top of page

|

חסכון בהוצאות טלפון

לוקח את הסלולארי איתך לחופשה בחו"ל?  - בטל את ההפנייה אל התיבה הקולית. כאשר אתה בחו"ל, כל שיחה העוברת אל התיבה הקולית מחויבת כמו שיחה יוצאת מחו"ל אל התיבה הנמצאת בישראל. חסוך הפתעות בחשבון הטלפון לאחר חזרתך ארצה וקרא עוד בנושא...

תדלוק ושעון דלק

גם ברכב שכור, אינך חייב לצאת מהרכב על מנת לדעת באיזה צד נמצא פתח התדלוק. בשעון הדלק, על יד סמל המשאבה, יש חץ קטן המצביע על צד זה. אגב, בניו-ג'רזי (שם הדלק זול יותר בעשרות אחוזים) אסור לנהג לתדלק בעצמו ואף לא לגעת בידית המשאבה. חוק מדינה. חפש בגוגל.

טיפים והמלצות לנסיעה בטוחה

כאשר הרגליים על הדשבורד, גם תאונה קלה (שהיתה אמורה להסתכם בנזק לרכב בלבד) עלולה להביא לפתיחת כרי​ו​ת האויר, אשר ​ידחפו​ את הרגליים שלך ​ בעוצמה רבה​ לאחור ויגרמו​ ל​ך ​פגיעה קשה בעמוד השדרה. בקיצור "תוריד ת'רגליים".

טיפ להנחה בהארכת תוקף דרכונים

אל תחכה לרגע האחרון כדי לגלות שהדרכון שלך, או של מי מבני המשפחה שלך, אינו בתוקף. גילוי מאוחר כזה יעלה לך הרבה בטרטור וריצות של הרגע האחרון ואולי אף ב-1,200 ש"ח במקרה ותצטרך להאריך את תוקף הדרכון בשדה התעופה בו במקום. בדוק מדי פעם את תוקף הדרכונים, רשום לעצמך תזכורת וזכור גם שזול הרבה יותר לחדש את תוקף הדרכונים בין נובמבר לפברואר - גם אם כמה חודשים לפני שפג תוקפם. קרא עוד פרטים כמה ולמה בפוסט נפרד בנושא.

טיפים לנוסעים לחו"ל

גם אם אתה מתכוון לנווט באמצעות אפליקציית Waze, קח איתך בתיק המסמכים גם את 'סיפור הדרך' משדה התעופה אל היעד/ים הראשון/ים שלך (בית מלון, משרדים, מקום מפגש וכו'). באתר Yahoo Maps תוכל לקבל את סיפור הדרך ולהדפיס לך עותק קשיח שלו. העותק המודפס יעזור לך במקרה ולא מצאת SIM מקומי לטלפון הסלולארי שלך או שמסיבה כלשהי אינך יכול להתחבר לשירותי הגלישה הסלולארית. 

טיפים לנוסעים לקליפורניה, לאס וגאס וגרנד קניון

 

מתכנן נסיעה לקליפורניה? -רוב הסיכויים שתבקר גם בלאס וגאס ובגרנד קניון. בפוסט זה תקרא כמה טיפים מניסיון של אחרים שכבר ביקרו שם. טיפים אלו משלימים את אלו אשר תקרא בבלוגים אחרים אולם אלו רוב הסיכויים שבפוסט זה תקרא טיפים שכתובים רק כאן. 

 

פורסם ב-12.11.2017 גם אם זו לא הפעם הראשונה שלך בקליפורניה עדיין  תוכל למצוא בפוסט זה כמה טיפים שתוכל לקרוא רק כאן.

סן-פרנציסקו

 • קניות - מרכז קניות ענק - במקום אחד - Great Mall - כשעה נסיעה ממרכז סן-פרנציסקו - שווה - כל החנויות באתר אחד.

