top of page

|

מקרה ביטוח הוא לא רק תאונת דרכים

גם טריקת דלת הרכב, או תא המטען, על היד, או האצבע, יכולה להחשב תאונת דרכים המזכה בפיצוי מחברת הביטוח - מדובר בחברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב בביטוח חובה.

 

הדבר נכון רק אם תכלית הפעולה - כניסה או יציאה מהרכב, הוצאת חפצים מתא המטען או הכנסתם לשם - "הייתה הכנה לנסיעה" או ​"השלמת הנסיעה" או "הכשרת המשכה [של הנסיעה]".

 

​קרא בעיון את תיק 6681-08-11 אשר נדון בבית המשפט בעפולה ואת פסק הדין אשר נתקבל ב-08/12/2014 ושים לב: ישנן אבחנות דקות הקובעות האם השימוש שנעשה ברכב נמצא בקטגוריה של "שימוש עיקרי" של הרכב ואחת מהן היא סמיכות ויחס הזמנים בין המקרה (מקרה הביטוח) ובין הנסיעה שבמהלכה אירע המקרה.

 

לדוגמא, במקרה מסוים נדחתה תביעה של נהגת נגד חברת הביטוח מאחר ובמהלך ההליך המשפטי נמצא כי "אף שהתובעת החלה טוענת לרכבה שקיות מצרכים שרכשה בסופרמרקט הרי שלא היה ברור שבכוונתה היה להתחיל מיידית בנסיעה".

המלצות לתחזוקת רכב בנושא צמיגים

בפוסט נפרד תקרא כיצד צמיגים איכותיים יכולים לעשות את ההבדל בין מקרה ביטוח לבין אנחת רווחה. לפרטים נוספים קרא בפוסט העוסק בנושא צמיגי רכב...

טיפים להקלטת שיחות טלפון

המלצה להתנהלות נכונה בכל הנושאים העלולים להגיע לערכאות משפטיות היא: התקן על הטלפון החכם שלך אפליקציה המקליטה את כל שיחות הטלפון - הקלטה אוטומטית וללא צורך בהתערבות נוספת. חפש בבנק האפליקציות של הטלפונים החכמים את האפליקציה הנקראת

 Automatic Call Recorder. ההקלטות יישמרו על זכרון הטלפון. מחק את הקלטות שיחות החולין ודאג לשמור (ואולי אף להעביר אל המחשב שלך) את הקלטות השיחות אותן יתכן ותצטרך לשחזר בעתיד - ואולי אף להוכיח בהליך משפטי. הקלטות אלו יסייעו לך כאשר הצד השני יתכחש למה שאמר או הבטיח, או יכחיש את מה שאמרת או ביקשת בשיחה. לחברות רבות יש שירות הקלטת שיחות כזה אבל משום מה רק חלק מהשיחות מוקלטות ולכן אל תסתמך על שירות זה שישמש לחיזוק הטיעונים שלך.

כמה תובנות לגבי הנחת היעדר תביעות ברכישת פוליסת ביטוח רכב
 
את הנחה זו אתה עלול לאבד במקרה ותבעת את פוליסת ביטוח הרכב שלך - או נתבעת על ידי נהג אחר - בשלוש השנים האחרונות. פוסט זה רלוונטי גם לנוהגים ברכב חברה או רכב של חברת ליסינג.

 

פורסם ב-30.4.2017 הערה: כותב פוסט זה אינו עורך דין, משפטן או סוכן ביטוח ואין בטיפים הכתובים בפוסט זה משום המלצות לנקוט בצעדים מסוימים. בכל מקרה יש לבחון כל מקרה לגופו לפני קבלת כל החלטה.

אם תבעת את פוליסת הביטוח שלך במהלך שלוש השנים האחרונות (בין אם היית אשם בתאונה ובין אם לא הצלחת לתבוע את הצד השני) ובין אם מישהו אחר תבע את הפוליסה שלך וזכה, אתה תאבד את הזכות להנחה זו.

 

מסיבה זו, כאשר מישהו פגע ברכב שלך ולא מכיר באחריותו ונאלצת לתבוע את פוליסת הביטוח שלך אתה לא רק תשלם את ההשתתפות העצמית אלא גם תאבד את הזכות להנחת היעדר תביעות בשלוש השנים הבאות. חובה עליך לזכור זאת כאשר אתה מנהל נגדו תביעה משפטית.

 

במקרה ואבדת את הזכות להנחת העדר תביעות, שקול לחדש את ביטוח הרכב באמצעות קרוב משפחה או חבר קרוב אשר זכאי להנחה זו. ישנם סוכני ביטוח אשר לא מחייבים שבעל הרכב יהיה גם בעל הפוליסה.

 

לא רבים מחבריך או קרובי המשפחה שלך  יסכימו להיות בעלי הפוליסה של הרכב שלך וזאת מאחר ואם תתבע את פוליסת הביטוח אשר נרכשה על שמם גם הם יאבדו בגללך גם את ההנחה לה הם זכאים ברכישת פוליסת ביטוח הרכב שלהם.

 

לנוהג ברכב ליסינג או רכב חברה: הנושא רלוונטי גם לגביך במקרה ותצטרך לבטח רכב פרטי - גם אם בעתיד הרחוק. במקרה כזה סוכן הביטוח שלך יבקש לראות את גליון מקרי הביטוח של הרכב בו עשית שימוש בשלוש השנים האחרונות. את גליון זה תוכל לקבל מקצין הרכב של חברת הליסינג או החברה בה אתה עובד. בגליון זה מופיעים כל דוחות הנזק שמילאת בשנים בהם נהגתם ברכב הליסינג או רכב החברה - בין אם היית אשם ובין אם לא. במקרה כזה התנאי 'אם לא תבעת את פוליסת הרכב שלך' הופך להיות 'אם לא היית מעורב בתאונה (או מקרה ביטוח)' - ללא קשר למי אשם. ומה קורה בתחומים האפורים בהם לא ברור מי אשם בתאונה? הדבר נתון לשיקול דעת חברת הביטוח. לכן, סע בזהירות ושמור על הרכב מפני כל נזק כאילו היה הרכב הפרטי שלכם. 

 

לגבי אופן הגשת תביעה קטנה – להלן קישור לפוסט נוסף באתר השועל העוסק בהגשת תביעה קטנה במקרה ביטוח רכב. כמה מההמלצות שם תקפות גם לתביעה קטנה המוגשת נגד בנק.

טיפים לניהול תביעה קטנה נגד בנק
bottom of page