לא לבצע טיפול כימותרפי מיד לאחר החזרה ארצה). זכור לקחת מספר ימי התאוששות בין הטיפול הכימותרפי האחרון המתבצע בארצות הברית לבין הטיסה חזרה ארצה. שים לב כי קיום הטיפול הכימותרפי ושמירת ימי ההתאוששות לאחר טיפול זה משליכים על מועד הטיסה חזרה ארצה וגם על תוקף פוליסת ביטוח הנסיעות (מטען ובריאות - שים לב שבדרך חזרה אתה נוחת יום, או יומיים, אחרי תאריך ההמראה ולכן פוליסת הביטוח צריכה להיות תקפה גם מעבר לתאריך ההמראה חזרה).

 • התיק הרפואי של המטופל – הבא איתך את כל התיק הרפואי - כולל תוצאות בדיקות הדם הקודמות, נתוני סריקת ה-MRI וה-UltraSound  (הבא את המדיה – CD או DVD – עם התוצאות - ולא רק סיכומים כתובים) - אתה תצטרך לתת אותם גם לרופאים בבית החולים St. Peter's.

 • חניה בבית החולים St. Peter's – הכניסה לחניית האורחים של בית החולים הינה מרחוב Park המצטלב עם שד' Easton (הנה הקישור אל מפת בית החולים) על מנת להגיע אל אונקולוגית ילדים עליך להגיע ל-Main Parking Deck. זו החניה הקרובה יותר למעליות שאתה צריך להגיע אליהן - מעליות אשר ב-Medical Office Building (הבנין המרכזי). שים לב כי רק במקרה של אשפוז תצטרך להגיע אל ה-Main Elevators.

 

מכון הפרוטונים Procure  -

 

 • תאם את הגעתך למכון הפרוטונים יום אחד לפחות לאחר נחיתתך והגעתך לסומרסט. לדוגמא, אם טסת במוצאי שבת ונחתת בראשון בבוקר, קבע את הפגישה ליום שני בבוקר. מדובר בפגישת היכרות עם הרופא המטפל במהלכה יקבעו לחות הזמנים להמשך הטיפול.

 • הטיפולים במכון מתבצעים בין השעות 07:00-23:00. כאשר המטופל הינו ילד צעיר והטיפול בהרדמה (המחייבת צום מאוכל של שש שעות, וצום משתייה של שעתיים), בקשו מצוות המכון לתאם את הטיפול לשעה המוקדמת ביותר. הדבר יקל על הילד להתמודד עם הצום הנדרש עקב ההרדמה וגם יאפשר לכם לתכנן עוד פעילות בשאר שעות היום.

 • דיוק בהגעה למכון: ככלל הטיפולים מתקיימים בשעות שנקבעו להם. הצוות מקפיד על זמנים. כל איחור גורם לשרשרת של איחורים בטיפולים העוקבים. ההמלצה היא להגיע למכון כמה דקות לפני השעה שזומנתם אליה. בפגישת ההיכרות יקבל המטופל כרטיס מגנטי אישי – עם תמונה וברקוד. בכניסה למכון – עוד בלובי - יש 'להעביר כרטיס' – וכך הצוות המטפל (הנמצא בתוך המכון) מקבל הודעה על הגעת המטופל לחדר ההמתנה.

 • מנהלת קשרי לקוחות במכון תצייד אתכם ברשימת אתרי בילוי מומלצים לילדים.

 • זכור את נושא המסיבה הקטנה לאחר הטיפול האחרון (במקרה והמטופל ילד) – ר' המלצה מפורטת בנושא.

 • זכור כי בין הטיפול האחרון לבין מפגש הביקורת יש לך שבוע ללא כל טיפולים – אם המטופל מרגיש טוב וחזק מספיק תוכל לתכנן טיול קטן בארצות הברית במשך ימים אלו (תלוי גם בעונת השנה ומזג האויר).

 • טיפולי הפרוטונים יוצרים תופעות לוואי לא קלות – כוויה ופצעים (תלוי במיקום האזור המטופל). נסה ליהנות כמה שיותר מהימים הראשונים בארצות הברית – עוד לפני שהטיפולים יגרמו לתופעות לוואי אלו.

 • הצוות מנוסה בתופעות הלוואי ויצייד אותך בתרופות המתאימות. את התרופות תוכל לרכוש ברשת חנויות הפארמה CVS (יש אחת קרובה מאד למלון AVE). שמור את הקבלות המקוריות – אתה צריך לקבל החזרים על רכישת תרופות אלו.