 • ארוחת בוקר בסמוך ל-Fisherman's Wharf - מבלי לשבור תכנית חסכון - אם המטרה היא קורנפלקס, בייגל עם גבינה, קפה, קרואסון וכו' - Latte Express - זה המקום. הכתובת המדויקת : רחוב Beach מספר 448.

 •  ביקור באלקטרז - חובה להזמין מקומות לביקור ה-ר-ב-ה זמן מראש - מספר שבועות מראש - הרשימה סגורה במשך מספר שבועות "קדימה" - אם לא תשריין מקום מראש לא תצליח לבקר באתר.

 •  זהירות - מנקים את הרחובות בלילה - אתה יכול לחנות בין רכבים, להיות בטוח שחנית כחוק, לקום בבוקר ולראות את הרכב שלך בודד ברחוב כאשר מוצמד אליו דוח של העיריה. חבל מדובר ב-73 דולר (נכון ל-2017).

 • בנסיעה על כביש 101 בין סן-פרנציסקו לבין לוס אנג'לס - ארוחת צהריים במסעדה טובה - עדיפה על פני כל מסעדה אחרת מאחת הרשתות המפורסמות - מסעדת Willis Ranch. 

לוס-אנג'לס

 • השלט Hollywood - כדי לראות אותו הכי טוב וממרחק הכי קצר - נסה לנווט אל 3390 Deronda Drive. שים לב: בסופי שבוע השיטור המקומי חוסם את הנסיעה אל כתובת זו ומאפשר רק גישה ברגל. נסה לנווט אל כתובת זו באחד מימות השבוע (ולא ביום שבת או ראשון). אולי ישחק לך המזל ותגיע לנקודה ממנה תוכל להצטלם כאשר השלט ברקע והוא לא יהיה רחוק וקטן.

 • דיסנילנד - מומלץ מאד לקנות Fast Pass המאפשר לחסוך שעות של המתנה בתורים הארוכים. המחיר מתגמד לעומת החוויה והזמן הנחסך. בכל מקרה, מומלץ להוריד מראש מהאתר של דיסנילנד את מפות הפארק ולגשת מיד הכניסה אל המתקנים שמצוין ליד שמם Fast Pass. זו האינדיקציה הברורה מהם המתקנים המבוקשים. עם הכניסה לפארק גש למתקנים אלו בעדיפות ראשונה עוד לפני שיווצרו התורים הארוכים.

 • כביסה - אם אין במלון מכונת כביסה לשימוש עצמי אתה תגלה כי מחיר שירות הכביסה שקול לרכישת כל הבגדים מחדש ואף יותר מזה. מומלץ לעשות שימוש במכונות כביסה לשימוש עצמי (לונדרומט - Laundromat). בסמוך לדיסנילנד קיים עסק כזה הפתוח עד השעה 23:00. דבר המאפשר לך לנסוע אליו אחרי יום הפעילות. הפרטים: Lucy's Fluff n Fold. נמצא במרחק נסיעה קצרה מדיסנילנד:

2806 Lincoln Ave, Anheim  

Phone: 714-905-6555

 • רק שים לב: בשעות המאוחרות אין מפעיל בעסק ואין ממי לרכוש אבקת כביסה. אם הגעת בשעה מאוחרת, המפעיל אינו בנמצא ולא הסתחבקת עם אחד הלקוחות האחרים במקום, אתה תהיה בבעיה. לכן מומלץ להביא איתך שתי כוסות אבקת כביסה. עבור הפעלת מכונות הכביסה והמייבשים עצמו ניתן לשלם באמצעות כרטיס אשראי.

לאס וגאס

 • בדרך ללאס וגאס וממנה - עצירה לתדלוק ומנוחה במרכז קניות  Barstow Outlet - מרכז קניות עם כל המותגים המבוקשים. מומלץ.

 •  את הקניות עצמן עדיף לעשות בדרך חזרה מלאס-וגאס כי אם תאחר להגיע למלון בלאס-וגאס תקבל את החדרים הפחות טובים.

 • לאכול ב- Chilli's - אוכל יותר טוב משאר הרשתות באאוטלט הזה.

