top of page

|

חסכון בהוצאות טלפון

לוקח את הסלולארי איתך לחופשה בחו"ל?  - בטל את ההפנייה אל התיבה הקולית. כאשר אתה בחו"ל, כל שיחה העוברת אל התיבה הקולית מחויבת כמו שיחה יוצאת מחו"ל אל התיבה הנמצאת בישראל. חסוך הפתעות בחשבון הטלפון לאחר חזרתך ארצה וקרא עוד בנושא...

תדלוק ושעון דלק

גם ברכב שכור, אינך חייב לצאת מהרכב על מנת לדעת באיזה צד נמצא פתח התדלוק. בשעון הדלק, על יד סמל המשאבה, יש חץ קטן המצביע על צד זה. אגב, בניו-ג'רזי (שם הדלק זול יותר בעשרות אחוזים) אסור לנהג לתדלק בעצמו ואף לא לגעת בידית המשאבה. חוק מדינה. חפש בגוגל.

טיפים והמלצות לנסיעה בטוחה

כאשר הרגליים על הדשבורד, גם תאונה קלה (שהיתה אמורה להסתכם בנזק לרכב בלבד) עלולה להביא לפתיחת כרי​ו​ת האויר, אשר ​ידחפו​ את הרגליים שלך ​ בעוצמה רבה​ לאחור ויגרמו​ ל​ך ​פגיעה קשה בעמוד השדרה. בקיצור "תוריד ת'רגליים".

טיפ להנחה בהארכת תוקף דרכונים

אל תחכה לרגע האחרון כדי לגלות שהדרכון שלך, או של מי מבני המשפחה שלך, אינו בתוקף. גילוי מאוחר כזה יעלה לך הרבה בטרטור וריצות של הרגע האחרון ואולי אף ב-1,200 ש"ח במקרה ותצטרך להאריך את תוקף הדרכון בשדה התעופה בו במקום. בדוק מדי פעם את תוקף הדרכונים, רשום לעצמך תזכורת וזכור גם שזול הרבה יותר לחדש את תוקף הדרכונים בין נובמבר לפברואר - גם אם כמה חודשים לפני שפג תוקפם. קרא עוד פרטים כמה ולמה בפוסט נפרד בנושא.

טיפים לנוסעים לחו"ל

גם אם אתה מתכוון לנווט באמצעות אפליקציית Waze, קח איתך בתיק המסמכים גם את 'סיפור הדרך' משדה התעופה אל היעד/ים הראשון/ים שלך (בית מלון, משרדים, מקום מפגש וכו'). באתר Yahoo Maps תוכל לקבל את סיפור הדרך ולהדפיס לך עותק קשיח שלו. העותק המודפס יעזור לך במקרה ולא מצאת SIM מקומי לטלפון הסלולארי שלך או שמסיבה כלשהי אינך יכול להתחבר לשירותי הגלישה הסלולארית. 

​שהצורך בדיווח למשטרה לא יגרום לך לוותר על הגשת תביעה לביטוח הנסיעות על אבדן או גניבת מיטען

 

לפני כל נסיעה לחו"ל אנו רוכשים פוליסות ביטוח נסיעות בתקוה שהנסיעה תעבור ללא כל תקלות ולא נצטרך לממש הפוליסה. אולם אם אבדה לנו מזוודה או נגנב לנו תיק אנו מוצאים את עצמנו נדרשים להביא אישור לכך מהמשטרה המקומית כדי לקבל את הפיצוי. הצורך באישור זה גורם לנו  לוותר על התביעה. בפוסט זה תוכל לראות שהסיפור יכול להיות הרבה יותר פשוט ממה שזה נראה.

 

פורסם ב-27.12.2017 פוסט זה מתייחס למקרה של אבדן או גניבה של מיטען במהלך נסיעה לחו"ל. נוסעים ​רבים מוותרים על הגשת תביעה לביטוח הנסיעות מאחר והם נדרשים להביא מהמשטרה המקומית טופס דיווח - או אישור - על האבדן, או הגניבה.

 

נוסעים רבים נוטים לוותר על התביעה המוצדקת רק בגלל הצורך לגשת לתחנת המשטרה, לאבד זמן חופשה יקר - ובמיוחד אם מדובר  בטיול מאורגן - ולהתגבר על מחסום וקשיי השפה  -​ רק כדי לקבל את פיסת הנייר ה​נדרשת.

 

ההפתעה היא שבארצות הברית, לדוגמא, הגשת דיווח כזה נעשית באמצעות אתר האינטרנט של תחנת המשטרה, ללא 

​כל ​צורך לגשת פיזית לתחנה. 

​כך אפשר גם להעזר ב​חבר או ​קרוב משפחה ​השולט בשפה ה

אנגלית אשר יעשה זאת מכל מקום ​בו יש גישה לרשת האינטרנט: פשוט להכנס לאתר האינטרנט של תחנת המשטרה ולהזין  את הפרטים.

 

נכון למועד כתיבת הפוסט הגישה פתוחה מישראל. אולם אם הגישה חסומה מישראל אז עושים שימוש בפרוקסי (ר' פוסט אחר העוסק בנושא זה בדיוק).​

לדוגמא, כנס לקישור הבא

 

http://sanfranciscopolice.org/lost-property

 

ושם הקש על Start Report - מנקודה זו אתה יכול לבחור ב-Lost Item (אבדן) או Theft (גניבה).​

 

 

 

אם אתה עומד לשכור רכב, מומלץ שתקרא גם את הפוסטים הבאים:

 

לנהיגה בחו"ל חוקים שונים. כדאי שתדע אותם לפני שאתה עולה על הכביש.

 

- כדאי לך לוודא שסוכנות השכרת הרכב תהיה פתוחה גם בשעה שתגיע אליה.

 

- ייתכן מאד ואתה יכול לחסוך את עלות נהג נוסף בהשכרת רכב. קרא מהם התנאים לקבלת פטור מתשלום זה.

 

- בדיקה קצרה שמכסה פתח התדלוק סגור ומהודק יכולה להציל לך את הטיול/הנסיעה בחו"ל.

אבדן או גניבת מיטען בחו"ל
bottom of page