 

מקומות בילוי סמוכים המומלצים לכל גיל

 

 • Liberty Statue Park – פסל החירות

 • Frank Sinatra Promenade in Hoboken

 • Colonial Park – קרוב מאד למלון ב-Somerset

 • Duke's Farms – ב-Somerset

 • Turtle Back Zoo – גן חיות קטן, נקי ונח (גם מבחינת חניה).

 • שים לב: Bronx Zoo (בניו-יורק) – כניסה חינם בימי רביעי.

 • Jenkinson's Aquarium - אקווריום כרישים – ב- Point Pleasant (בטיילת על שפת האוקיאנוס).

 • פילדלפיה : פעמון החירות, 'מדרגות רוקי'

 

מקומות בילוי סגורים – במיוחד עבור הנוסעים בחורף

 

 • iPlay America – פארק משחקים סגור – מתאים לילדים.

 • World of Wings – שעה נסיעה צפונה – תצוגת זוחלים ופרפרים.

 • Trenton Science Museum – on Weekends only – מיצגים על החלל בימים שבת וראשון בלבד.

 • מוזיאון רכבות מיניאטוריות Northlands ב-Flemington – תצוגה נחמדה במקום סגור – מתאים לילדים (בדוק באינטרנט שעות וימי פתיחה).

 • Liberty Science Center – בסמוך לפסל החירות.

 • Please touch Museum, Philadelphia – עם זאת לא מומלץ לילדים נוטרופנים לאור חשש מהידבקות בכל מיני וירוסים עקב המגע עם המוצגים.

 • The Crayola Experience – הפעלה מומלצת מאד לילדים – נסיעה של שעה לכיוון צפון מזרח.

 

שלב ג' – היערכות לחזרה ארצה וטיסה ארצה

 

 • תיאום סריקת MRI  - כחודש לפני החזרה ארצה – צור קשר עם הרופא/ה המטפל/ת ובקש לתאם מועד לסריקת MRI אשר תשקף את תוצאות הטיפול האמיתיות. על סריקת ה-MRI להתקיים כחודש וחצי לאחר הטיפול הרדיו-תרפי האחרון וכשלושה שבועות אחרי הטיפול הכימותרפי האחרון.

 • לקראת גמר הטיפולאם המטופל הינו ילד – מומלץ לערוך לו מסיבה קטנה – בלונים, עוגה – בלובי מכון הפרוטונים. זו תהיה הזדמנות להצטלם עם הצוות המטפל.את הבלונים – מנופחים עם הליום – ניתן למצוא בחנות Dollar Tree על שד' Easton בין המלון לבין בית החולים St. Peters. חנות דומה אחרת יש ליד חנות Shoprite הסמוכה ליציאה 13 שעל כביש 287. כמתנה לצוות הרפואי, אם תבחר לקנות להם Gift Cards תמצא אותם בחנות Shoprite הגדולה, על יד הקופה הראשית.

 • עזיבת המלון ונסיעה לשדה התעופהבנסיעה לשדה התעופה – קח מקדם בטחון למקרה של פקקי תנועה (במיוחד אם אתה נוסע בשעות אחר הצהריים ועוד יותר אם מדובר בשדה התעופה JFK המרוחק יותר). הוסף למקדם הביטחון את משך החזרת הרכב השכור והמעבר מסוכנות השכרת הרכב (עם כל המטען) אל טרמינל הטיסות היוצאות.

 

אל תדלג על קריאת שני פוסטים ובהם המלצות בנושאי מימון, השכרת רכב, נהיגה, ביטוחים וכו' - המלצות אשר נכתבו עבור אלו הנאלצים לטוס לטיפול ברפואי בחו"ל (לאו דווקא טיפול פרוטונים ולאו דווקא בניו-גרזי). הנה  הקישור לפוסט הראשון מבין השניים.

כתוב לנו בבקשה אם יש לך המלצות נוספות וטיפים נוספים אשר לא צוינו בפוסט זה - כמו גם תיקונים להמלצות הקיימות בו. כל המידע הקיים ומפורסם באתר זה מונגש לאחרים על מנת לסייע לקוראים הזקוקים למידע חיוני זה. להלן קישור לעמוד 'כתבו לנו'.

bottom of page