 • לגבי הזמנת המלון: יכול להיות שאת ההנחה שקיבלת במחיר החדר תחזיר בדרך של תשלום עבור חניה, שמשיה בבריכה (כן, כן, שמשיה) או בארוחת הבוקר היקרה. אל תופתע.

 

שמורת ה-Sequoia 

 • מערת הקריסטלים - צריך להזמין מקום מראש. הביקור נקבע לשעה מוגדרת (יכול להקבע לך באמצע היום - דבר אשר יקטע את מהלך הביקור בשמורה). מחייב נסיעה ארוכה בזמן (בגלל מסלול הכביש ממרכז השמורה אל המערה). מחייב לשאת מים כי יש מסלול הליכה ברגל. מחייב להפקיד את האוכל בתאי מתכת חזקים - כי ריח האוכל עלול למשוך את הדובים אשר יפרצו לרכב ויחבלו בו כדי להגיע אל האוכל הנשאר בתוכו. מחייב ביגוד חם גם באמצע הקיץ. שקול שוב אם להתעקש על חוויה זו.

גרנד קניון

 • ​עצי ג'ושוע - אם כך רצונך הוא להצטלם עם עצים אלו אז אין טעם להכנס לשמורת הטבע Joshua Tree Park - כל הדרך ללאס וגאס - משני הצדדים - יש המון עצי ג'ושוע. אם אתה מתכוון לנסוע לגראנד קניון ולבקר ב- Skywalk תהיה לך גם הזדמנות להצטלם עם עצים אלו. 

 • נוסע מלאס-וגאס ל-Skywalk? - עוד לפני שאתה יוצא לדרך בדוק כמה בדיוק עולה חווית הביקור בשמורה זו. שלא תופתע אחרי נהיגה של מספר שעות (למשפחה הביקור מסתכם במספר מאות דולר). לגבי אוכל: נקודה אחרונה לארוחת צהריים הינה Dolan Springs - אחריה לא תמצא כל אפשרות טובה וזולה לאכול.

 

אם אתה עומד לשכור רכב, מומלץ שתקרא גם את הפוסטים הבאים:

 

לנהיגה בחו"ל חוקים שונים. כדאי שתדע אותם לפני שאתה עולה על הכביש.

 

- כדאי לך לוודא שסוכנות השכרת הרכב תהיה פתוחה גם בשעה שתגיע אליה.

 

- ייתכן מאד ואתה יכול לחסוך את עלות נהג נוסף בהשכרת רכב. קרא מהם התנאים לקבלת פטור מתשלום זה.

 

- בדיקה קצרה שמכסה פתח התדלוק סגור ומהודק יכולה להציל לך את הטיול/הנסיעה בחו"ל.

טיפים בנסיעה לקליפורניה
טיפים לנוסעים לחוץ לארץ

כאשר אתה שוכר רכב ועומדת בפניך האפשרות לבחור רכב מתוך הקיים במלאי הרכבים בסוכנות, מומלץ לשכור את הרכב עם לוחית הרישוי של המדינה בה תשהה רוב הזמן. הסבר: בארצות הברית מפקד המשטרה, מעבר לכך שהוא כפוף לראש העיר או המושל, הוא גם עומד בעצמו לבחירה. ולכן, תמיד יעדיף להיות נחמד יותר עם הבוחרים שלו. לכן המשטרה אינה נטפלת לתושבים אשר בסופו של דבר בוחרים אותה. לעומת זאת, קנס לנהג ממדינה אחרת לא יפגע באהדת קהל הבוחרים המקומי. זכור זאת כאשר יציעו לך לבחור רכב מהקיים במגרש החניה של סוכנות השכרת הרכב. זכור זאת גם כאשר אתה מתקרב בנסיעה אל נקודת הגבול בין המדינות - ברוב המקרים תעמוד שם ניידת משטרה הבוחנת את התנועה הנכנסת אל המדינה. 

bottom of page